Založ si blog

Progresívni liberáli

Už niekoľko rokov sa pokúšam pochopiť Richarda Sulíka a jeho liberálnu stranu – Sloboda a Solidarita. Nedarí sa mi to. Teraz som si k ním priradila aj stranu Za ľudí a Progresívne Slovensko a pohlo sa to o krôčik ďalej.

Na oficiálnej stránke bývalého prezidenta Českej republiky Václava Klausa: https://www.klaus.cz/clanky/4283  je zaujímavý článok o obrane demokracie pred liberálnou demokraciou. Pán Klaus v článku konštatuje, že opäť žijeme v systéme rozsiahlo zmanipulovanej spoločnosti a za hlavnú hrozbu na Západe sa  už nepovažujú tzv. autoritárske režimy populárnych vodcov, ale liberálna demokracia.

Václav Klaus píše: Spoločnosť je cielene rozbíjaná na najrôznejšie definované „spoločenstvo menšín“. Touto cestou sú proti sebe stavaní občania podľa čiastkových, ale nie občiansky definovateľných kritérií – rodových, sexuálnych, náboženských, etnických, vekových atď. Určujúcim pocitom, ktorý podľa dnešných vládnucich elít tieto menšiny v živote sprevádza, je tzv. diskriminácia. Boj proti tomuto všemocne a úplne umelo vykonštruovanému monštru sa stáva novou náplňou politiky a akéhokoľvek konania politikov liberálnej demokracie.

Možno aj preto liberáli nehovoria o štáte, ale o krajine, nie o národe, ale radšej o rôznych menšinách a na srdci im leží len jediné – aby neboli diskriminovaní, veľmi frekventované slovo v súčasnej našej spoločnosti. Rozkúskovať národ, kašľať na Slovensko, treba sa združovať na úrovni Európy. Európan je viac ako Slovák? A čo znamená byť Európanom? Kedysi platila zásada, keď som na dovolenke v Austrálii, som Európanka, keď som na dovolenke v Taliansku, som Slovenka a keď som na Slovensku, som Šarišanka …

A čo píše Václav Klaus o Európskom parlamente? Prototypom tejto novej budúcnosti je Európsky parlament, ktorý s pôvodným významom slova parlament nemá nič spoločné. Zámerne v ňom neexistuje vládna väčšina ani opozičná menšina, slobodná parlamentná diskusia v ňom nie je možná, parlament nemá zákonodarnú iniciatívu.

Treba predsa dať nejakú direktívu štátom Európskej únie a tak sa ako huby po daždi rozmohli všelijaké globálne pakty a dohody, ktoré sú nadradené národným zákonom. Ak ich nedodržíme, budú sankcie.

Prognostik Václav Klaus: Desať rokov pred koncom komunizmu vedela drvivá väčšina našich spoluobčanov, že tadiaľ cesta nevedie. Dnes to o európskej súčasnosti drvivá väčšina obyvateľov Európskej únie ešte nevie.

Aj toto tvrdí bývalý český prezident Václav Klaus a vo svojom článku ponúka aj riešenia, ako sa z toho marazmu dostať. Je to skutočne zaujímavé čítanie. Vrelo odporúčam.

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

Austrália NJW kríže hákové štát druhý zákaz

Po Viktórii aj Nový Južný Wales zakázal hákové kríže na verejnosti

11.08.2022 23:01

Ďalšie austrálske štáty už naznačili, že sa chystajú prijať obdobnú legislatívu.

Merrick Garland

Americký šéf spravodlivosti: Raziu u Trumpa som osobne schválil

11.08.2022 22:01

Podľa Garlanda existovalo podozrenie, že exprezident sa dopustil nezákonného postupu.

Legoland

Nehoda v nemeckom Legolande si vyžiadala 34 zranených

11.08.2022 21:37

Dvaja ľudia sú po nehode na horskej dráhe v kritickom stave.

Christopher Wray

Do budovy FBI sa pokúsil dostať ozbrojený muž, je na úteku

11.08.2022 20:48

V meste Clinton sa dostal do prestrelky s políciou. Útočník pálil na z klincovačky, mal ale aj pušku typu AR-15.