Založ si blog

Nielen o chápadlách chobotnice

Včera som si našla v schránke ďalšie číslo najčítanejších regionálnych novín BARDEJOVSKO – SVIDNÍCKO – STROPKOVSKO  (č. 36/ 6. SEPTEMBER 1919), vydavateľ: REGIONPRESS, s.r.o. Trnava. Pán Matovič sa na jeho stránkach poďakoval ľuďom a novinárom, ktorí 7 dní podporovali jeho protesty pred ministerstvom spravodlivosti.

Odstúpenie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej mu „pripomínalo zvíjanie odseknutého chápadla chobotnice, ktoré sa snaží z posledných síl z niečoho vyviniť.“ Chobotnica netrpí, keď príde o chápadlo. Rýchlo jej dorastie nové a je rovnako funkčné. Neznelo by krajšie, keby Igor Matovič použil slovenské príslovie: „Aj červík sa skrúca, keď ho pristúpia.“ A čieže to nohy po červíkovi stúpali?

Svoj príhovor čitateľom regionálnych novín končí slovami: „Koniec Kočnerovej opičky je dôkazom toho, že odvážny boj za dobro sa oplatí bojovať.“  Nechápem prečo opička. Žeby bol pán Matovič tak hlboko zasvätený do toho, ako to u pána Kočnera funguje?

Svojich stúpencov ubezpečil, že boj proti tomuto konkrétnemu chápadlu sa ešte neskončil. „Budeme robiť všetko preto, aby mafiánska spojka Jankovská čoskoro skončila na krajskom súde v Bratislave, ako skončila na ministerstve spravodlivosti.“ Myšlienka pretavená do slov. Toľké odhodlanie z čírej lásky k Slovensku a Slovákom. Ktovie aké ďalšie  myšlienky sa mu preháňajú hlavou.

Pripomenulo mi to indickú múdrosť, ktorú mi pred vyše päťdesiatimi rokmi vpísala kamarátka do môjho pamätníčka:

„Zasej myšlienku, zožneš slovo.

Zasej slovo, zožneš čin.

Zasej čin, zožneš zvyk.

Zasej zvyk, zožneš charakter.

Zasej charakter, zožneš osud.“

Myšlienky, slová, činy, zvyky formujú aj charakter Igora Matoviča. Aký osud si pripravil?

Chobotnicu nemožno vnímať iba z mafiánskeho uhla pohľadu. Treba o nej vedieť viac a až potom možno, v súvislosti s ňou, vymýšľať si rôzne metafory.

 

Teraz sa pozrite na chobotnice z iného uhla pohľadu a zistíte, aké sú to úžasné a inteligentné tvory. Nájdete tam aj pekné fotografie chobotníc.

https://video-avarii.ru/sk/osminog-interesnye-fakty-ob-osminogah.html

 

Mrazivý kalkul

01.08.2022

Keď sa povie ruská zima, predstavím si ruskú trojku. Tri kone zapriahnuté vedľa seba – prostredný beží klusom, krajné kone cválajú, jeden na pravú a jeden na ľavú nohu. Tak dosiahnu rýchlosť až 50 km/h. Jazdilo sa nimi na veľkú vzdialenosť. Kone boli zapriahnuté v zime do saní, v lete do ľahkého koča. Toľko z wikipedie, toľko romantiky. Ešte dodám, že [...]

Jánovi Budajovi včely neuleteli, hynú

09.07.2022

Pred 75 rokmi kúpil môj otec dom a záhradu. Chcel z nej vytvoriť oázu, v ktorej sa jeho rodina a priatelia budú cítiť príjemne. Záhrada končila riečkou. Niekoľko metrov od nej zasadil 4 lipy a do záhrady umiestnil svoj prvý včelí úľ. Neskôr pribudli ďalšie úle, ďalšie stromy, aj ovocné, maliny, černice, ríbezle, egreše, …, zeleninové hriadky, kvety, ozdobné kríky [...]

Pán Sulík, staňte sa super mužom!

08.07.2022

Teraz prišla vhodná chvíľa. Na Slovensku to vrie. Využite šancu, ktorá sa vám núka. Boris Kolár je pre ľudí nečitateľný. Veronika Remišová si žije svoj virtuálny život dokonalej ministerky. Nuž a skvelý manipulátor Igor Matovič sa zabáva, ako vždy. Mňa nezaujíma, čo bolo za Mečiara, Dzurindu, Fica. Vtedy som žila v súlade s tým, čo som štátu dala, to mi [...]

caputova, zeman, cesky dom,

Deväť prezidentov, vrátane Zemana a Čaputovej, odmietlo ruskú anexiu

02.10.2022 11:01

Všetci, ktorí páchajú zločiny agresie, musia byť vzatí na zodpovednosť a čeliť spravodlivosti, uviedli prezidenti.

Vladimir Putin / Sergej Šojgu /

Pre Putina je dôležitejšie udržanie okupovaného juhu Ukrajiny ako Luhansk

02.10.2022 09:48

Rozhodnutie nebrániť oslabený Lyman či Kupjansk prišlo takmer určite od Putina, nie od vojenského velenia.

Ian, hurikán, Florida, tropická búrka

Počet obetí hurikánu Ian na Floride stúpol na najmenej 47

02.10.2022 08:44

Biely dom oznámil, že americký prezident Joe Biden so svojou manželkou Jill v stredu navštívia Floridu.

vojna na Ukrajine, delo, vojaci

ONLINE: Ďalšie ukrajinské vlajky zavejú nad Donbasom, sľubuje Zelenskyj

02.10.2022 06:10, aktualizované: 10:45

"Počas týždňa sa objavilo na Donbase viacero ukrajinských vlajok. A o týždeň bude ich ešte viac," povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.