Založ si blog

Nielen o chápadlách chobotnice

Včera som si našla v schránke ďalšie číslo najčítanejších regionálnych novín BARDEJOVSKO – SVIDNÍCKO – STROPKOVSKO  (č. 36/ 6. SEPTEMBER 1919), vydavateľ: REGIONPRESS, s.r.o. Trnava. Pán Matovič sa na jeho stránkach poďakoval ľuďom a novinárom, ktorí 7 dní podporovali jeho protesty pred ministerstvom spravodlivosti.

Odstúpenie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej mu „pripomínalo zvíjanie odseknutého chápadla chobotnice, ktoré sa snaží z posledných síl z niečoho vyviniť.“ Chobotnica netrpí, keď príde o chápadlo. Rýchlo jej dorastie nové a je rovnako funkčné. Neznelo by krajšie, keby Igor Matovič použil slovenské príslovie: „Aj červík sa skrúca, keď ho pristúpia.“ A čieže to nohy po červíkovi stúpali?

Svoj príhovor čitateľom regionálnych novín končí slovami: „Koniec Kočnerovej opičky je dôkazom toho, že odvážny boj za dobro sa oplatí bojovať.“  Nechápem prečo opička. Žeby bol pán Matovič tak hlboko zasvätený do toho, ako to u pána Kočnera funguje?

Svojich stúpencov ubezpečil, že boj proti tomuto konkrétnemu chápadlu sa ešte neskončil. „Budeme robiť všetko preto, aby mafiánska spojka Jankovská čoskoro skončila na krajskom súde v Bratislave, ako skončila na ministerstve spravodlivosti.“ Myšlienka pretavená do slov. Toľké odhodlanie z čírej lásky k Slovensku a Slovákom. Ktovie aké ďalšie  myšlienky sa mu preháňajú hlavou.

Pripomenulo mi to indickú múdrosť, ktorú mi pred vyše päťdesiatimi rokmi vpísala kamarátka do môjho pamätníčka:

„Zasej myšlienku, zožneš slovo.

Zasej slovo, zožneš čin.

Zasej čin, zožneš zvyk.

Zasej zvyk, zožneš charakter.

Zasej charakter, zožneš osud.“

Myšlienky, slová, činy, zvyky formujú aj charakter Igora Matoviča. Aký osud si pripravil?

Chobotnicu nemožno vnímať iba z mafiánskeho uhla pohľadu. Treba o nej vedieť viac a až potom možno, v súvislosti s ňou, vymýšľať si rôzne metafory.

 

Teraz sa pozrite na chobotnice z iného uhla pohľadu a zistíte, aké sú to úžasné a inteligentné tvory. Nájdete tam aj pekné fotografie chobotníc.

https://video-avarii.ru/sk/osminog-interesnye-fakty-ob-osminogah.html

 

Koľko obetí treba na zmenu?

19.02.2021

Čo sa dialo pred rokom, ako som to vnímala vtedy a ako to vnímam dnes? Postupom času všeličo nadobúda jasnejšie kontúry. Citujem zo svojho blogu: Ulice plné zloby a nenávisti na čele s lídrami politických strán, modlitba pred parlamentom, sviečkový rituál pred úradom vlády, zneužitie drobunkých ľudských bytosti na vydieranie, arogancia poslancov individualistov, ktorí [...]

Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

21.01.2021

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo. Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku [...]

Virtuálna realita podľa Igora Matoviča

20.01.2021

Také čudné slovné spojenie, rovnako čudné, ako je aj sám Igor Matovič. Čím žije, čo sa odohráva v jeho mysli v ostatnom čase, to vieme: Covid-19, pandémia, testovanie, vakcinácia, lockdown. Slovo virtuálny znamená, že je to niečo, čo sa podobá skutočnosti – realite, ale skutočnosťou sa môže a nemusí stať. Niekedy mi to pripadá tak, že si zo Slovenska [...]

Brhlík obyčajný / Vták / Vtáci /

Populácie vtáctva na Slovensku klesajú, niektorým druhom hrozí vyhynutie

11.04.2021 20:09

V krajine žije niekoľko desiatok druhov, ktorých počet je nižší, ako 50 párov, pri niektorých druhoch by sa dal počet párov spočítať na prstoch jednej alebo dvoch rúk.

Veľká Lodina

V obci Veľká Lodina bolo nájdené telo ženy bez známok života

11.04.2021 19:26

Polícia na mieste vykonáva prvotné úkony, dokumentuje udalosť.

ČR koronavírus očkovacie centrum skúška

Česi dali bodku za núdzovým stavom

11.04.2021 18:24

Po dvesto päťdesiatich dňoch sa v Česku končí núdzový stav. Opatrenia proti šíreniu koronavírusu sa po novom budú riadiť pandemickým zákonom.

Mjanmarsko / Protesty / Tri prsty /

Násilie, represie i delostrelecká munícia proti civilom. Vojenský puč v Mjanmarsku má už 700 obetí

11.04.2021 17:57

Od prevratu z 1. februára bolo v krajine zadržaných, obvinených alebo odsúdených 3 012 osôb. Vlna protestov však v krajine neutícha.