Vladimír Mečiar dnes

 „Kto zakladal politický systém na Slovensku? Vladimír Mečiar. Kto spravil ekonomickú a sociálnu reformu? Vladimír Mečiar. Kto zakladal Slovenskú republiku? Vladimír Mečiar. Ostatní iba paberkovali.“   Vladimír Mečiar

Isteže sa dá debatovať  o politickom systéme, ekonomickej i sociálnej reforme podľa Vladimíra Mečiara. Dá sa tiež debatovať o okolnostiach za akých vznikla Slovenská republika. Na debaty sa zabudne, fakty zostanú.

V deväťdesiatych rokoch bol najpopulárnejším politikom na Slovensku, to sa nedá poprieť. Výrazná osobnosť tvorila výraznú dobu, na akú sa nezabúda. Nebolo to až tak dávno, veľa jej pamätníkov ešte žije. Niektorí pána Mečiara dodnes milujú, iní ho zatracujú. Taký je život.

Teraz sa rozhodol, že sa vráti do politiky. A prečo nie? Potrebuje nám ešte čosi povedať, niečo urobiť. Možno dačo zostalo nedokončené. Veď viete, ako to v živote chodí. Všeličo by sme dnes urobili aspoň trochu ináč ako pred rokmi. A možno sa len zahráva s gágajmi, tárajmi a prďúsmi, ktorých je na Slovensku stále dosť?

Pán Mečiar tvrdí, že „Politika bola vždy bojom o moc, bojom s mocou, bojom o ovplyvňovanie moci.“ Iba čas ukáže, ako dopadne jeho návrat do politiky. Nemyslím si, že mu ide o moc, ani s ňou asi nebude tvrdo bojovať, ale bude ju ovplyvňovať. A mňa veľmi zaujíma akým spôsobom.

 

Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/autori/vladimir-meciar/

Slováci patria na západ

19.04.2024

Tak sa vyjadrujú progresívci a saskári. Vetu vytrhli z kontextu a pôvodný kontext si postupne upravujú, podľa vlastnej potreby. Taká je ich politika. Predpokladám, že progresívni kadeháci vetu doplnia, alibisticky zdôvodnia a z vety vytvoria súvetie: Slováci sú západní Slovania, preto patria na západ. Aj vlk sa nažral, aj ovca zostala celá. Jednoducho lavírujú, lebo [...]

Úplatkár minister Drucker 2.

17.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Môj včerajší blog nepresvedčil. Dnes začnem z iného konca. Minister Drucker vyriešil dôsledok. Hľadá aj dôvody, prečo je to tak, prečo učiteľov vo veľkých mestách ubúda? Začala by som prieskumom so správne položenými [...]

Úplatkár minister Drucker

15.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Najprv niekoľko faktov: Dane a odvody platíš podľa všeobecne stanovených kritérií ceny výrobkov v obchodných centrách sú rovnaké na celom Slovensku (dedinčan si priplatí cenu za dopravu do mesta) Na dedine si totiž [...]

Friedrich Merz

Cesta Fica do Moskvy má svoje následky. Merz zrušil cestu na Slovensko, tvrdí Korčok

14.05.2026 16:26

Je zrejmé, že predseda vlády si vedome vybral prezidenta Putina pred nemeckým kancelárom, uviedol exminister.

eduard chmelár

Chmelár sa ostro pustil do Korčoka. Reči opozície o izolácii Slovenska označil za tupú propagandu

14.05.2026 16:20

Štátnici si v Bratislave podávajú kľučky, píše Chmelár apripomína preplnený program diplomacie. Odmieta, že by krajine kvôli vládnej politike hrozila izolácia.

leteckí záchranári

Vo Vígľaši betónové panely zavalili 25-ročného muža, ratoval ho vrtuľník

14.05.2026 16:07

S vážnym poranením hlavy skončil v nemocnici.

laboratórium, Banská Bystrica, Rooseveltka, nemocnica

Popri nemocnici ďalších sedem úväzkov a príjem takmer milión eur mesačne. Kontrolóri skúmali platy lekárov

14.05.2026 15:45

Každý druhý lekár pracuje pre viacerých zamestnávateľov naraz a niektorí zvládajú popri nemocnici ďalších päť.