Korona premiér

Premiéra Igora Matoviča si dejiny zapamätajú. Korona vírus je jeho osudom. Presvedčil ma o tom v dnešnej diskusnej relácii na TA3. Moderátor to zvládol a hosť bol iste spokojný.

Parafrázujem jeho slová: Sme jednotkou, buďme trpezliví, nosme rúška, dodržiavajme pravidlá. Karanténa je nutná, sme na dobrej ceste, musíme vydržať … O inom nerozpráva. Ak sa vyskytne problém, vždy má poruke metaforu, a až do detailov nám všetko obrazne vysvetlí. Zopakuje aj niekoľkokrát, aby každý pochopil. V akých kruhoch sa pohybuje, že takýmto spôsobom  komunikuje?

Neviem si predstaviť, ako prebiehajú rokovania s koaličnými partnermi, ani to, ako vedie zasadnutia vlády. A už vôbec si neviem predstaviť, ako rokuje so svojimi zahraničnými patrnermi. Napríklad s pani Merkelovou.

Pri všetkých predchádzajúcich premiéroch (Čič, Mečiar, Čarnogurský, Moravčík, Dzurinda, Radičová, Fico, Pellegrini) mi takéto myšlienky nenapadli.

Keďže som ho v diskusnej relácii dokázala počúvať až do konca, odmenila som sa krátkou pesničkou, ktorá každému z vás zlepší náladu a verím, že aj nášmu korona premiérovi.

https://www.youtube.com/watch?v=loL1lCSLgsY

 

Slováci patria na západ

19.04.2024

Tak sa vyjadrujú progresívci a saskári. Vetu vytrhli z kontextu a pôvodný kontext si postupne upravujú, podľa vlastnej potreby. Taká je ich politika. Predpokladám, že progresívni kadeháci vetu doplnia, alibisticky zdôvodnia a z vety vytvoria súvetie: Slováci sú západní Slovania, preto patria na západ. Aj vlk sa nažral, aj ovca zostala celá. Jednoducho lavírujú, lebo [...]

Úplatkár minister Drucker 2.

17.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Môj včerajší blog nepresvedčil. Dnes začnem z iného konca. Minister Drucker vyriešil dôsledok. Hľadá aj dôvody, prečo je to tak, prečo učiteľov vo veľkých mestách ubúda? Začala by som prieskumom so správne položenými [...]

Úplatkár minister Drucker

15.03.2024

Minister Drucker plánuje rozdeliť 60 miliónov eur pedagogickým a odborným zamestnancom, aby pracovali tam, kde si on želá. Nazývam to podplácaním. Najprv niekoľko faktov: Dane a odvody platíš podľa všeobecne stanovených kritérií ceny výrobkov v obchodných centrách sú rovnaké na celom Slovensku (dedinčan si priplatí cenu za dopravu do mesta) Na dedine si totiž [...]

SAAB JAS-39 Gripen českých Vzdušných síl

Spojenecké stíhačky vo vzduchu, protivzdušná obrana v najvyššej pohotovosti: Ruské útoky na Ukrajinu si vyžiadali reakciu Poliakov

19.08.2025 09:22

Poľsko v reakcii na ruské nálety na Ukrajinu pravidelne uvádza do pohotovosti svoje letecké a protilietadlové sily.

Srbsko, protesty

V Srbsku pokračujú protesty. Vučič opäť oznámil, že zasiahne

19.08.2025 08:45

Tisíce protivládnych demonštrantov v Srbsku v pondelok opäť protestovali proti vláde prezidenta Aleksandara Vučiča.

nemocnica, Lučenec

V Lučenci kritizujú poplatok za vstup autom do areálu nemocnice. Jej šéf tvrdí, že je to „nafúknuté“

19.08.2025 08:30

Rozhorčení pacienti sa sťažujú, že počas nutnej návštevy nemocnice v Lučenci musia čeliť absurdnej realite.