Zo Šimečku sa stal Matovičov krikľúň

2. decembra 2023, Hedviga Imrová, Nezaradené

Ľudia na Slovensku sú pokojnejší od chvíle, keď vláde začal predsedať Róbert Fico. Majú väčšiu chuť do práce a už sa neobávajú nepodložených obvinení zo strany polície.  Nie som sama, kto to tak vníma.

Od Progresívneho Slovenska a jeho predsedu som očakávala, že sa stanú konštruktívnou opozíciou. Nestalo sa tak. Oni nám totiž chceli vládnuť. O svoje ciele sa rozhodli bojovať v duchu hesla: Účel svätí prostriedky. A kto je tým posväteným prostriedkom? No predsa Matovič! Lepšie je predsa vládnuť s Matovičom ako nevládnuť. Rozmýšľam, ktorý z nich dvoch je silnejšou osobnosťou, kto z nich bude budúci predseda vlády?

Matovičovcom, Sulíkovcom, ba aj Šimečkovcom sa akosi prestáva dariť. Prestali byť hviezdami nielen na politickej scéne, ale aj na televíznych obrazovkách. Vidieť na nich, že sa niečoho boja. Strach má veľké oči. Len nechápem, prečo má strach Šimečka? Asi zistil, že na Slovensku to funguje ináč,  ako v Európskej únii. Ináč to funguje v Bratislave, ináč v Banskej Bystrici a ináč v Prešove.

Jeden môj kamarát zo stredného Slovenska mi vysvetlil, prečo iba v Banskej Bystrici žijú tí správni Slováci. Vraj keď sa v dávnej minulosti v Banskej Bystrici narodilo dieťa, rodičia boli takí šťastní, že ho od samej radosti vyhadzovali do vzduchu, znovu chytili a plní lásky si ho k sebe privinuli. To, ktoré sa im vyšmyklo a spadlo na zem, a nebolo ich málo, sa neskôr, až sa naučili chodiť, rozutekali do všetkých kútov Slovenska, aj do Bratislavy. Moji predkovia sa usadili medzi Prešovom a Bardejovom. Takže ani ja nie som dokonalá.

Prečo to píšem? Nech už sme akí sme, musíme sa tolerovať a naučiť sa spolu žiť. Smer získal vo voľbách väčšinu, zostavil vládu a vládne. Je to fakt. Môj bývalý šéf by povedal: Teraz je lopta u Fica, teraz kope on.

Matovič začal dupať nožičkami a chce spôsobiť zemetrasenie na slovenskej politickej scéne, lebo si vsugeroval, že on je SLOVENSKO! Dupať mu už pomáha aj Šimečka. Viete mi vysvetliť prečo?