Róbert Fico nepotrebuje bradu, aby …

21. januára 2021, Hedviga Imrová, Nezaradené

Konečne som rozlúštila záhadu, prečo je brada pre mužov taká dôležitá! Jeden článok mi odhalil posvätné tajomstvo chlpatej brady u Slovanov. Toto tajomstvo je zakorenené v mnohých mužoch, ktovie či si to uvedomujú, alebo si bradu nechávajú rásť inštinktívne, pudovo.

Viac sa mi páči české slovo plnovous, po slovenský plnofúz? Také slovo v našom slovníku nemáme. Ani synonymum pre slovo brada som nenašla. Fúz synonymum má – bajúz. Sú to chlpy nad hornou perou.

V článku sa píše, že Boh stvoril človeka na svoj obraz a brada je súčasťou jeho obrazu. Muž je na svojom gazdovstve zosobnením Boha, a iba on môže začínať všetko ako prvý.

Náš bradatý premiér Igor Matovič je iste nešťastný, že tento svoj skvost musí ukrývať pod rúškom. Občas neodolá, odhalí nám svoju bradu (aj napriek zákazu hlavného hygienika), aby sa ňou pochválil a ukázal nám, že je hodný toho, aby bol gazdom na zverenom gazdovstve, ktoré sa nazýva Slovenská republika.

Bradu má aj nádejný budúci premiér Jaroslav Naď. Keď sa tak nad tým zamýšľam, bradatá je skoro celá vláda. Čo keby sme ich oholili? V článku sa píše, že „osoba zbavená tak silného zdroja energie stráca duchovné spojenie s predkami a slobodné myslenie, jeho vedomie sa zakalí a dá sa ovládať, ako sa protivníkovi zachce.“

Teraz sa pozriem na bradu z iného uhla pohľadu. Slovenské príslovie tvrdí, že „Brada nerobí mudrca.“

V kolíske európskej vzdelanosti si myslia to isté, čo Slováci. Grécke príslovie znie presvedčivejšie. Posúďte sami: „Keby brada stačila k múdrosti, cap by sa vyrovnal Platónovi.“

Vrátim sa k titulku a dokončím myšlienku: Róbert Fico nepotrebuje bradu (plnofúz), aby dokázal znormalizovať situáciu v Slovenskej republike. A možno existuje aj iný človek, nepošpinený Igorom Matovičom a jeho stúpencami, ktorý by to tiež dokázal, zatiaľ ale neviem kto. Jednoducho povedané, bradatí muži sa v slovenskej politike neosvedčili.

 

K napísaniu blogu ma inšpiroval článok: „Posvätné tajomstvo brady pre Slovanov“ https://www.slovanskenoviny.sk/posvatne-tajomstvo-brady-pre-slovanov/