Založ si blog

Aké postavenie zastáva Z. Čaputová vo „firme“ I. Matoviča

Stále častejšie premýšľam o tom, kedy a ako sa zrodila myšlienka, že sa Zuzana Čaputová stane našou prezidentkou. Čí to bol nápad? Snáď sa to raz dozviem.

Chcela by som tiež vedieť, čo jej funkcia prezidentky berie a čo jej dáva. Či sa aspoň trochu zaujíma o to, aké trápenia prežívajú obyčajní ľudia, ako k ním prišli a čo sa dá s ich problémami urobiť? Riešenie je jednoduché, mala by bdieť nad dodržiavaním zákonov. Poradcov má dosť.

Zatiaľ ju vidím uväznenú v paláci, jej život je podrobený pravidlám, o ktorých rozhodujú iní. Jednoducho povedané, organizujú jej život. Stala sa herečkou a jej strojené vystúpenia (v nie najšťastnejšej réžii) na ľudí nezaberajú, skôr opačne.

Aj Igor Matovič (ktorý nerád študuje) usúdil z jej konania, že jej úloha je čisto reprezentačná a začal s jej osobou (v horšom prípade s funkciou prezidentky) manipulovať. Ako ďaleko ho nechá zájsť?

Premýšľam aj o tom, kto z nich dvoch je silnejšou osobnosťou. Ak je tou silnejšou osobnosťou Igor Matovič, kam posunul svojim konaním Zuzanu Čaputovú? Obaja by sa mali držať Ústavy SR, ktorá každému z nich vymedzuje povinnosti i práva.

 

Budha povedal:

„Daj svojim blízkym krídla, aby mohli lietať, zázemie, aby sa mali kam vrátiť a dôvod, aby chceli zostať.“

https://motivation-man.sk/15-budhovych-citatov-vdaka-ktorym-najdes-radost-pokoj-a-stastie/

 

 

Aké má kto mravy, takú robí politiku

30.11.2020

Toľko hádok o tom, kto je a kto nie je politik. Je v súčasnosti lepším politikom Igor Matovič, Róbert Fico, Peter Pellegrini, a či politikom je aj Jozef Pročko. Slovenské príslovie hovorí: „Aká gramatika, taká politika“. Mnohí naši „politici“ sa naučili ovládať slová, ktoré používajú vo svojom politickom žargóne. Pre tých súčasných koaličných tam asi [...]

Od koho sa učí Juraj Šeliga

27.11.2020

Treba sa ním zaoberať, venovať mu svoj čas? Čo z neho bude, až bude veľký? Politik? Právnik? Dnes je z neho mladý vzdelaný človek a život má pred sebou. Týmito slovami som začala svoj blog „Založí si Juraj Šeliga stranu Pre ľudí“. Dnes viem, že sa ním už netreba zaoberať, netreba mu venovať svoj čas. Už som pochopila, že sa príliš rýchlo dostal do vysokej [...]

Zdrsneli sme

17.11.2020

Máme tu 31. výročie pokojného prevratu. Aké budú oslavy? Veselo štrngajúce kľúče vymenili rúška na ústach. Aké symbolické! Stačí si stotožniť rúško s náhubkom. Zdrsneli sme. Neprišiel žiaden vylepšený socializmus, neprišla ani demokracia. Postupne sa z nej vyvinulo niečo, na čo nás upozorňoval pred voľbami v roku 1992 Václav Havel: „Žádám vás snažně, [...]

Vianočná výzdoba

Aký bude váš stromček? Rozprávkový Luskáčik, Cukrová víla alebo Pelíšky?

02.12.2020 00:00

Farbami tohtoročných Vianoc sú kráľovská červená, zelená a modrá. „Hitom je aj retro,“ povedala pre TV Pravda Monika Dráb zo záhradkárstva v Bernolákove.

Ivan Korčok

Korčok: Rusko je bezpečnostnou výzvou pre NATO aj Slovensko

01.12.2020 21:05, aktualizované: 21:35

Minister sa vyjadril, že silná Severoatlantická aliancia pripravená na výzvy budúceho desaťročia je životným záujmom Slovenska.

slony, Afrika, India, kly

Botswana repatriuje tisíce slonov do Angoly

01.12.2020 19:09

Desaťtisíce slonov žijúcich v Botswane sú "utečenci" z občianskej vojny v Angole, ktorá prebiehala v rokoch 1975 - 2002.

Jaroslav Haščák

SaS: Haščák je symbolom korupcie a bielych golierov

01.12.2020 19:08

Šéfa finančnej skupiny Penta obvinil policajný vyšetrovateľ z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti.