Rozbíjač parlamentu Ján Podmanický

22. mája 2020, Hedviga Imrová, Nezaradené

Bol poslancom NR SR za Smer-SD. Od mája 2020 už ním nie je. Zbavil sa všetkých funkcií v strane a stal sa nezávislým poslancom. Vyšplhal sa po chrbte Róberta Fica do parlamentu a zradil. To nevedel pred voľbami, že chce niečo iné? Ak by aj odišiel z NR SR a nahradil ho ďalší člen strany, to by som brala, ale takto? Jedným slovom zradca.

Načriem do histórie:

Ako asi rozmýšľa človek, ktorý absolvoval tento druh škôl? Uvažuje o založení platformy hodnotovej politiky, ktorá by združovala konzervatívne orientovaných poslancov. Najprv teda platforma, akési východisko s nejakým súborom zásad, ktoré si otestujú v parlamente a získajú priaznivcov z viacerých strán a v najbližších voľbách z nich bude nová konzervatívna strana.

Začalo sa to v máji 2020, alebo omnoho skôr? Pripomeňme si najnovšie udalosti. Od mája 2020 nezávislý poslanec Ján Podmanický s poslancom Mariánom Kérym (SMER-SD) a poslancom Tomášom Tarabom, podpredsedom strany Kresťanská demokracia, život a prosperita  (zvoleným do parlamentu za ĽSNS) vytvorili Konzervatívnu platformu. Oslovujú aj ďalších členov parlamentu, aby sa k ním pridali.

Ako to len nazvať? Rozbíjači politických strán a meniči politických síl v parlamente. Voliči si do Národnej rady SR zvolili politické strany a členov týchto politických strán s ich volebnými programami, ak to chce niekto meniť, nech odíde a buduje si tu svoju novú konzervatívnu platformu (budúcu stranu) mimo NR SR.

Čudujem sa, že doteraz neprijali zákon, ktorý by poslanca po odchode zo strany, za ktorú bol zvolený, nevylúčili z NR SR a nenahradili ho ďalším z danej strany s najvyšším počtom hlasov.

 

Zdroje:

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/551935-smer-sa-konzervativcov-radsej-zbavi-podmanicky-odchadza-sam/

https://sk.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1n_Podmanick%C3%BD

https://www.napalete.sk/poslanci-smeru-sd-a-kdzp-zakladaju-spolocnu-konzervativnu-platformu/