Založ si blog

Koľko novinárov musí zomrieť, aby sa toto nedialo?

Ulice plné zloby a nenávisti na čele s lídrami politických strán, modlitba pred parlamentom, sviečkový rituál pred úradom vlády, zneužitie drobunkých ľudských bytosti na vydieranie, arogancia poslancov individualistov, ktorí sa snažia zmariť rokovanie parlamentu. Aj taká je predvolebná kampaň v roku 2020.

Sviečky majú pri náboženských rituáloch veľký význam. Zapaľujeme ich pri zomierajúcom a mŕtvom. Čo chcel Igor Matovič vyjadriť, keď zapálil sviečky pred úradom vlády? Kráľ je mŕtvy, nech žije kráľ! Vláda je mŕtva, nech žije vláda? Nechváľ deň pred večerom, radí ľudové príslovie.

Hovorí sa, že pohľad na plápolajúci plameň sviečky priaznivo vplýva na nervovú sústavu a pôsobí proti stresu. A čo Grétka? Toľko plastu, toľko dymu …  Pochopí, že je to za 5000 mŕtvych, ktorí mohli žiť? Vraj dym zo sviečok odnáša želanie človeka priamo do nebies. Čie želania budú vyslyšané? Želania Igora Matoviča?

Vo vojnách a pri rôznych tragických udalostiach zomierajú tisíce ľudí. Ak je medzi nimi jediný, ktorého ste poznali, všetko je ešte hrozivejšie. Zrazu sa na katastrofu pozeráte inými očami. Zobrala vám niekoho, koho ste poznali a na toto sa nedá zabudnúť.

Boris Kollár to iste vie. Vybral štyri konkrétne deti, ukázal nám ich a žiada milióny eur na ich záchranu. Koho by to nezasiahlo. Takúto formu predvolebného boja som od neho nečakala. Nenašiel iný spôsob, ako im pomôcť? Prekvapil ma. Je to morbídne, choré.

Skupinka šiestich individualistov, túžiacich po moci, bráni kolegom poslancom v rokovaní. Ich arogancia nepozná medze. Ak ich strany vyhrajú parlamentné voľby, čo nás čaká? Americký filozof, esejista a básnik Ralph Waldo Emerson (1803-1882) povedal, že „demokracia je vláda tyranov korigovaná novinármi.“  Žeby sme chceli práve toto?

 

Zdroj: https://citaty-slavnych.sk/temy/vlada/?page=2

 

Lebo Matovič

26.03.2020

Za ostatné tri dni vlial do mojej duše toľko pesimizmu, koľko sa do nej vošlo. Igor Matovič zo mňa urobil nesvojprávnu osobu. A to všetko len preto, lebo som dosiahla určitý vek. Vraj, aby ma chránil, lebo mu leží na srdci moje zdravie. Nemyslím si, že je to pravda. Už sa na jeho tlačové besedy nepozerám. Niekto múdry povedal, že optimista si myslí, že žijeme [...]

Vynútime si črepinový súd?

24.03.2020

Vecne, jasne a stručne – toto by malo byť krédo nášho nového premiéra. Pán Matovič sa rád počúva, rozpráva zoširoka, až sa nakoniec stráca vo vlastných myšlienkach a novinári sa musia veľa pýtať, aby si boli istí, že ich správne pretlmočia bežnému človeku. Po dnešnej predpoludňajšej tlačovej besede som pochopila, prečo dni a noci trávi rokovaním. Zvyšok [...]

Príde, skontroluje a odvolá, aké prosté!

23.03.2020

Dajte mi šesť riadkov napísaných rukou toho najpoctivejšieho človeka a ja v nich nájdem niečo, za čo ho môžeme obesiť. Tieto slová vyslovil francúzsky kardinál a štátnik Armand Jean du Plessis, vojvoda de Richelieu. Žil v rokoch 1585 – 1642. Bol prvým ministrom francúzskeho kráľa Ľudovíta XIII.. Poznáme ho z románu Traja mušketieri, ktorý napísal Alexander Dumas [...]

koronavírus prevencia ochrana

ŠÚKL neodporúča prerušiť pre Covid-19 liečbu vysokého krvného tlaku

01.04.2020 13:26

Špekulácie, že lieky typu ACE inhibítory/ARB môžu zhoršovať priebeh ochorenia Covid-19, nie sú podložené klinickými dôkazmi," zdôrazňuje Štátny ústav pre kontrolu liečiv.

Dôvera / Poisťovňa /

Približne 1800 ambulancií zostalo bez zmluvy s poisťovňou Dôvera

01.04.2020 12:44, aktualizované: 12:58

Uviedla to výkonná riaditeľka Zväzu ambulantných poskytovateľov Zuzana Dolinková s tým, že jej poistencom tak starostlivosť nebude hradená z verejného zdravotného poistenia.

Alena Zsuzsová

Zsuzsová vypovedá v kauze vraždy exprimátora Hurbanova

01.04.2020 09:53

Exprimátora a regionálneho politika Lászlóa Basternáka zavraždili 9. júla 2010 vo večerných hodinách pred jeho domom.

Igor Matovič

Matovič: Počas blackoutu by platil výnimočný stav a vojenská disciplína

01.04.2020 09:32, aktualizované: 13:29

Pokiaľ sa nič mimoriadne neudeje – typu 1000 mŕtvych denne ako v Taliansku – som zásadne proti takýmto experimentom, ako zlikvidovať ekonomiku, reagoval vicepremiér Richard Sulík.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 158048x
Priemerná čítanosť článkov: 4648x

Autor blogu

Kategórie