Založ si blog

Okrúhle stoly o Gorile

Gorila je expresívny výraz pre osobného strážcu významnej osoby. Gorila je tiež zviera podobné človeku, ibaže omnoho mocnejšie, ako človek. Gorily vytvárajú tlupy a ľudia davy. Tlupa goríl sa málokedy vymkne kontrole. Dav ľudí sa dá ľahko zmanipulovať, aj sa ľahko môže vymknúť kontrole …

Akosi prestávam tomuto svetu rozumieť. Deti nechodia do školy, ale štrajkujú, odvolávajú politikov, bojujú proti klimatickým zmenám, potratom, …  Moja už nebohá susedka v takom prípade zvykla poznamenať: „Kurče uči kuru jak ma žic.“

Som rada, že nám naša mládež stále menej vysvetľuje, ako sa nám žilo za socializmu a kde sme robili chyby. Prišlo niečo, o čom už čo-to počuli, ba aj prežili na vlastnej koži, ale dochádza im to až teraz, keď ktosi čosi vypustil do éteru.

Gorila je problém našej novodobej slovenskej demokratickej spoločnosti. Predpokladala som, že ju majú všetci v čerstvej pamäti. Nie je to tak, lebo fakty sa vytrácajú a vznikajú nové konšpiračné teórie.

Opozícia najprv žiadala a potom sa premiérovi vyhrážala, že ak ju nepozve k okrúhlemu stolu, odvolajú ho. Ak by ich aj pozval, asi by ho tiež odvolali. Neverím, žeby sa dohodli na tom, ako pomôcť našej právnej moci. Právna moc si musí pomôcť sama. K okrúhlemu stolu boli pozvaní odborníci z ich kruhov, čo pokladám za správne riešenie. Stále predsa platí: „Pomôž si človeče, aj Boh ti pomôže“.

Páni Beblavý, Truban, Hlina, Matovič, Sulík, Kiska, … tiež vedia ako nato! Veď pán Kiska rozpoznal už dávno, ešte počas svojho prezidentovania, že prezidentuje mafiánskemu štátu. Okrúhly stôl opozície už našiel riešenie – najprv odvolajú premiéra a postupovať budú takto: … scenár už poznáme, netreba ho rozoberať.

Opozícia tvrdí, že vyhrá voľby a bude schopná zostaviť vládu. Je o tom presvedčená. Nuž a my sa o pravdivosti jej slov presvedčíme po voľbách. Ak voľby nevyhrajú a nezostavia vládu, budú platiť slová mojej už nebohej susedky: „Z gambi sebe ric zrobili.“

 

 

Novembrová nostalgia, ale za čím?

13.11.2019

V tomto novembrovom čase by človek očakával, že sa bude spomínať na novembrové udalosti z roku 1989, hrdiť sa výsledkami, ktoré sme dosiahli za 30 rokov slobody. Namiesto toho sa vraciame hlbšie viac »

SOS pre Slovensko?

05.11.2019

Členovia Smeru - SD si uvedomujú, že volebný program nemožno splniť zo dňa na deň. Urobiť čo len jedinú dobre premyslenú a užitočnú systémovú zmenu je naozaj zložité. A kto z voličov viac »

Slobodný a solidárny Richard Sulík

11.10.2019

V strane sa to hýbe, to znamená, že ešte žije. Neodvážim sa hodnotiť situáciu v SaS. Nemôžem sa však zbaviť pocitu, že slová, ktoré som počula z úst Richarda Sulíka, som už kedysi dávno viac »

Nehoda, Bôrik, auto, tunel

OSN: Ľudský život nie je náhradná súčiastka do auta

17.11.2019 13:51

Týmto konštatovaním OSN zdôraznila tému Svetového dňa spomienky na obete dopravných nehôd, ktorý pripadá na tretiu novembrovú nedeľu.

Nehody na vychode

Pri dopravných nehodách na východe Slovenska prišli o život vodič a chodec

17.11.2019 13:31

Chodec sa pohyboval bez reflexného prvku a vodič zrejme neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, stavu a povahe vozovky.

chlieb - pečivo - rožok - košík - sacharidy - cereálie - celozrnné výrobky

Rozdelení aj pri účtoch. Česi majú lacnejšie potraviny, Slováci služby

17.11.2019 13:10

Kúpna sila Čechov a Slovákov sa od rozdelenia spoločného štátu vyvíjala výrazne odlišne.

Zuzana Čaputová

Okrem slobody treba mať aj zodpovednosť, myslí si prezidentka

17.11.2019 12:40

Apeluje tiež na mladú generáciu, aby si preverovala informácie a uvedomovala si svoju úlohu do budúcnosti.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 15
Celková čítanosť: 30749x
Priemerná čítanosť článkov: 2050x

Autor blogu

Kategórie