Založ si blog

Objavil sa nový kandidát na úrad prezidenta?

Viem, že ste zvedaví, na koho myslím. Nuž na toho, kto sa rozhodol zmeniť smerovanie svojho života na sklonku roku 2018. Pravdepodobne chcel stihnúť rok, ktorý má na konci osmičku. A možno si z nás len tak vystrelil, veď je Silvester!

A prečo by nemohol kandidovať na úrad prezidenta? Má o tejto republike a ľuďoch, ktorí v nej žijú, prehľad. Vie, čo ich trápi a čo im spôsobuje radosť, … a čoho sú schopní.

Je pravda, že ho jedna žena – politička odpísala. Skončilo sa to prekvapujúco. Sama sa odpísala a užila si „priazne“ Slovákov do sýtosti, možno až do prejedenia. Opozícia ju cez to všetko miluje.

A čo keby bol  z neho naozaj prezident? Všetci ho dobre poznáme. Jedni ho nenávidia, iní milujú, je v rovnakej pozícii, ako je aj dnešný prezident. Jednoducho je a nikto s ním nepohne. Nemôže? Nechce? Nezaujíma ho to? …

Kde sú časy, keď bol mladý, pekný a populárny. Tí skôr narodení si na také časy pamätajú. Kto by to bol na neho povedal, kým sa stane, čo sa z neho vykľuje. Je tu a taký, aký je. Je len na nás, či budeme aj naďalej zasahovať do jeho života.

Požijeme, uvidíme, čo sa bude diať, hovorí ruské príslovie. Odišiel z pozície ministra vnútra, odchádza z funkcie poslanca a chce byť teoreticky, ba aj prakticky JUDr., chce prakticky naplniť svoje poslanie. Zúžitkovať to, čo si naštudoval. Paragrafy sú pokrútené a obyčajní ľudia si s nimi tak ľahko neporadia. A čo tí slobodní – liberálni, uvedomujú si, že ich sloboda končí tam, kde sa začína sloboda ich oponenta?

Obludy na politickej scéne

14.01.2019

V nedeľnej relácii „O päť minút dvanásť“ som sa dozvedela, kto sú obludy na slovenskej politickej scéne, aj že v slovenskom parlamente sedia fašisti. Ficofóbia pôsobiaca na niektorých viac »

Vytrhnuté z mojej diplomovky

10.01.2019

Gustáv Husák sa narodil v 10. januára 1913. Utrela som prach z kníh, ktoré som dlhšie nezobrala do rúk a padol mi zrak na moju diplomovú prácu. Ako to súvisí s posledným prezidentom éry socializmu? viac »

Nezabudnuteľný prezident Policajného zboru

06.01.2019

Žije si svoj pokojný život a myslí si, že bežný človek, ako som napríklad ja, na neho zabudol. Nie je to tak. Robila som novoročné upratovanie v počítači a objavila som niekoľko myšlienok viac »

zdravotnícka škola košice, sestričky

Nemocnice kritizujú škrty na školách

16.01.2019 18:35

So znižovaním počtu žiakov na stredných zdravotníckych školách zásadne nesúhlasí Asociácia nemocníc Slovenska.

igor matovič

Matovič dostal od prezidentských kandidátov košom

16.01.2019 18:25

Opoziční kandidáti sa spájať nechcú. Tábor môže navyše rozdrobiť aj Veronika Remišová.

Sýria, manbidž, útok, výbuch, reštaurácia, dom, teroristický

Pri atentáte v Sýrii zahynulo 18 ľudí, vrátane amerických vojakov

16.01.2019 18:23

Útočník sa odpálil pri medzinárodnej hliadke v meste Manbidž.

Pawel Adamowicz

Poslanci Sejmu si uctili starostu Gdanska, pohreb bude mať v sobotu

16.01.2019 18:16

Adamowicz bol starostom mesta Gdansk od roku 1998.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 196
Celková čítanosť: 462860x
Priemerná čítanosť článkov: 2362x

Autor blogu

Kategórie