Založ si blog

Skutok sa nestal, bol vykonštruovaný

V ostatnom čase je slovo polícia frekventované. Polícia urobila toto takto, tamto zasa onako a vinovatý je kto? Policajti sa tvária previnilo, lebo oni najlepšie vedia, kto je vinný, ale zákon pre nich platí viac, ako pre kohokoľvek iného. Sú vzdelaní, ovládajú policajnú terminológiu a svoje povinnosti si plnia v medziach zákona. Vedia, čo prezradiť môžu a čo nie.

Paragrafy sú však pokrútené a už sa v nich nevyznajú ani tí, ktorí ich vymysleli, viedli o nich diskusiu, prerokovali v parlamente, prijali pozmeňujúce návrhy a nakoniec schválili. Neskôr ich s dobrým úmyslom vylepšili a znovu uviedli do praxe. Ibaže v mnohých prípadoch sa zistilo, že sa z nich stali zákony nezlučiteľné so životom.

Mnohé skutky sa ani nestali, ale bolo ich treba vyšetriť. Facka sa dostala na vyššiu úroveň. Prv, kým niekomu jednu vylepíte, potrebujete zhodnotiť, či náhodou nebudú porušené jeho ľudské práva. Na druhej strane sa fackovaný nesmie brániť, aby náhodou neublížil útočníkovi, lebo pôjde do basy. Je to veľmi zložité …

Následujúci príbeh si pozrite až do konca a dozviete sa, prečo to fungujeme tak, ako to fungujeme. Verím, že spoznáte, čo je v príbehu fikcia a čo skutočnosť:

https://www.stream.cz/mraziva-tajemstvi/10012204-cervena-karkulka

 

Miroslav Lajčák nie je zápecník

21.11.2018

Predstavte si, niekedy v budúcnosti, titulok v novinách: „Prezident Slovenskej republiky Miroslav Lajčák, sa dnes stretol …“ Čo vám prezradilo vaše srdiečko? Zatrepotalo sa radosťou, obavami, viac »

Nežná debata pani Nicholsonovej

18.11.2018

Dnes ma pani Nicholsonová v debate O päť minút dvanásť prekvapila. Nie tým, žeby obsah jej vyjadrení bol iný, stále hudie o tom istom. Ona bola iná. Vyjadrovala sa pokojne, neskákala do reči viac »

Vladimir Putin, Puškinova medaila a Jaromír Nohavica

06.11.2018

V Českej republiky sa poniektorí ľudia (podľa nejakej ankety väčšina ľudí) pohoršuje nad tým, že Vladimir Putin udelil vyznamenanie pesničkárovi Jaromírovi Nohavicovi. Problém nastal, až viac »

SR polícia terorizmus cvičenie medzinárodné ATLAS NRX

V Taliansku zadržali Egypťana obvineného z podporovania IS

21.11.2018 16:22

Niekdajší upratovač v zariadení rýchleho občerstvenia údajne viedol väčšiu skupinu.

Nesrovnal  Vallo

Nesrovnal sa stretol s Vallom, kľúče od mesta si odovzdajú 7. decembra

21.11.2018 15:35

Nesrovnal informoval Valla aj o zabezpečení zimnej údržby.

TURKEY-SECURITY/DEMIRTAS

Erdogan prirovnal verdikt európskeho súdu k podpore terorizmu

21.11.2018 15:31

Európsky súd pre ľudské práva vyzval na ukončenie väzby pre tureckého opozičného politika Selahattina Demirtaşa.

SAUDI-KHASHOGGI/ROYALS

Ani brutálna vražda nepohla Trumpom

21.11.2018 15:20

Prezident USA Donald Trump sa riadi vlastnými prioritami, ktoré nemôže narušiť ani ťažký zločin v podobe vraždy Džamála Chášakdžího, saudskoarabského novinára a kritika monarchie.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 186
Celková čítanosť: 423152x
Priemerná čítanosť článkov: 2275x

Autor blogu

Kategórie