Založ si blog

Skutok sa nestal, bol vykonštruovaný

V ostatnom čase je slovo polícia frekventované. Polícia urobila toto takto, tamto zasa onako a vinovatý je kto? Policajti sa tvária previnilo, lebo oni najlepšie vedia, kto je vinný, ale zákon pre nich platí viac, ako pre kohokoľvek iného. Sú vzdelaní, ovládajú policajnú terminológiu a svoje povinnosti si plnia v medziach zákona. Vedia, čo prezradiť môžu a čo nie.

Paragrafy sú však pokrútené a už sa v nich nevyznajú ani tí, ktorí ich vymysleli, viedli o nich diskusiu, prerokovali v parlamente, prijali pozmeňujúce návrhy a nakoniec schválili. Neskôr ich s dobrým úmyslom vylepšili a znovu uviedli do praxe. Ibaže v mnohých prípadoch sa zistilo, že sa z nich stali zákony nezlučiteľné so životom.

Mnohé skutky sa ani nestali, ale bolo ich treba vyšetriť. Facka sa dostala na vyššiu úroveň. Prv, kým niekomu jednu vylepíte, potrebujete zhodnotiť, či náhodou nebudú porušené jeho ľudské práva. Na druhej strane sa fackovaný nesmie brániť, aby náhodou neublížil útočníkovi, lebo pôjde do basy. Je to veľmi zložité …

Následujúci príbeh si pozrite až do konca a dozviete sa, prečo to fungujeme tak, ako to fungujeme. Verím, že spoznáte, čo je v príbehu fikcia a čo skutočnosť:

https://www.stream.cz/mraziva-tajemstvi/10012204-cervena-karkulka

 

Obludy na politickej scéne

14.01.2019

V nedeľnej relácii „O päť minút dvanásť“ som sa dozvedela, kto sú obludy na slovenskej politickej scéne, aj že v slovenskom parlamente sedia fašisti. Ficofóbia pôsobiaca na niektorých viac »

Vytrhnuté z mojej diplomovky

10.01.2019

Gustáv Husák sa narodil v 10. januára 1913. Utrela som prach z kníh, ktoré som dlhšie nezobrala do rúk a padol mi zrak na moju diplomovú prácu. Ako to súvisí s posledným prezidentom éry socializmu? viac »

Nezabudnuteľný prezident Policajného zboru

06.01.2019

Žije si svoj pokojný život a myslí si, že bežný človek, ako som napríklad ja, na neho zabudol. Nie je to tak. Robila som novoročné upratovanie v počítači a objavila som niekoľko myšlienok viac »

zdravotnícka škola košice, sestričky

Nemocnice kritizujú škrty na školách

16.01.2019 18:35

So znižovaním počtu žiakov na stredných zdravotníckych školách zásadne nesúhlasí Asociácia nemocníc Slovenska.

igor matovič

Matovič dostal od prezidentských kandidátov košom

16.01.2019 18:25

Opoziční kandidáti sa spájať nechcú. Tábor môže navyše rozdrobiť aj Veronika Remišová.

Sýria, manbidž, útok, výbuch, reštaurácia, dom, teroristický

Pri atentáte v Sýrii zahynulo 18 ľudí, vrátane amerických vojakov

16.01.2019 18:23

Útočník sa odpálil pri medzinárodnej hliadke v meste Manbidž.

Pawel Adamowicz

Poslanci Sejmu si uctili starostu Gdanska, pohreb bude mať v sobotu

16.01.2019 18:16

Adamowicz bol starostom mesta Gdansk od roku 1998.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 196
Celková čítanosť: 462853x
Priemerná čítanosť článkov: 2361x

Autor blogu

Kategórie