Založ si blog

Poškodený Andrej Kiska

Pán prezident sám a otvorene verejne priznal, že je poškodený. Čo vám prebehlo mysľou? Zamyslím sa nad tým jednoducho – zdravým sedliackym rozumom tak, ako to funguje u nás na dedine medzi jednoduchými ľuďmi.

Dedinčan zháňa miešačku, lebo stavia dom. Objaví sa niekto z dediny, kto má miešačku za dobrú cenu. Prišiel k nej bližšie neurčeným spôsobom. Dobrá cena – dobrá kúpa.

Potom príde sused a skonštatuje: „Ja som tú miešačku už niekde videl, len si neviem spomenúť kde.“ Začne debata a príde sa na to, kto bol pôvodným majiteľom miešačky, aj že o ňu prišiel. Niekto mu ju ukradol.

Keďže je to malá dediny a každý každého pozná, všetko uvedú do pôvodného stavu. Bez obviňovania, bez súdov. Miešačka sa vráti pôvodnému majiteľovi. Zlodej vráti peniaze tomu, kto si ju od neho kúpil a život ide ďalej.

Tento príbeh sa stane korálikom na náhrdelníku, ktorý si navlieka každý človek,  každá dedina. Korálik ku koráliku a je tu náhrdelník, na ktorý pripne starosta erb obce. A dedina má históriu. Koráliky sú zlaté, strieborné, medené i drevené, ale sú aj také diabolské – žeravé, ktoré aj po rokoch pália.

Čo myslíte, akým korálikom sa stane pozemok občana Kisku v histórii dediny, v katastri ktorej sa nachádza? Ale on je predsa prezident!  Treba hovoriť o Slovensku! Bude ho ten korálik – uhlík páliť, bude páliť Slovákov, alebo si s týmto problémom poradí jednoducho – zdravým sedliackym rozumom – pozemok vráti majiteľovi a škodu si bude vymáhať od toho, kto mu ukradnutý pozemok predal. Veď je prezident a ten má iných poradcov ako dedinčan, ktorý väčšinu svojich problémov rieši v krčme. Zvyčajne to dopadne dobre. Verejná mienka je nadovšetko! Ak chceš v tej dedine zostať a prežiť, musíš dodržiavať zákony.

Neviem, aké plány má pán prezident, ale asi chce zostať na tomto našom „mafiánskom“ Slovensku, ktoré má svoje mestá, dediny, osady a ľudí, ktorí ešte stále majú svoj zdravý sedliacky rozum. Chce si ich získať? Nech odstráni kamene, ktoré sa na jeho ceste k sláve objavili. Nemôže sa predsa správať tak, ako v tomto vtipe:

Ak sa človek potkne o kameň a priateľ sa ho spýta, čo tam bolo napísané, má dve možností, ako odpovie.

Buď odpovie: „Somár, dvíhaj nohy!“ Toto asi pán prezident nepovie. Má ešte inú možnosť: „Somár, nepýtaj sa!“ Prezident by mal odpovedať na otázky a neskrývať odpovede pod kamene, lebo …

Výraz „Byť poškodený“ má veľa významov a ľudia vedia byť veľmi zlí.

 

Obludy na politickej scéne

14.01.2019

V nedeľnej relácii „O päť minút dvanásť“ som sa dozvedela, kto sú obludy na slovenskej politickej scéne, aj že v slovenskom parlamente sedia fašisti. Ficofóbia pôsobiaca na niektorých viac »

Vytrhnuté z mojej diplomovky

10.01.2019

Gustáv Husák sa narodil v 10. januára 1913. Utrela som prach z kníh, ktoré som dlhšie nezobrala do rúk a padol mi zrak na moju diplomovú prácu. Ako to súvisí s posledným prezidentom éry socializmu? viac »

Nezabudnuteľný prezident Policajného zboru

06.01.2019

Žije si svoj pokojný život a myslí si, že bežný človek, ako som napríklad ja, na neho zabudol. Nie je to tak. Robila som novoročné upratovanie v počítači a objavila som niekoľko myšlienok viac »

zdravotnícka škola košice, sestričky

Nemocnice kritizujú škrty na školách

16.01.2019 18:35

So znižovaním počtu žiakov na stredných zdravotníckych školách zásadne nesúhlasí Asociácia nemocníc Slovenska.

igor matovič

Matovič dostal od prezidentských kandidátov košom

16.01.2019 18:25

Opoziční kandidáti sa spájať nechcú. Tábor môže navyše rozdrobiť aj Veronika Remišová.

Sýria, manbidž, útok, výbuch, reštaurácia, dom, teroristický

Pri atentáte v Sýrii zahynulo 18 ľudí, vrátane amerických vojakov

16.01.2019 18:23

Útočník sa odpálil pri medzinárodnej hliadke v meste Manbidž.

Pawel Adamowicz

Poslanci Sejmu si uctili starostu Gdanska, pohreb bude mať v sobotu

16.01.2019 18:16

Adamowicz bol starostom mesta Gdansk od roku 1998.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 196
Celková čítanosť: 462863x
Priemerná čítanosť článkov: 2362x

Autor blogu

Kategórie