Založ si blog

Poškodený Andrej Kiska

Pán prezident sám a otvorene verejne priznal, že je poškodený. Čo vám prebehlo mysľou? Zamyslím sa nad tým jednoducho – zdravým sedliackym rozumom tak, ako to funguje u nás na dedine medzi jednoduchými ľuďmi.

Dedinčan zháňa miešačku, lebo stavia dom. Objaví sa niekto z dediny, kto má miešačku za dobrú cenu. Prišiel k nej bližšie neurčeným spôsobom. Dobrá cena – dobrá kúpa.

Potom príde sused a skonštatuje: „Ja som tú miešačku už niekde videl, len si neviem spomenúť kde.“ Začne debata a príde sa na to, kto bol pôvodným majiteľom miešačky, aj že o ňu prišiel. Niekto mu ju ukradol.

Keďže je to malá dediny a každý každého pozná, všetko uvedú do pôvodného stavu. Bez obviňovania, bez súdov. Miešačka sa vráti pôvodnému majiteľovi. Zlodej vráti peniaze tomu, kto si ju od neho kúpil a život ide ďalej.

Tento príbeh sa stane korálikom na náhrdelníku, ktorý si navlieka každý človek,  každá dedina. Korálik ku koráliku a je tu náhrdelník, na ktorý pripne starosta erb obce. A dedina má históriu. Koráliky sú zlaté, strieborné, medené i drevené, ale sú aj také diabolské – žeravé, ktoré aj po rokoch pália.

Čo myslíte, akým korálikom sa stane pozemok občana Kisku v histórii dediny, v katastri ktorej sa nachádza? Ale on je predsa prezident!  Treba hovoriť o Slovensku! Bude ho ten korálik – uhlík páliť, bude páliť Slovákov, alebo si s týmto problémom poradí jednoducho – zdravým sedliackym rozumom – pozemok vráti majiteľovi a škodu si bude vymáhať od toho, kto mu ukradnutý pozemok predal. Veď je prezident a ten má iných poradcov ako dedinčan, ktorý väčšinu svojich problémov rieši v krčme. Zvyčajne to dopadne dobre. Verejná mienka je nadovšetko! Ak chceš v tej dedine zostať a prežiť, musíš dodržiavať zákony.

Neviem, aké plány má pán prezident, ale asi chce zostať na tomto našom „mafiánskom“ Slovensku, ktoré má svoje mestá, dediny, osady a ľudí, ktorí ešte stále majú svoj zdravý sedliacky rozum. Chce si ich získať? Nech odstráni kamene, ktoré sa na jeho ceste k sláve objavili. Nemôže sa predsa správať tak, ako v tomto vtipe:

Ak sa človek potkne o kameň a priateľ sa ho spýta, čo tam bolo napísané, má dve možností, ako odpovie.

Buď odpovie: „Somár, dvíhaj nohy!“ Toto asi pán prezident nepovie. Má ešte inú možnosť: „Somár, nepýtaj sa!“ Prezident by mal odpovedať na otázky a neskrývať odpovede pod kamene, lebo …

Výraz „Byť poškodený“ má veľa významov a ľudia vedia byť veľmi zlí.

 

Miroslav Lajčák nie je zápecník

21.11.2018

Predstavte si, niekedy v budúcnosti, titulok v novinách: „Prezident Slovenskej republiky Miroslav Lajčák, sa dnes stretol …“ Čo vám prezradilo vaše srdiečko? Zatrepotalo sa radosťou, obavami, viac »

Nežná debata pani Nicholsonovej

18.11.2018

Dnes ma pani Nicholsonová v debate O päť minút dvanásť prekvapila. Nie tým, žeby obsah jej vyjadrení bol iný, stále hudie o tom istom. Ona bola iná. Vyjadrovala sa pokojne, neskákala do reči viac »

Skutok sa nestal, bol vykonštruovaný

07.11.2018

V ostatnom čase je slovo polícia frekventované. Polícia urobila toto takto, tamto zasa onako a vinovatý je kto? Policajti sa tvária previnilo, lebo oni najlepšie vedia, kto je vinný, ale zákon viac »

SR polícia terorizmus cvičenie medzinárodné ATLAS NRX

V Taliansku zadržali Egypťana obvineného z podporovania IS

21.11.2018 16:22

Niekdajší upratovač v zariadení rýchleho občerstvenia údajne viedol väčšiu skupinu.

Nesrovnal  Vallo

Nesrovnal sa stretol s Vallom, kľúče od mesta si odovzdajú 7. decembra

21.11.2018 15:35

Nesrovnal informoval Valla aj o zabezpečení zimnej údržby.

TURKEY-SECURITY/DEMIRTAS

Erdogan prirovnal verdikt európskeho súdu k podpore terorizmu

21.11.2018 15:31

Európsky súd pre ľudské práva vyzval na ukončenie väzby pre tureckého opozičného politika Selahattina Demirtaşa.

SAUDI-KHASHOGGI/ROYALS

Ani brutálna vražda nepohla Trumpom

21.11.2018 15:20

Prezident USA Donald Trump sa riadi vlastnými prioritami, ktoré nemôže narušiť ani ťažký zločin v podobe vraždy Džamála Chášakdžího, saudskoarabského novinára a kritika monarchie.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 186
Celková čítanosť: 423181x
Priemerná čítanosť článkov: 2275x

Autor blogu

Kategórie