Založ si blog

Braňo Dobšinský, skúste to so stranou Smer-SD

Sobotné dialógy s Braňom Dobšinským boli pre niekoho úžasným zážitkom. Počúvať neomylného moderátora, ktorý psychicky deptá politika, ktorému nedovolí prejaviť názor, ba ani dokončiť myšlienku. Vrchol umenia moderátorského kumštu?

Pán Dobšinský si možno myslel, že čo tam po dialógoch, najviac zaberá taká opravdivá krčmová debata. Možno Slovenský rozhlas zistil, že je to skvelý reklamný ťah – dáme priestor Braňovi a on už vie, ako na poslucháča, ako ho pritiahnuť k rádiu. Bude sa hrať na hulváta! Lepšie slovo mi nenapadá. Akosi sa mi nechce veriť, žeby tým hulvátom bol aj v súkromnom živote.

Zaujímalo by ma, ako sa do Slovenského rozhlasu dostal, kto mu dával priestor, aby prezentoval seba a svoje názory, ktoré sú nezaujímavé, vytrhnuté z kontextu, potom cielene použité. Kto on vlastne je? Pôjde do politiky?

Podľa mňa, Braňo Dobšinský nebol žiariacou hviezdou na moderátorskom nebi. On bol iba meteor – „padajúca hviezda“, úlomok z vesmírneho telesa, ktorý na istý čas zažiari na oblohe. Ak nezhorí v atmosfére, zostane z neho drobný meteorit – kúsok niečoho, čo sa podobá na malý kamienok.

Aké jednoduché je človeka odpísať. V takej situácii je dobre mať priateľov. Kto sa ho ujme? Už som počula mená Igor Matovič a Richard Sulík. Poradila by som mu niečo iné, momentálne nepredstaviteľné, ale ak Boh dá, aj motyka vystrelí.

Mohol by to skúsiť so stranou Smer-SD. Šípka smeruje hore. Symboly majú neobyčajnú moc. Obyčajní ľudia, sú len obyčajní ľudia a tí majú problém prežiť. A Superman z SaS  má k obyčajnému človeku ďaleko.

Ešte taká malá poznámka na záver. Pán Fico je veriaci človek a vie odpúšťať. Aspoň si to myslím.

Čierny Peter Richarda Sulíka

25.03.2019

Doteraz bol pre mňa politik Peter Osuský iba menom. Pozrela som si nedeľnú debatu na Jednotke a neverila som vlastným ušiam. Pripadal mi ako Strýčko Sam, ktorý prišiel odkiaľsi z ďalekej Ameriky viac »

Dedina dobieha Bratislavu?

18.03.2019

Rozprávajú sa staré babky: „Ta keho ši volila?“ pýta sa jedna z nich. „Ta totu šumnu pani, co ju furt v televizore ukazuju.“ odpovie jej druhá. A ešte jeden príklad: „Ta še mušime viac »

Slováci sú priečni škriepnici

14.03.2019

Aké írečité slová. K Slovákom patria po každej stránke. Sú rýdzo slovenské a vystihujú nás ako národ, aspoň podľa mňa. A možno sa vám viac páči škriepni priečnici. Často sa stretávam viac »

Lavrov

Rusko varuje USA pred pokusmi zasahovať do záležitostí Venezuely

25.03.2019 19:12

Rusko je podporovateľom venezuelského prezidenta Nicolása Madura.

banská bystrica, ústav srdcových a cievnych chorôb

Špičkové zdravotnícke zariadenie v Banskej Bystrici investuje milióny do nového pavilónu

25.03.2019 18:55

Stredoslovenský ústav srdcových a cievnych chorôb funguje v modernej budove len desať rokov.

pavol mešťan, židovské múzeum

Mešťan: O holokauste treba hovoriť

25.03.2019 18:34

Pavol Mešťan, riaditeľ Židovského múzea, upozorňuje, že tieto tragické udalosti je potrebné stále pripomínať.

Izrael, vojak, vojaci, tank, armáda

Sýria a Rusko nesúhlasia s uznaním suverenity Izraela nad Golanskými výšinami

25.03.2019 18:10, aktualizované: 18:55

Golanské výšiny ako strategicky významnú oblasť Izrael obsadil počas vojny v roku 1967 a v roku 1981 ju anektoval.