Založ si blog

Braňo Dobšinský, skúste to so stranou Smer-SD

Sobotné dialógy s Braňom Dobšinským boli pre niekoho úžasným zážitkom. Počúvať neomylného moderátora, ktorý psychicky deptá politika, ktorému nedovolí prejaviť názor, ba ani dokončiť myšlienku. Vrchol umenia moderátorského kumštu?

Pán Dobšinský si možno myslel, že čo tam po dialógoch, najviac zaberá taká opravdivá krčmová debata. Možno Slovenský rozhlas zistil, že je to skvelý reklamný ťah – dáme priestor Braňovi a on už vie, ako na poslucháča, ako ho pritiahnuť k rádiu. Bude sa hrať na hulváta! Lepšie slovo mi nenapadá. Akosi sa mi nechce veriť, žeby tým hulvátom bol aj v súkromnom živote.

Zaujímalo by ma, ako sa do Slovenského rozhlasu dostal, kto mu dával priestor, aby prezentoval seba a svoje názory, ktoré sú nezaujímavé, vytrhnuté z kontextu, potom cielene použité. Kto on vlastne je? Pôjde do politiky?

Podľa mňa, Braňo Dobšinský nebol žiariacou hviezdou na moderátorskom nebi. On bol iba meteor – „padajúca hviezda“, úlomok z vesmírneho telesa, ktorý na istý čas zažiari na oblohe. Ak nezhorí v atmosfére, zostane z neho drobný meteorit – kúsok niečoho, čo sa podobá na malý kamienok.

Aké jednoduché je človeka odpísať. V takej situácii je dobre mať priateľov. Kto sa ho ujme? Už som počula mená Igor Matovič a Richard Sulík. Poradila by som mu niečo iné, momentálne nepredstaviteľné, ale ak Boh dá, aj motyka vystrelí.

Mohol by to skúsiť so stranou Smer-SD. Šípka smeruje hore. Symboly majú neobyčajnú moc. Obyčajní ľudia, sú len obyčajní ľudia a tí majú problém prežiť. A Superman z SaS  má k obyčajnému človeku ďaleko.

Ešte taká malá poznámka na záver. Pán Fico je veriaci človek a vie odpúšťať. Aspoň si to myslím.

Rétorika pána Kisku sa nezmenila

16.12.2018

V nedeľnej relácii V politike som sa nič nové nedozvedela. Pán prezident vždy koná v dobrom úmysle, je najpopulárnejšou politickou osobnosťou na Slovensku a usilovne pracuje pre dobro svojho viac »

Biely dom, Kremeľ, Ukrajina, my a zlaté prasiatko

15.12.2018

Keďže sa všeličo zmenilo a pred sviatkami nedávame pokoj zbraniam, štrajkujeme, hašteríme sa a nevieme s tým prestať, rozhodla som sa, že aj môj predvianočný blog sa ponesie v trochu inom viac »

Andrej Kiska = Miroslav Lajčák?

05.12.2018

Uvediem niekoľko faktov, ktoré ma o tom presviedčajú. Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma môžete presvedčiť, že sa mýlim. Som prístupná argumentom. Je pravda, že všeličo musí preveriť viac »

Marián Kočner

Prokurátor sa nemôže vyjadriť k návrhu na sprísnenie väzby pre Kočnera

17.12.2018 11:28

O väzobnom stíhaní podnikateľa rozhodol 28. júna Najvyšší súd SR.

Jemenský konflikt, tank

Prímerie v jemenskej Hudajde začne platiť od pondelkovej polnoci

17.12.2018 11:23

Uviedol to predstaviteľ OSN, ktorý si neželal byť menovaný.

koľajnice, zmena

Pri zrážke rýchlika s autom zomrela žena s dcérou

17.12.2018 10:45

39-ročná žena a jej 11-ročná dcéra boli spolujazdkyne v aute, ktoré vošlo na nechránené železničné priecestie.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Harmonizovaná inflácia v novembri spomalila tempo na 2 percentá

17.12.2018 10:33

Harmonizovaná inflácia dosiahla na Slovensku v novembri 2 %. V porovnaní s októbrom sa spomalila o 0,5 percentuálneho bodu.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 437472x
Priemerná čítanosť článkov: 2302x

Autor blogu

Kategórie