Založ si blog

Braňo Dobšinský, skúste to so stranou Smer-SD

Sobotné dialógy s Braňom Dobšinským boli pre niekoho úžasným zážitkom. Počúvať neomylného moderátora, ktorý psychicky deptá politika, ktorému nedovolí prejaviť názor, ba ani dokončiť myšlienku. Vrchol umenia moderátorského kumštu?

Pán Dobšinský si možno myslel, že čo tam po dialógoch, najviac zaberá taká opravdivá krčmová debata. Možno Slovenský rozhlas zistil, že je to skvelý reklamný ťah – dáme priestor Braňovi a on už vie, ako na poslucháča, ako ho pritiahnuť k rádiu. Bude sa hrať na hulváta! Lepšie slovo mi nenapadá. Akosi sa mi nechce veriť, žeby tým hulvátom bol aj v súkromnom živote.

Zaujímalo by ma, ako sa do Slovenského rozhlasu dostal, kto mu dával priestor, aby prezentoval seba a svoje názory, ktoré sú nezaujímavé, vytrhnuté z kontextu, potom cielene použité. Kto on vlastne je? Pôjde do politiky?

Podľa mňa, Braňo Dobšinský nebol žiariacou hviezdou na moderátorskom nebi. On bol iba meteor – „padajúca hviezda“, úlomok z vesmírneho telesa, ktorý na istý čas zažiari na oblohe. Ak nezhorí v atmosfére, zostane z neho drobný meteorit – kúsok niečoho, čo sa podobá na malý kamienok.

Aké jednoduché je človeka odpísať. V takej situácii je dobre mať priateľov. Kto sa ho ujme? Už som počula mená Igor Matovič a Richard Sulík. Poradila by som mu niečo iné, momentálne nepredstaviteľné, ale ak Boh dá, aj motyka vystrelí.

Mohol by to skúsiť so stranou Smer-SD. Šípka smeruje hore. Symboly majú neobyčajnú moc. Obyčajní ľudia, sú len obyčajní ľudia a tí majú problém prežiť. A Superman z SaS  má k obyčajnému človeku ďaleko.

Ešte taká malá poznámka na záver. Pán Fico je veriaci človek a vie odpúšťať. Aspoň si to myslím.

Dedina dobieha Bratislavu?

18.03.2019

Rozprávajú sa staré babky: „Ta keho ši volila?“ pýta sa jedna z nich. „Ta totu šumnu pani, co ju furt v televizore ukazuju.“ odpovie jej druhá. A ešte jeden príklad: „Ta še mušime viac »

Slováci sú priečni škriepnici

14.03.2019

Aké írečité slová. K Slovákom patria po každej stránke. Sú rýdzo slovenské a vystihujú nás ako národ, aspoň podľa mňa. A možno sa vám viac páči škriepni priečnici. Často sa stretávam viac »

Prezidentku voliť nebudem

07.03.2019

Pri výbere budúceho prezidenta Slovenskej republiky som si zvolila netradičný postup. Vybrala som si niekoľko dôležitých osobností sveta na jednej strane a nášho budúceho prezidenta na strane viac »

google, internet,

Google dostal od Bruselu tretiu pokutu, tentoraz 1,49 miliardy eur

20.03.2019 12:56

Americký internetový gigant Google dostal už tretiu pokutu od Európskej komisie za zneužívanie svojho postavenia na trhu.

peniaze, úver, euro

DSS v II. pilieri vlani zmenilo až 27-tisíc sporiteľov

20.03.2019 12:47

V druhom dôchodkovom pilieri si na dôchodok ku koncu minulého roka sporilo takmer 1,49 milióna sporiteľov, čo bolo medziročne viac o 61,7 tisíca osôb.

polícia, hodnotenie

Colníci odhalili nádoby s látkami, poškodzujúcimi ozónovú vrstvu

20.03.2019 12:38

Nádoby obsahovali látky, ktoré sú verejnosti známe pod pojmom fluórované skleníkové plyny.

Brigita Schmögnerová

Schmögnerová o emóciách v kampani, bohatých sponzoroch a médiách

20.03.2019 12:31

Brigita Schmögnerová v rozhovore pre TV Pravda hovorí, že v kampani v týchto prezidentských voľbách zatiaľ dominujú emócie nad racionálnym zvažovaním.