Založ si blog

Andrej Kiska First

Vo Valnom zhromaždení OSN už zaznelo a udialo sa všeličo. V ostatnom čase v mnohých ušiach rezonujú slová slovenského prezidenta Andreja Kisku, ktoré adresoval americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Prečo mu prekáža, že pre amerického prezidenta Donalda Trumpa je Amerika nadovšetko – America First? Jednoducho ju miluje a chráni ju po každej stránke. Krivé slovo o nej nepovie. A keď treba, aj zatĺka, len aby jej neublížil, aby ju svetu ukázal v najlepšom možnom svetle.

Prečo to zožiera nášho prezidenta Andreja Kisku až tak, že to musel povedať na pôde OSN celému svetu? Už nemá rád Ameriku, už ju prestal bezhranične milovať? Čo to spôsobilo? Nevidím v tom nič neprirodzené, že niekto má rád svoju krajinu a je pre neho nadovšetko – na prvom mieste.

Prečo to povedal?  Prečo na Amerike začal hľadať chyby? Čo nám tým chce naznačiť? Kam chce usmerniť naše myšlienky?

Vyjadrím sa ináč. Aj ja nadovšetko milujem svoje rodné Slovensko. Prečo taký samozrejmý postoj treba chápať konfrontačne a globálne? Nech si Donald Trump myslí a cíti to, čo mu srdce káže. Svet si aj tak bude myslieť svoje. Amerika a jej prezident majú svojich priateľov a nepriateľov tak, ako každý.

Predpokladala som, že pre Andreja Kisku je Slovensko nadovšetko a bude ho brániť zubami-nechtami, ale on sa pozerá na svet po svojom, ako bežný smrteľník. Ako ináč si mám vysvetliť, že Slovensko nazval mafiánskym štátom? Každý si vydedukuje, že Andrej Kiska je hlavou mafiánskeho štátu.

Ktosi múdry povedal, že nech človek hovorí čokoľvek, hovorí o sebe. Aj moje blogy hovoria predovšetkým o mne, aj keď píšem o iných.

Poznámka:

Tento krátky veľavravný text ma zaujal. Akosi si neviem zosúladiť mafiánsky štát s úspešnou krajinou, v ktorej pán prezident Kiska nechce národný egoizmus.

 „Aj tento rok to bol prejav, ktorý si vyžaduje veľmi hlbokú analýzu, pretože zaznelo veľa posolstiev. V jednom, s ktorým nemôžem súhlasiť s prezidentom Trumpom, je taký ten národný egoizmus – America First. My, Slovensko, ako veľmi úspešná krajina, vidíme, že sme veľmi úspešní vďaka tomu, že sme súčasťou EÚ. Jednotný trh nám vytvára obrovské možnosti rastu, a tomu vďačíme za veľa, a preto hovoriť dnes o národnom egoizme ja osobne nepokladám za správne,“ zhodnotil Kiska.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/485591-kiska-nesuhlasi-s-trumpovou-myslienkou-america-first/

Náš pán prezident to myslel vážne, ale sú aj takí, ktorí to zobrali s humorom:

https://www.mediaguru.cz/clanky/2017/02/america-first-nase-zeme-padesata-prvni/

Braňo Dobšinský, skúste to so stranou Smer-SD

11.10.2018

Sobotné dialógy s Braňom Dobšinským boli pre niekoho úžasným zážitkom. Počúvať neomylného moderátora, ktorý psychicky deptá politika, ktorému nedovolí prejaviť názor, ba ani dokončiť viac »

Od obedov k bičom a obuškom

20.09.2018

Za čias socializmu sa hovorilo, že deti sú živé kvety zeme. Záleží predovšetkým na dospelých, aké plody prinesú. Niektoré sú skromné malé fialôčky ukryté v tieni stromov, iné prekrásne viac »

Sirôtka

03.09.2018

Existujú drobné, na prvý pohľad nepodstatné epizódky v živote, ktoré si zapamätáme na celý život a nechápeme prečo. Niektoré sa nečakane aj niekoľkokrát objavia. Možno nám chcú niečo viac »

Trump Putin Summit

Trump varoval Honduras pred prerušením pomoci, ak nezastaví migračný tok

16.10.2018 21:18

Trump tento rok už Honduras varoval v súvislosti s rozvetvením inej karavány, ktorá skôr, ako sa vytratila, smerovala k USA.

stíhačka, Ukrajina

Havária stíhačky na Ukrajine si vyžiadala životy dvoch pilotov

16.10.2018 20:23

K nešťastiu došlo počas medzinárodného vojenského cvičenia vzdušných síl členských krajín NATO Čisté nebo 2018.

Ropa, ťažba, nafta, benzín, ropný vrt

Saudská Arábia prelomila tabu, pohrozila ropou

16.10.2018 20:22

Ak by Saudská Arábia využila ropu ako zbraň, tak by destabilizovala trhy tak, že obchodný konflikt Spojených štátov a Číny by vyzeral ako stolná hra.

ťažba uhlia, suroviny, uhlie

Prieskum: Občania sú za útlm ťažby hnedého uhlia

16.10.2018 20:08

V septembri na otázky spojené s ťažbou uhlia odpovedalo tisíc občanov v reprezentatívnom celoslovenskom prieskume.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 398027x
Priemerná čítanosť článkov: 2224x

Autor blogu

Kategórie