Založ si blog

Andrej Kiska First

Vo Valnom zhromaždení OSN už zaznelo a udialo sa všeličo. V ostatnom čase v mnohých ušiach rezonujú slová slovenského prezidenta Andreja Kisku, ktoré adresoval americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Prečo mu prekáža, že pre amerického prezidenta Donalda Trumpa je Amerika nadovšetko – America First? Jednoducho ju miluje a chráni ju po každej stránke. Krivé slovo o nej nepovie. A keď treba, aj zatĺka, len aby jej neublížil, aby ju svetu ukázal v najlepšom možnom svetle.

Prečo to zožiera nášho prezidenta Andreja Kisku až tak, že to musel povedať na pôde OSN celému svetu? Už nemá rád Ameriku, už ju prestal bezhranične milovať? Čo to spôsobilo? Nevidím v tom nič neprirodzené, že niekto má rád svoju krajinu a je pre neho nadovšetko – na prvom mieste.

Prečo to povedal?  Prečo na Amerike začal hľadať chyby? Čo nám tým chce naznačiť? Kam chce usmerniť naše myšlienky?

Vyjadrím sa ináč. Aj ja nadovšetko milujem svoje rodné Slovensko. Prečo taký samozrejmý postoj treba chápať konfrontačne a globálne? Nech si Donald Trump myslí a cíti to, čo mu srdce káže. Svet si aj tak bude myslieť svoje. Amerika a jej prezident majú svojich priateľov a nepriateľov tak, ako každý.

Predpokladala som, že pre Andreja Kisku je Slovensko nadovšetko a bude ho brániť zubami-nechtami, ale on sa pozerá na svet po svojom, ako bežný smrteľník. Ako ináč si mám vysvetliť, že Slovensko nazval mafiánskym štátom? Každý si vydedukuje, že Andrej Kiska je hlavou mafiánskeho štátu.

Ktosi múdry povedal, že nech človek hovorí čokoľvek, hovorí o sebe. Aj moje blogy hovoria predovšetkým o mne, aj keď píšem o iných.

Poznámka:

Tento krátky veľavravný text ma zaujal. Akosi si neviem zosúladiť mafiánsky štát s úspešnou krajinou, v ktorej pán prezident Kiska nechce národný egoizmus.

 „Aj tento rok to bol prejav, ktorý si vyžaduje veľmi hlbokú analýzu, pretože zaznelo veľa posolstiev. V jednom, s ktorým nemôžem súhlasiť s prezidentom Trumpom, je taký ten národný egoizmus – America First. My, Slovensko, ako veľmi úspešná krajina, vidíme, že sme veľmi úspešní vďaka tomu, že sme súčasťou EÚ. Jednotný trh nám vytvára obrovské možnosti rastu, a tomu vďačíme za veľa, a preto hovoriť dnes o národnom egoizme ja osobne nepokladám za správne,“ zhodnotil Kiska.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/485591-kiska-nesuhlasi-s-trumpovou-myslienkou-america-first/

Náš pán prezident to myslel vážne, ale sú aj takí, ktorí to zobrali s humorom:

https://www.mediaguru.cz/clanky/2017/02/america-first-nase-zeme-padesata-prvni/

Dedina dobieha Bratislavu?

18.03.2019

Rozprávajú sa staré babky: „Ta keho ši volila?“ pýta sa jedna z nich. „Ta totu šumnu pani, co ju furt v televizore ukazuju.“ odpovie jej druhá. A ešte jeden príklad: „Ta še mušime viac »

Slováci sú priečni škriepnici

14.03.2019

Aké írečité slová. K Slovákom patria po každej stránke. Sú rýdzo slovenské a vystihujú nás ako národ, aspoň podľa mňa. A možno sa vám viac páči škriepni priečnici. Často sa stretávam viac »

Prezidentku voliť nebudem

07.03.2019

Pri výbere budúceho prezidenta Slovenskej republiky som si zvolila netradičný postup. Vybrala som si niekoľko dôležitých osobností sveta na jednej strane a nášho budúceho prezidenta na strane viac »

Venezuela Guaidó

Venezuelská opozícia získala kontrolu nad troma diplomatickými budovami Venezuely v USA

18.03.2019 23:35

Venezuelská opozícia získala kontrolu nad dvoma budovami vo Washingtone, ktoré patria venezuelskému ministerstvu obrany, a konzulátom v New Yorku.

Občianske združenie pre Tadeáša

Občianske združenie pre Tadeáša

18.03.2019 22:52

Občianske združenie Úsmev pre Tadeáš, ktoré pomáha chlapcovi s nevyliečiteľným ochorením.

Mozambik cyklón obete nárast

Cyklón Idai si v Mozambiku mohol vyžiadať až 1000 obetí na životoch

18.03.2019 22:22

Humanitárne organizácie medzitým upozornili, že celkový rozsah škôd spôsobených cyklónom a následnými záplavami nie je zatiaľ možné odhadnúť.

Vladimir Putin

Putin podpísal zákony proti falošným správam a "prejavom neúcty" voči úradom

18.03.2019 21:21

Putin podpísal legislatívu napriek odporúčaniu aktivistov za ľudské práva, ktorí upozornili, že zákony budú zneužívané na zásahy proti slobode prejavu.