Založ si blog

Andrej Kiska First

Vo Valnom zhromaždení OSN už zaznelo a udialo sa všeličo. V ostatnom čase v mnohých ušiach rezonujú slová slovenského prezidenta Andreja Kisku, ktoré adresoval americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi.

Prečo mu prekáža, že pre amerického prezidenta Donalda Trumpa je Amerika nadovšetko – America First? Jednoducho ju miluje a chráni ju po každej stránke. Krivé slovo o nej nepovie. A keď treba, aj zatĺka, len aby jej neublížil, aby ju svetu ukázal v najlepšom možnom svetle.

Prečo to zožiera nášho prezidenta Andreja Kisku až tak, že to musel povedať na pôde OSN celému svetu? Už nemá rád Ameriku, už ju prestal bezhranične milovať? Čo to spôsobilo? Nevidím v tom nič neprirodzené, že niekto má rád svoju krajinu a je pre neho nadovšetko – na prvom mieste.

Prečo to povedal?  Prečo na Amerike začal hľadať chyby? Čo nám tým chce naznačiť? Kam chce usmerniť naše myšlienky?

Vyjadrím sa ináč. Aj ja nadovšetko milujem svoje rodné Slovensko. Prečo taký samozrejmý postoj treba chápať konfrontačne a globálne? Nech si Donald Trump myslí a cíti to, čo mu srdce káže. Svet si aj tak bude myslieť svoje. Amerika a jej prezident majú svojich priateľov a nepriateľov tak, ako každý.

Predpokladala som, že pre Andreja Kisku je Slovensko nadovšetko a bude ho brániť zubami-nechtami, ale on sa pozerá na svet po svojom, ako bežný smrteľník. Ako ináč si mám vysvetliť, že Slovensko nazval mafiánskym štátom? Každý si vydedukuje, že Andrej Kiska je hlavou mafiánskeho štátu.

Ktosi múdry povedal, že nech človek hovorí čokoľvek, hovorí o sebe. Aj moje blogy hovoria predovšetkým o mne, aj keď píšem o iných.

Poznámka:

Tento krátky veľavravný text ma zaujal. Akosi si neviem zosúladiť mafiánsky štát s úspešnou krajinou, v ktorej pán prezident Kiska nechce národný egoizmus.

 „Aj tento rok to bol prejav, ktorý si vyžaduje veľmi hlbokú analýzu, pretože zaznelo veľa posolstiev. V jednom, s ktorým nemôžem súhlasiť s prezidentom Trumpom, je taký ten národný egoizmus – America First. My, Slovensko, ako veľmi úspešná krajina, vidíme, že sme veľmi úspešní vďaka tomu, že sme súčasťou EÚ. Jednotný trh nám vytvára obrovské možnosti rastu, a tomu vďačíme za veľa, a preto hovoriť dnes o národnom egoizme ja osobne nepokladám za správne,“ zhodnotil Kiska.

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/485591-kiska-nesuhlasi-s-trumpovou-myslienkou-america-first/

Náš pán prezident to myslel vážne, ale sú aj takí, ktorí to zobrali s humorom:

https://www.mediaguru.cz/clanky/2017/02/america-first-nase-zeme-padesata-prvni/

Rétorika pána Kisku sa nezmenila

16.12.2018

V nedeľnej relácii V politike som sa nič nové nedozvedela. Pán prezident vždy koná v dobrom úmysle, je najpopulárnejšou politickou osobnosťou na Slovensku a usilovne pracuje pre dobro svojho viac »

Biely dom, Kremeľ, Ukrajina, my a zlaté prasiatko

15.12.2018

Keďže sa všeličo zmenilo a pred sviatkami nedávame pokoj zbraniam, štrajkujeme, hašteríme sa a nevieme s tým prestať, rozhodla som sa, že aj môj predvianočný blog sa ponesie v trochu inom viac »

Andrej Kiska = Miroslav Lajčák?

05.12.2018

Uvediem niekoľko faktov, ktoré ma o tom presviedčajú. Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma môžete presvedčiť, že sa mýlim. Som prístupná argumentom. Je pravda, že všeličo musí preveriť viac »

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Harmonizovaná inflácia v novembri spomalila tempo na 2 percentá

17.12.2018 10:33

Harmonizovaná inflácia dosiahla na Slovensku v novembri 2 %. V porovnaní s októbrom sa spomalila o 0,5 percentuálneho bodu.

Mikuláš Vareha

Súd sa opäť zaoberá návrhom na obnovu konania odsúdeného Mikuláša Varehu

17.12.2018 10:26

Obžalovaný sa podľa prokurátora pokúša rôznymi právnymi spôsobmi o prerušenie jeho výkonu trestu.

hranica, múr, usa, mexiko, migranti

Vláde USA sa môžu pre spor o múr tento týždeň minúť peniaze

17.12.2018 09:57

Postihnutá by bola asi štvrtina vládnych inštitúcií.

SR NRSR 28.schôdza zasadnutie BAX

OĽaNO vyzýva trojicu kandidátov na prezidenta, aby sa dohodli

17.12.2018 09:54

Keďže z väčšej časti oslovujú podobných voličov, rozdrobenosť hlasov zásadne zvyšuje šance iných kandidátov

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 437444x
Priemerná čítanosť článkov: 2302x

Autor blogu

Kategórie