Založ si blog

Symboly možno nájsť aj v SaSsss. . .

Je uhorková sezóna. Zrodili sa uhorky podľa nariadení Európskej únie, ale aj všelijako pokrivené. Mlčať a hovoriť sa dá o všeličom. Čo vyslovíme a čo zamlčíme, je len na nás. Aj tak sa dá skresľovať, ba aj meniť pravda.

Nevyslovené myšlienky nikto neobmedzí. Hádam mi Sulíkovci odpustia, ak prezradím, čo mi občas prebehne mysľou, keď si spomeniem na niektoré tlačové besedy strany Sloboda a Solidarita – SaS. Sú to len také pokrivené uhorky v mojej hlave, aké sa rodia v období novinárskej uhorkovej sezóny a v čase letných horúčav.

Občas sa stane, že sa mi písmenko a v názve strany premení na iSIS. To spôsobil jeden bývalý minister za SaS. Nuž a boli tiež chvíle, kedy sa písmenko a úplne vytratilo a zostalo iba SS. Dve SS sú nebezpečné, ale keď budeme neskromní a pridáme ďalšie ssssssss…, začneme syčať. Aj sykot môže byť nebezpečný.

Jednotky SS boli zvláštne nacistické bezpečnostné zložky známe tiež ako Schutz Staffeln ( po slovensky Ochranné Oddiely).

Číslo 1488 niekto vytiahol z Pandorinej skrinky a zmenil na dnes aktuálny symbol. Alebo zmenil na dnes už neaktuálny symbol? Alebo chce, aby to bol aj dnes aktuálny symbol? Pomocníci, aby sa tak stalo, sa vždy nájdu. V tomto prípade by som to nazvala medveďou službou.

Spomenula som si na novodobý symbol jednej politickej strany – čerešne. Kolegyňa prišla do práce nazlostená preto, lebo jej malá dcérka si odmietla obliecť šatôčky s červenými čerešničkami, lebo sa jej deti budú posmievať a budú jej nadávať do komunistov.

A keď sme už pri komunistoch, červenú hviezdu s piatimi cípmi majú na svojich štátnych vlajkách viaceré krajiny sveta.  Mnohé dediny majú vo svojom erbe kosák a niektoré aj kladivo. Čo s tým urobíme? Zakážeme také erby?

A ešte sa vrátim k hviezde s piatimi cípmi – pentagramu – symbolu ľudskej bytosti. Obráťme ho a je z neho symbol diabla. Aj hákový kríž má mnoho variantov.

Symboly uvidíme všade okolo nás, ak otvoríme oči a zbystríme zrak. Aj manipulovať sa s nimi dá, stačí vo vete zmeniť slovko – dve, zmeniť slovosled.  Na tento účel máme na Slovensku viacerých „majstrov“.

 

Zdroj informácií o symboloch je z ilustrovanej encyklopédie: ZNAKY a SYMBOLY, ktorú vydal Reader´s Digest Výběr, s.r.o., Praha 2008

Braňo Dobšinský, skúste to so stranou Smer-SD

11.10.2018

Sobotné dialógy s Braňom Dobšinským boli pre niekoho úžasným zážitkom. Počúvať neomylného moderátora, ktorý psychicky deptá politika, ktorému nedovolí prejaviť názor, ba ani dokončiť viac »

Andrej Kiska First

02.10.2018

Vo Valnom zhromaždení OSN už zaznelo a udialo sa všeličo. V ostatnom čase v mnohých ušiach rezonujú slová slovenského prezidenta Andreja Kisku, ktoré adresoval americkému prezidentovi Donaldovi viac »

Od obedov k bičom a obuškom

20.09.2018

Za čias socializmu sa hovorilo, že deti sú živé kvety zeme. Záleží predovšetkým na dospelých, aké plody prinesú. Niektoré sú skromné malé fialôčky ukryté v tieni stromov, iné prekrásne viac »

Trump Putin Summit

Trump varoval Honduras pred prerušením pomoci, ak nezastaví migračný tok

16.10.2018 21:18

Trump tento rok už Honduras varoval v súvislosti s rozvetvením inej karavány, ktorá skôr, ako sa vytratila, smerovala k USA.

stíhačka, Ukrajina

Havária stíhačky na Ukrajine si vyžiadala životy dvoch pilotov

16.10.2018 20:23

K nešťastiu došlo počas medzinárodného vojenského cvičenia vzdušných síl členských krajín NATO Čisté nebo 2018.

Ropa, ťažba, nafta, benzín, ropný vrt

Saudská Arábia prelomila tabu, pohrozila ropou

16.10.2018 20:22

Ak by Saudská Arábia využila ropu ako zbraň, tak by destabilizovala trhy tak, že obchodný konflikt Spojených štátov a Číny by vyzeral ako stolná hra.

ťažba uhlia, suroviny, uhlie

Prieskum: Občania sú za útlm ťažby hnedého uhlia

16.10.2018 20:08

V septembri na otázky spojené s ťažbou uhlia odpovedalo tisíc občanov v reprezentatívnom celoslovenskom prieskume.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 398018x
Priemerná čítanosť článkov: 2224x

Autor blogu

Kategórie