Založ si blog

Symboly možno nájsť aj v SaSsss. . .

Je uhorková sezóna. Zrodili sa uhorky podľa nariadení Európskej únie, ale aj všelijako pokrivené. Mlčať a hovoriť sa dá o všeličom. Čo vyslovíme a čo zamlčíme, je len na nás. Aj tak sa dá skresľovať, ba aj meniť pravda.

Nevyslovené myšlienky nikto neobmedzí. Hádam mi Sulíkovci odpustia, ak prezradím, čo mi občas prebehne mysľou, keď si spomeniem na niektoré tlačové besedy strany Sloboda a Solidarita – SaS. Sú to len také pokrivené uhorky v mojej hlave, aké sa rodia v období novinárskej uhorkovej sezóny a v čase letných horúčav.

Občas sa stane, že sa mi písmenko a v názve strany premení na iSIS. To spôsobil jeden bývalý minister za SaS. Nuž a boli tiež chvíle, kedy sa písmenko a úplne vytratilo a zostalo iba SS. Dve SS sú nebezpečné, ale keď budeme neskromní a pridáme ďalšie ssssssss…, začneme syčať. Aj sykot môže byť nebezpečný.

Jednotky SS boli zvláštne nacistické bezpečnostné zložky známe tiež ako Schutz Staffeln ( po slovensky Ochranné Oddiely).

Číslo 1488 niekto vytiahol z Pandorinej skrinky a zmenil na dnes aktuálny symbol. Alebo zmenil na dnes už neaktuálny symbol? Alebo chce, aby to bol aj dnes aktuálny symbol? Pomocníci, aby sa tak stalo, sa vždy nájdu. V tomto prípade by som to nazvala medveďou službou.

Spomenula som si na novodobý symbol jednej politickej strany – čerešne. Kolegyňa prišla do práce nazlostená preto, lebo jej malá dcérka si odmietla obliecť šatôčky s červenými čerešničkami, lebo sa jej deti budú posmievať a budú jej nadávať do komunistov.

A keď sme už pri komunistoch, červenú hviezdu s piatimi cípmi majú na svojich štátnych vlajkách viaceré krajiny sveta.  Mnohé dediny majú vo svojom erbe kosák a niektoré aj kladivo. Čo s tým urobíme? Zakážeme také erby?

A ešte sa vrátim k hviezde s piatimi cípmi – pentagramu – symbolu ľudskej bytosti. Obráťme ho a je z neho symbol diabla. Aj hákový kríž má mnoho variantov.

Symboly uvidíme všade okolo nás, ak otvoríme oči a zbystríme zrak. Aj manipulovať sa s nimi dá, stačí vo vete zmeniť slovko – dve, zmeniť slovosled.  Na tento účel máme na Slovensku viacerých „majstrov“.

 

Zdroj informácií o symboloch je z ilustrovanej encyklopédie: ZNAKY a SYMBOLY, ktorú vydal Reader´s Digest Výběr, s.r.o., Praha 2008

Rétorika pána Kisku sa nezmenila

16.12.2018

V nedeľnej relácii V politike som sa nič nové nedozvedela. Pán prezident vždy koná v dobrom úmysle, je najpopulárnejšou politickou osobnosťou na Slovensku a usilovne pracuje pre dobro svojho viac »

Biely dom, Kremeľ, Ukrajina, my a zlaté prasiatko

15.12.2018

Keďže sa všeličo zmenilo a pred sviatkami nedávame pokoj zbraniam, štrajkujeme, hašteríme sa a nevieme s tým prestať, rozhodla som sa, že aj môj predvianočný blog sa ponesie v trochu inom viac »

Andrej Kiska = Miroslav Lajčák?

05.12.2018

Uvediem niekoľko faktov, ktoré ma o tom presviedčajú. Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma môžete presvedčiť, že sa mýlim. Som prístupná argumentom. Je pravda, že všeličo musí preveriť viac »

hranica, múr, usa, mexiko, migranti

Vláde USA sa môžu pre spor o múr tento týždeň minúť peniaze

17.12.2018 09:57

Postihnutá by bola asi štvrtina vládnych inštitúcií.

SR NRSR 28.schôdza zasadnutie BAX

OĽaNO vyzýva trojicu kandidátov na prezidenta, aby sa dohodli

17.12.2018 09:54

Keďže z väčšej časti oslovujú podobných voličov, rozdrobenosť hlasov zásadne zvyšuje šance iných kandidátov

ropa

Katar naleje do energetiky USA 20 miliárd dolárov

17.12.2018 09:36

Katar plánuje investovať v Spojených štátoch amerických do produkcie ropy, plynu, ale aj nekonvenčných zdrojov.

lietadlo, obloha, doprava, mraky, letisko

V Česku našli v lietadle papierik s obrázkom bomby, pasažieri museli vystúpiť

17.12.2018 08:56

Policajti museli vypočuť všetkých cestujúcich, a takisto preveriť batožinu.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 437437x
Priemerná čítanosť článkov: 2302x

Autor blogu

Kategórie