Založ si blog

Symboly možno nájsť aj v SaSsss. . .

Je uhorková sezóna. Zrodili sa uhorky podľa nariadení Európskej únie, ale aj všelijako pokrivené. Mlčať a hovoriť sa dá o všeličom. Čo vyslovíme a čo zamlčíme, je len na nás. Aj tak sa dá skresľovať, ba aj meniť pravda.

Nevyslovené myšlienky nikto neobmedzí. Hádam mi Sulíkovci odpustia, ak prezradím, čo mi občas prebehne mysľou, keď si spomeniem na niektoré tlačové besedy strany Sloboda a Solidarita – SaS. Sú to len také pokrivené uhorky v mojej hlave, aké sa rodia v období novinárskej uhorkovej sezóny a v čase letných horúčav.

Občas sa stane, že sa mi písmenko a v názve strany premení na iSIS. To spôsobil jeden bývalý minister za SaS. Nuž a boli tiež chvíle, kedy sa písmenko a úplne vytratilo a zostalo iba SS. Dve SS sú nebezpečné, ale keď budeme neskromní a pridáme ďalšie ssssssss…, začneme syčať. Aj sykot môže byť nebezpečný.

Jednotky SS boli zvláštne nacistické bezpečnostné zložky známe tiež ako Schutz Staffeln ( po slovensky Ochranné Oddiely).

Číslo 1488 niekto vytiahol z Pandorinej skrinky a zmenil na dnes aktuálny symbol. Alebo zmenil na dnes už neaktuálny symbol? Alebo chce, aby to bol aj dnes aktuálny symbol? Pomocníci, aby sa tak stalo, sa vždy nájdu. V tomto prípade by som to nazvala medveďou službou.

Spomenula som si na novodobý symbol jednej politickej strany – čerešne. Kolegyňa prišla do práce nazlostená preto, lebo jej malá dcérka si odmietla obliecť šatôčky s červenými čerešničkami, lebo sa jej deti budú posmievať a budú jej nadávať do komunistov.

A keď sme už pri komunistoch, červenú hviezdu s piatimi cípmi majú na svojich štátnych vlajkách viaceré krajiny sveta.  Mnohé dediny majú vo svojom erbe kosák a niektoré aj kladivo. Čo s tým urobíme? Zakážeme také erby?

A ešte sa vrátim k hviezde s piatimi cípmi – pentagramu – symbolu ľudskej bytosti. Obráťme ho a je z neho symbol diabla. Aj hákový kríž má mnoho variantov.

Symboly uvidíme všade okolo nás, ak otvoríme oči a zbystríme zrak. Aj manipulovať sa s nimi dá, stačí vo vete zmeniť slovko – dve, zmeniť slovosled.  Na tento účel máme na Slovensku viacerých „majstrov“.

 

Zdroj informácií o symboloch je z ilustrovanej encyklopédie: ZNAKY a SYMBOLY, ktorú vydal Reader´s Digest Výběr, s.r.o., Praha 2008

„A predsa sa točí! “ . .. alebo netočí?

12.08.2018

Včera pred polnocou vzbudila moju pozornosť debata na TV Lux. Bola zaujímavá. Nebudem ju rozoberať do najmenších podrobností, ale pozastavím sa pri otázkach, ktoré ma zaujali. Ak človek fajčí, viac »

Od bicykla ku chalupe

01.07.2018

Dnešný blog som napísala aj preto, že som si spomenula na otázku, ktorá mi nejde z mysle: „A ti sebe mišľiš, že nam, običajnim ľudzom na valaľe treba špecialnu trasu na bicigeľ?“ Sama viac »

Na traktoroch na Bratislavu

24.06.2018

Tak rada by som vedela, kto dostal ten skvostný nápad, aby poľnohospodári nasadli do traktorov a zbrázdili nielen cesty naprieč celým Slovenskom, ale aj ulice Bratislavy. Veď každému bolo od viac »

Islamský štát, džihád

V Nemecku obvinili muža z plánovania útoku na klzisko v Karlsruhe

14.08.2018 23:08

Muž podstúpil výcvik ostreľovača u Islamského štátu v Iraku v roku 2016, potom sa v roku 2017 vrátil do Nemecka.

Erdogan

Ignorujte iPhone. Erdogan žiada od Turkov bojkot elektroniky z USA

14.08.2018 22:46

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok vyhlásil bojkot elektroniky zo Spojených štátov.

maduro

V súvislosti s pokusom o atentát na Madura zatkli generála

14.08.2018 20:43

Podľa venezuelských predstaviteľov boli pri pokuse o atentát využité dva drony naložené plastickými trhavinami.

Jozef Roháč

Jozef Roháč sa priznal k vražde, za ktorú si odpykáva trest iný človek

14.08.2018 20:27

Slovák sa priznal k vražde podnikateľa Józsefa Prisztása, pričom súd pred dvoma rokmi právoplatne odsúdil za tento skutok Istvána Hatvaniho.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 372585x
Priemerná čítanosť článkov: 2154x

Autor blogu

Kategórie