Založ si blog

Prečo chcem, aby prezident Kiska znovu kandidoval

Andrej Kiska sa rozhodol, že v nasledujúcich prezidentských voľbách nebude kandidovať. Prečo asi? Veď je najpopulárnejší politik v novodobej histórii. Dosvedčujú to rôzne prieskumy. Žiaden zo slovenských prezidentov nebol taký úspešný ako on. Propaganda?

Bolo to dávno, začiatkom deväťdesiatych rokov. Jeden môj známy pracoval pre nejakú prieskumnú agentúru. Spýtal sa ma: „Vyplníš mi dotazník?“ Súhlasila som a hneď nato dodal: „A mohla by si vyplniť dva dotazníky?“ Zarazila som sa, preto vysvetlil: „Vieš, jeden bude za teba a v jednom sa zahráš na vysokoškoláčku. Vžiješ sa do toho, ako ona rozmýšľa.“ Len tak na okraj dodal, že mu ešte chýba štyridsiatnik robotník, ale už sa rozhodol, kto ten dotazník vypíše. Chce požiadať o túto službu kamaráta –  inžiniera. „Vieš, s robotníkom by to dlho trvalo, treba povysvetľovať a vy to vyplníte raz-dva.“ Nakoniec si dotazníky za chýbajúce osoby vyplnil sám.

Nielen ja, ale aj mnoho ďalších ľudí prieskumom neverí. A ten rozruch po námestiach? Herec a študent už nie je to, čo bývalo. Iba sa spýtam: Ak by bol premiérom Richard Sulík, dovolil by „ulici“, aby mu diktovala, ako má riadiť túto krajinu a s kým? Niekto znova zorganizuje študentov, hercov, … a začne nová vlna protestov s transparentmi: „Nechceme Galka!“, „Žiadna  Ďuriš – Nicholsonová!“, „Sulík do basy!“ … a nech je premiérkou Janka Cigániková! Myslíte si, že tento scenár je až taký nereálny?

Vrátim sa ku Andrejovi Kiskovi, ktorý sa už rozhodol, že nebude prezidentom „mafiánskeho“ štátu. Podľa prieskumov je na vrchole svojej slávy a úspechu. Jediným meradlom popularity sú pre mňa regulárne voľby. Nech pán Kiska kandiduje v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, aby zistil, aký je populárny, ako ho slovenský národ miluje. Milo ma prekvapil, že zhodnotil svoje pozície a že je dosť múdry nato, aby nekandidoval a stiahol sa z politiky. Nemôže prezrádzať, že aj z politiky, vlastných priaznivcov netreba šokovať. Zadné vrátka sú užitočná vec.

Od bicykla ku chalupe

01.07.2018

Dnešný blog som napísala aj preto, že som si spomenula na otázku, ktorá mi nejde z mysle: „A ti sebe mišľiš, že nam, običajnim ľudzom na valaľe treba špecialnu trasu na bicigeľ?“ Sama viac »

Na traktoroch na Bratislavu

24.06.2018

Tak rada by som vedela, kto dostal ten skvostný nápad, aby poľnohospodári nasadli do traktorov a zbrázdili nielen cesty naprieč celým Slovenskom, ale aj ulice Bratislavy. Veď každému bolo od viac »

Sviatok pálenia špinavej bielizne

20.06.2018

Vráťme sa o niekoľko rokov dozadu. Spomínate si? Je jeseň v roku 2015. Členovia skupiny ZTOHOVEN sa rozhodli pre recesiu. Terčom ich záujmu sa stal Pražský hrad – Hrad českých kráľov, československých viac »

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Vladimir Putin, Viktor Orbán

Putin a Orbán hovorili v Moskve o futbale, energetike a hospodárskych vzťahoch

15.07.2018 19:27

Majstrovstvá sveta vo futbale, investície do energetiky a hospodárske vzťahy boli témami stretnutia ruského prezidenta Putina a maďarského premiéra Orbána.

Mária Patakyová, Pride

Ombudsmanka Patakyová: Práva LGBTI neohrozujú manželstvo

15.07.2018 19:00

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdí, že od minulého roka sa nič nezmenilo a štát stále nerešpektuje právo na uznanie a ochranu práv párov rovnakého pohlavia.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 171
Celková čítanosť: 364852x
Priemerná čítanosť článkov: 2134x

Autor blogu

Kategórie