Založ si blog

Prečo chcem, aby prezident Kiska znovu kandidoval

Andrej Kiska sa rozhodol, že v nasledujúcich prezidentských voľbách nebude kandidovať. Prečo asi? Veď je najpopulárnejší politik v novodobej histórii. Dosvedčujú to rôzne prieskumy. Žiaden zo slovenských prezidentov nebol taký úspešný ako on. Propaganda?

Bolo to dávno, začiatkom deväťdesiatych rokov. Jeden môj známy pracoval pre nejakú prieskumnú agentúru. Spýtal sa ma: „Vyplníš mi dotazník?“ Súhlasila som a hneď nato dodal: „A mohla by si vyplniť dva dotazníky?“ Zarazila som sa, preto vysvetlil: „Vieš, jeden bude za teba a v jednom sa zahráš na vysokoškoláčku. Vžiješ sa do toho, ako ona rozmýšľa.“ Len tak na okraj dodal, že mu ešte chýba štyridsiatnik robotník, ale už sa rozhodol, kto ten dotazník vypíše. Chce požiadať o túto službu kamaráta –  inžiniera. „Vieš, s robotníkom by to dlho trvalo, treba povysvetľovať a vy to vyplníte raz-dva.“ Nakoniec si dotazníky za chýbajúce osoby vyplnil sám.

Nielen ja, ale aj mnoho ďalších ľudí prieskumom neverí. A ten rozruch po námestiach? Herec a študent už nie je to, čo bývalo. Iba sa spýtam: Ak by bol premiérom Richard Sulík, dovolil by „ulici“, aby mu diktovala, ako má riadiť túto krajinu a s kým? Niekto znova zorganizuje študentov, hercov, … a začne nová vlna protestov s transparentmi: „Nechceme Galka!“, „Žiadna  Ďuriš – Nicholsonová!“, „Sulík do basy!“ … a nech je premiérkou Janka Cigániková! Myslíte si, že tento scenár je až taký nereálny?

Vrátim sa ku Andrejovi Kiskovi, ktorý sa už rozhodol, že nebude prezidentom „mafiánskeho“ štátu. Podľa prieskumov je na vrchole svojej slávy a úspechu. Jediným meradlom popularity sú pre mňa regulárne voľby. Nech pán Kiska kandiduje v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, aby zistil, aký je populárny, ako ho slovenský národ miluje. Milo ma prekvapil, že zhodnotil svoje pozície a že je dosť múdry nato, aby nekandidoval a stiahol sa z politiky. Nemôže prezrádzať, že aj z politiky, vlastných priaznivcov netreba šokovať. Zadné vrátka sú užitočná vec.

Od obedov k bičom a obuškom

20.09.2018

Za čias socializmu sa hovorilo, že deti sú živé kvety zeme. Záleží predovšetkým na dospelých, aké plody prinesú. Niektoré sú skromné malé fialôčky ukryté v tieni stromov, iné prekrásne viac »

Sirôtka

03.09.2018

Existujú drobné, na prvý pohľad nepodstatné epizódky v živote, ktoré si zapamätáme na celý život a nechápeme prečo. Niektoré sa nečakane aj niekoľkokrát objavia. Možno nám chcú niečo viac »

Diabol sa skrýva v detailoch

02.09.2018

Na blahorečenie mladučkej Anny Kolesárovej sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Ten môj má mnoho nezodpovedaných otázok, na ktoré hľadám odpoveď. Babka ma zobrala na cintorín. Bola som viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 388269x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu

Kategórie