Založ si blog

Prečo chcem, aby prezident Kiska znovu kandidoval

Andrej Kiska sa rozhodol, že v nasledujúcich prezidentských voľbách nebude kandidovať. Prečo asi? Veď je najpopulárnejší politik v novodobej histórii. Dosvedčujú to rôzne prieskumy. Žiaden zo slovenských prezidentov nebol taký úspešný ako on. Propaganda?

Bolo to dávno, začiatkom deväťdesiatych rokov. Jeden môj známy pracoval pre nejakú prieskumnú agentúru. Spýtal sa ma: „Vyplníš mi dotazník?“ Súhlasila som a hneď nato dodal: „A mohla by si vyplniť dva dotazníky?“ Zarazila som sa, preto vysvetlil: „Vieš, jeden bude za teba a v jednom sa zahráš na vysokoškoláčku. Vžiješ sa do toho, ako ona rozmýšľa.“ Len tak na okraj dodal, že mu ešte chýba štyridsiatnik robotník, ale už sa rozhodol, kto ten dotazník vypíše. Chce požiadať o túto službu kamaráta –  inžiniera. „Vieš, s robotníkom by to dlho trvalo, treba povysvetľovať a vy to vyplníte raz-dva.“ Nakoniec si dotazníky za chýbajúce osoby vyplnil sám.

Nielen ja, ale aj mnoho ďalších ľudí prieskumom neverí. A ten rozruch po námestiach? Herec a študent už nie je to, čo bývalo. Iba sa spýtam: Ak by bol premiérom Richard Sulík, dovolil by „ulici“, aby mu diktovala, ako má riadiť túto krajinu a s kým? Niekto znova zorganizuje študentov, hercov, … a začne nová vlna protestov s transparentmi: „Nechceme Galka!“, „Žiadna  Ďuriš – Nicholsonová!“, „Sulík do basy!“ … a nech je premiérkou Janka Cigániková! Myslíte si, že tento scenár je až taký nereálny?

Vrátim sa ku Andrejovi Kiskovi, ktorý sa už rozhodol, že nebude prezidentom „mafiánskeho“ štátu. Podľa prieskumov je na vrchole svojej slávy a úspechu. Jediným meradlom popularity sú pre mňa regulárne voľby. Nech pán Kiska kandiduje v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, aby zistil, aký je populárny, ako ho slovenský národ miluje. Milo ma prekvapil, že zhodnotil svoje pozície a že je dosť múdry nato, aby nekandidoval a stiahol sa z politiky. Nemôže prezrádzať, že aj z politiky, vlastných priaznivcov netreba šokovať. Zadné vrátka sú užitočná vec.

Čo je človek a či kto je človek

04.04.2018

Telo je ako kožené vrece plné kostí, krvi, moču, výkalov a iných „príťažlivých“ vecí. Táto veta ma inšpirovala, aby som napísala tento blog. Priblížim vám obsah jednej kapitoly z viac »

Kedy sa nôž vo vrecku otvára?

01.04.2018

Obľúbený výraz môjho bývalého kolegu zo začiatku sedemdesiatych rokov. Jemu sa nôž vo vrecku otváral vždy, keď počul slovo komunista. Iste chápete, že neprešiel „čistiacou komisiou“, viac »

Let s prestreleným krídlom

28.03.2018

Kedysi dávno, za hlbokého socializmu, sa rozprával vtip, na ktorý som si spomenula, keď som počúvala poslanca za SaS Ľubomíra Galka, ktorému sa nesplnil sen o predčasných parlamentných voľbách. viac »

Australia Church Abuse

Austrálsky arcibiskup vinný z krytia pedofílie odstúpil

23.05.2018 07:04

Wilson, 67-ročný arcibiskup z Adelaide, svoju vinu zo zatajenia sexuálneho zneužívania detí v 70. rokoch, neuznal. Rozhodol sa však odstúpiť. Vraj je to vhodné.

euro, peniaze, mince

Bulharsko ešte neplní všetky kritériá pre prijatie eura

23.05.2018 07:00

Bulharsko, ktoré dúfa v skoré zavedenie eura, ešte neplní všetky kritériá potrebné pre prijatie jednotnej európskej meny.

benzín, pumpa, tankovanie, nafta

Palivá na pumpách zdraželi. Ropa láme rekordy

23.05.2018 07:00

Aj keď ceny ropy nateraz dosiahli svoj vrchol a môžu klesnúť, motoristi sa z toho zatiaľ tešiť nemôžu. Ďalšiu vlnu zdražovania palív môže priniesť oproti euru silný dolár.

kldr, korea, severna korea

Juhokórejskí novinári napokon pôjdu na demontáž jadrovej strelnice v KĽDR

23.05.2018 06:28

Novinári zo sveta by mali pokrývať demontáž jadrového testovacieho areálu Pchunggje, ktorá je naplánovaná na 23. až 25. mája.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 343422x
Priemerná čítanosť článkov: 2094x

Autor blogu

Kategórie