Založ si blog

Prečo chcem, aby prezident Kiska znovu kandidoval

Andrej Kiska sa rozhodol, že v nasledujúcich prezidentských voľbách nebude kandidovať. Prečo asi? Veď je najpopulárnejší politik v novodobej histórii. Dosvedčujú to rôzne prieskumy. Žiaden zo slovenských prezidentov nebol taký úspešný ako on. Propaganda?

Bolo to dávno, začiatkom deväťdesiatych rokov. Jeden môj známy pracoval pre nejakú prieskumnú agentúru. Spýtal sa ma: „Vyplníš mi dotazník?“ Súhlasila som a hneď nato dodal: „A mohla by si vyplniť dva dotazníky?“ Zarazila som sa, preto vysvetlil: „Vieš, jeden bude za teba a v jednom sa zahráš na vysokoškoláčku. Vžiješ sa do toho, ako ona rozmýšľa.“ Len tak na okraj dodal, že mu ešte chýba štyridsiatnik robotník, ale už sa rozhodol, kto ten dotazník vypíše. Chce požiadať o túto službu kamaráta –  inžiniera. „Vieš, s robotníkom by to dlho trvalo, treba povysvetľovať a vy to vyplníte raz-dva.“ Nakoniec si dotazníky za chýbajúce osoby vyplnil sám.

Nielen ja, ale aj mnoho ďalších ľudí prieskumom neverí. A ten rozruch po námestiach? Herec a študent už nie je to, čo bývalo. Iba sa spýtam: Ak by bol premiérom Richard Sulík, dovolil by „ulici“, aby mu diktovala, ako má riadiť túto krajinu a s kým? Niekto znova zorganizuje študentov, hercov, … a začne nová vlna protestov s transparentmi: „Nechceme Galka!“, „Žiadna  Ďuriš – Nicholsonová!“, „Sulík do basy!“ … a nech je premiérkou Janka Cigániková! Myslíte si, že tento scenár je až taký nereálny?

Vrátim sa ku Andrejovi Kiskovi, ktorý sa už rozhodol, že nebude prezidentom „mafiánskeho“ štátu. Podľa prieskumov je na vrchole svojej slávy a úspechu. Jediným meradlom popularity sú pre mňa regulárne voľby. Nech pán Kiska kandiduje v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, aby zistil, aký je populárny, ako ho slovenský národ miluje. Milo ma prekvapil, že zhodnotil svoje pozície a že je dosť múdry nato, aby nekandidoval a stiahol sa z politiky. Nemôže prezrádzať, že aj z politiky, vlastných priaznivcov netreba šokovať. Zadné vrátka sú užitočná vec.

Rétorika pána Kisku sa nezmenila

16.12.2018

V nedeľnej relácii V politike som sa nič nové nedozvedela. Pán prezident vždy koná v dobrom úmysle, je najpopulárnejšou politickou osobnosťou na Slovensku a usilovne pracuje pre dobro svojho viac »

Biely dom, Kremeľ, Ukrajina, my a zlaté prasiatko

15.12.2018

Keďže sa všeličo zmenilo a pred sviatkami nedávame pokoj zbraniam, štrajkujeme, hašteríme sa a nevieme s tým prestať, rozhodla som sa, že aj môj predvianočný blog sa ponesie v trochu inom viac »

Andrej Kiska = Miroslav Lajčák?

05.12.2018

Uvediem niekoľko faktov, ktoré ma o tom presviedčajú. Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma môžete presvedčiť, že sa mýlim. Som prístupná argumentom. Je pravda, že všeličo musí preveriť viac »

Andrej Kiska

Nebudem kandidovať za prezidenta, potvrdil prezident Kiska

16.12.2018 16:48

Opätovne však zdôraznil, že platia jeho vyjadrenia z mája, podľa ktorých chce byť súčasťou novej politickej etapy.

Japonsko, hokkaido, sapporo, výbuch, reštaurácia

Viac ako 40 ľudí utrpelo zranenia pri výbuchu reštaurácie v Japonsku

16.12.2018 16:39

Polícia uviedla, že zatiaľ nemá k prípadu ďalšie podrobnosti.

Jemen, Hudajda, boje, vojna, vojaci, povstalci, bojovníci

V prístave Hudajda zaznamenali aj napriek prímeriu prudké boje

16.12.2018 16:00

Vyslanec OSN Griffiths naliehavo vyzval súperiace strany v Jemene, aby rešpektovali dohodu o prímerí.

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 435920x
Priemerná čítanosť článkov: 2294x

Autor blogu

Kategórie