Založ si blog

Let s prestreleným krídlom

Kedysi dávno, za hlbokého socializmu, sa rozprával vtip, na ktorý som si spomenula, keď som počúvala poslanca za SaS Ľubomíra Galka, ktorému sa nesplnil sen o predčasných parlamentných voľbách.

Vtip rozprávali kamaráti skvelého herca Ivana Mistríka v jednom humoristickom televíznom programe. Vraj boli na love kačíc. O Ivanovi tvrdili, že nebol dobrým strelcom. Namieril, vystrelil a kačka letela ďalej. On sa za ňou smutno pozeral a iba si povzdychol: „Len si leť, aj s prestreleným srdcom.“

Keď Ľubomír Galko zistil, že vláda znovu získala dôveru parlamentu, medzi iným vyhlásil: „Netušia, že politicky zomreli …“ Jednoducho povedané, letia si aj s prestreleným srdcom. Tu by sa hodilo vtip prispôsobiť dobe. Čo poviete na toto: Len si leť aj s prestreleným krídlom! Čie bolo prestrelené krídelko? Kto upokojil situáciu? Aký skvelý námet na vyrobenie novinárskej kačice!  Alebo, žeby to mohla byť pravda?

V decembri 2015 som napísala blog „O pravde a klamstvách“. Je aktuálny aj dnes. A možno bude aktuálny ešte mnoho rokov. Je taký zo života. Dá sa z neho aj poučiť:

http://hedviga49.blog.pravda.sk/2015/12/05/o-pravde-a-klamstvach/

 

Rétorika pána Kisku sa nezmenila

16.12.2018

V nedeľnej relácii V politike som sa nič nové nedozvedela. Pán prezident vždy koná v dobrom úmysle, je najpopulárnejšou politickou osobnosťou na Slovensku a usilovne pracuje pre dobro svojho viac »

Biely dom, Kremeľ, Ukrajina, my a zlaté prasiatko

15.12.2018

Keďže sa všeličo zmenilo a pred sviatkami nedávame pokoj zbraniam, štrajkujeme, hašteríme sa a nevieme s tým prestať, rozhodla som sa, že aj môj predvianočný blog sa ponesie v trochu inom viac »

Andrej Kiska = Miroslav Lajčák?

05.12.2018

Uvediem niekoľko faktov, ktoré ma o tom presviedčajú. Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma môžete presvedčiť, že sa mýlim. Som prístupná argumentom. Je pravda, že všeličo musí preveriť viac »

Jemen, Hudajda, boje, vojna, vojaci, povstalci, bojovníci

V prístave Hudajda zaznamenali aj napriek prímeriu prudké boje

16.12.2018 16:00

Vyslanec OSN Griffiths naliehavo vyzval súperiace strany v Jemene, aby rešpektovali dohodu o prímerí.

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 435576x
Priemerná čítanosť článkov: 2293x

Autor blogu

Kategórie