Založ si blog

Let s prestreleným krídlom

Kedysi dávno, za hlbokého socializmu, sa rozprával vtip, na ktorý som si spomenula, keď som počúvala poslanca za SaS Ľubomíra Galka, ktorému sa nesplnil sen o predčasných parlamentných voľbách.

Vtip rozprávali kamaráti skvelého herca Ivana Mistríka v jednom humoristickom televíznom programe. Vraj boli na love kačíc. O Ivanovi tvrdili, že nebol dobrým strelcom. Namieril, vystrelil a kačka letela ďalej. On sa za ňou smutno pozeral a iba si povzdychol: „Len si leť, aj s prestreleným srdcom.“

Keď Ľubomír Galko zistil, že vláda znovu získala dôveru parlamentu, medzi iným vyhlásil: „Netušia, že politicky zomreli …“ Jednoducho povedané, letia si aj s prestreleným srdcom. Tu by sa hodilo vtip prispôsobiť dobe. Čo poviete na toto: Len si leť aj s prestreleným krídlom! Čie bolo prestrelené krídelko? Kto upokojil situáciu? Aký skvelý námet na vyrobenie novinárskej kačice!  Alebo, žeby to mohla byť pravda?

V decembri 2015 som napísala blog „O pravde a klamstvách“. Je aktuálny aj dnes. A možno bude aktuálny ešte mnoho rokov. Je taký zo života. Dá sa z neho aj poučiť:

http://hedviga49.blog.pravda.sk/2015/12/05/o-pravde-a-klamstvach/

 

Od obedov k bičom a obuškom

20.09.2018

Za čias socializmu sa hovorilo, že deti sú živé kvety zeme. Záleží predovšetkým na dospelých, aké plody prinesú. Niektoré sú skromné malé fialôčky ukryté v tieni stromov, iné prekrásne viac »

Sirôtka

03.09.2018

Existujú drobné, na prvý pohľad nepodstatné epizódky v živote, ktoré si zapamätáme na celý život a nechápeme prečo. Niektoré sa nečakane aj niekoľkokrát objavia. Možno nám chcú niečo viac »

Diabol sa skrýva v detailoch

02.09.2018

Na blahorečenie mladučkej Anny Kolesárovej sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Ten môj má mnoho nezodpovedaných otázok, na ktoré hľadám odpoveď. Babka ma zobrala na cintorín. Bola som viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 388187x
Priemerná čítanosť článkov: 2193x

Autor blogu

Kategórie