Založ si blog

Jedovaté pľuvance Milana Kňažka

Rozdávali sa ceny pre osobností televíznej obrazovky – OTO. Do Siene slávy poslali Milana Kňažka. Očakávala som peknú ďakovnú reč, možno aj  nejakú slzičku dojatia. Nestalo sa tak. OTO bol pre oceneného umelca v danom momente druhoradý.

Bol hercom, ktorý v období socializmu dostal množstvo príležitostí a ukázal svoj talent. Komunisti mu udelili titul Zaslúžilý umelec. Neverím, že vtedy neoslavoval. Dôstojne a s rešpektom. Socialistické ocenenie herec vrátil a stal sa z neho revolucionár.

V chladnom novembri 1989 s budajkou na hlave menil dejiny podľa predpísaného scenára. Keď bola „sloboda“ „vybojovaná“, stal sa z neho poslanec federálneho zhromaždenia a radca Václava Havla.

Strany menil podľa situácie – VPN, HZDS, Demokratická únia, SDKÚ. Vybrali ho za ministra medzinárodných vzťahov, neskôr ministra zahraničných vecí a ministra kultúry. Chcel byť prezidentom, ba aj primátorom Bratislavy, ale nejako mu to nevyšlo.

Má 72 rokov a z jeho predošlých funkcií vyplýva, že by mal byť dobrým diplomatom, jednoducho zrelým človek s bohatými umeleckými i politickými skúsenosťami.

A čo sa z neho vykľulo? Arogantný človek, ktorý prišiel rovno z ulice a začal rečniť ako z tribúny na námestí. Jedovaté sliny mu všeličo priniesli na jazyk. Ostala som na pochybách, či ho už posielajú do hereckého neba, lebo už nemá nijakú perspektívu a nevie čo so sebou, či do hereckého pekla.

Škoda, že vskutku príjemnú atmosféru celého ceremoniálu narušili dvaja ľudia s neprimeraným správaním: Milan Kňažko a Milan Markovič. Sviatočným róbam a príjemnej atmosfére arogancia a jedovaté reči jednoducho nesvedčia.

Čo je človek a či kto je človek

04.04.2018

Telo je ako kožené vrece plné kostí, krvi, moču, výkalov a iných „príťažlivých“ vecí. Táto veta ma inšpirovala, aby som napísala tento blog. Priblížim vám obsah jednej kapitoly z viac »

Kedy sa nôž vo vrecku otvára?

01.04.2018

Obľúbený výraz môjho bývalého kolegu zo začiatku sedemdesiatych rokov. Jemu sa nôž vo vrecku otváral vždy, keď počul slovo komunista. Iste chápete, že neprešiel „čistiacou komisiou“, viac »

Let s prestreleným krídlom

28.03.2018

Kedysi dávno, za hlbokého socializmu, sa rozprával vtip, na ktorý som si spomenula, keď som počúvala poslanca za SaS Ľubomíra Galka, ktorému sa nesplnil sen o predčasných parlamentných voľbách. viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 163
Celková čítanosť: 335676x
Priemerná čítanosť článkov: 2059x

Autor blogu

Kategórie