Založ si blog

Jedovaté pľuvance Milana Kňažka

Rozdávali sa ceny pre osobností televíznej obrazovky – OTO. Do Siene slávy poslali Milana Kňažka. Očakávala som peknú ďakovnú reč, možno aj  nejakú slzičku dojatia. Nestalo sa tak. OTO bol pre oceneného umelca v danom momente druhoradý.

Bol hercom, ktorý v období socializmu dostal množstvo príležitostí a ukázal svoj talent. Komunisti mu udelili titul Zaslúžilý umelec. Neverím, že vtedy neoslavoval. Dôstojne a s rešpektom. Socialistické ocenenie herec vrátil a stal sa z neho revolucionár.

V chladnom novembri 1989 s budajkou na hlave menil dejiny podľa predpísaného scenára. Keď bola „sloboda“ „vybojovaná“, stal sa z neho poslanec federálneho zhromaždenia a radca Václava Havla.

Strany menil podľa situácie – VPN, HZDS, Demokratická únia, SDKÚ. Vybrali ho za ministra medzinárodných vzťahov, neskôr ministra zahraničných vecí a ministra kultúry. Chcel byť prezidentom, ba aj primátorom Bratislavy, ale nejako mu to nevyšlo.

Má 72 rokov a z jeho predošlých funkcií vyplýva, že by mal byť dobrým diplomatom, jednoducho zrelým človek s bohatými umeleckými i politickými skúsenosťami.

A čo sa z neho vykľulo? Arogantný človek, ktorý prišiel rovno z ulice a začal rečniť ako z tribúny na námestí. Jedovaté sliny mu všeličo priniesli na jazyk. Ostala som na pochybách, či ho už posielajú do hereckého neba, lebo už nemá nijakú perspektívu a nevie čo so sebou, či do hereckého pekla.

Škoda, že vskutku príjemnú atmosféru celého ceremoniálu narušili dvaja ľudia s neprimeraným správaním: Milan Kňažko a Milan Markovič. Sviatočným róbam a príjemnej atmosfére arogancia a jedovaté reči jednoducho nesvedčia.

Od obedov k bičom a obuškom

20.09.2018

Za čias socializmu sa hovorilo, že deti sú živé kvety zeme. Záleží predovšetkým na dospelých, aké plody prinesú. Niektoré sú skromné malé fialôčky ukryté v tieni stromov, iné prekrásne viac »

Sirôtka

03.09.2018

Existujú drobné, na prvý pohľad nepodstatné epizódky v živote, ktoré si zapamätáme na celý život a nechápeme prečo. Niektoré sa nečakane aj niekoľkokrát objavia. Možno nám chcú niečo viac »

Diabol sa skrýva v detailoch

02.09.2018

Na blahorečenie mladučkej Anny Kolesárovej sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Ten môj má mnoho nezodpovedaných otázok, na ktoré hľadám odpoveď. Babka ma zobrala na cintorín. Bola som viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 388149x
Priemerná čítanosť článkov: 2193x

Autor blogu

Kategórie