Založ si blog

Jedovaté pľuvance Milana Kňažka

Rozdávali sa ceny pre osobností televíznej obrazovky – OTO. Do Siene slávy poslali Milana Kňažka. Očakávala som peknú ďakovnú reč, možno aj  nejakú slzičku dojatia. Nestalo sa tak. OTO bol pre oceneného umelca v danom momente druhoradý.

Bol hercom, ktorý v období socializmu dostal množstvo príležitostí a ukázal svoj talent. Komunisti mu udelili titul Zaslúžilý umelec. Neverím, že vtedy neoslavoval. Dôstojne a s rešpektom. Socialistické ocenenie herec vrátil a stal sa z neho revolucionár.

V chladnom novembri 1989 s budajkou na hlave menil dejiny podľa predpísaného scenára. Keď bola „sloboda“ „vybojovaná“, stal sa z neho poslanec federálneho zhromaždenia a radca Václava Havla.

Strany menil podľa situácie – VPN, HZDS, Demokratická únia, SDKÚ. Vybrali ho za ministra medzinárodných vzťahov, neskôr ministra zahraničných vecí a ministra kultúry. Chcel byť prezidentom, ba aj primátorom Bratislavy, ale nejako mu to nevyšlo.

Má 72 rokov a z jeho predošlých funkcií vyplýva, že by mal byť dobrým diplomatom, jednoducho zrelým človek s bohatými umeleckými i politickými skúsenosťami.

A čo sa z neho vykľulo? Arogantný človek, ktorý prišiel rovno z ulice a začal rečniť ako z tribúny na námestí. Jedovaté sliny mu všeličo priniesli na jazyk. Ostala som na pochybách, či ho už posielajú do hereckého neba, lebo už nemá nijakú perspektívu a nevie čo so sebou, či do hereckého pekla.

Škoda, že vskutku príjemnú atmosféru celého ceremoniálu narušili dvaja ľudia s neprimeraným správaním: Milan Kňažko a Milan Markovič. Sviatočným róbam a príjemnej atmosfére arogancia a jedovaté reči jednoducho nesvedčia.

Od bicykla ku chalupe

01.07.2018

Dnešný blog som napísala aj preto, že som si spomenula na otázku, ktorá mi nejde z mysle: „A ti sebe mišľiš, že nam, običajnim ľudzom na valaľe treba špecialnu trasu na bicigeľ?“ Sama viac »

Na traktoroch na Bratislavu

24.06.2018

Tak rada by som vedela, kto dostal ten skvostný nápad, aby poľnohospodári nasadli do traktorov a zbrázdili nielen cesty naprieč celým Slovenskom, ale aj ulice Bratislavy. Veď každému bolo od viac »

Sviatok pálenia špinavej bielizne

20.06.2018

Vráťme sa o niekoľko rokov dozadu. Spomínate si? Je jeseň v roku 2015. Členovia skupiny ZTOHOVEN sa rozhodli pre recesiu. Terčom ich záujmu sa stal Pražský hrad – Hrad českých kráľov, československých viac »

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Vladimir Putin, Viktor Orbán

Putin a Orbán hovorili v Moskve o futbale, energetike a hospodárskych vzťahoch

15.07.2018 19:27

Majstrovstvá sveta vo futbale, investície do energetiky a hospodárske vzťahy boli témami stretnutia ruského prezidenta Putina a maďarského premiéra Orbána.

Mária Patakyová, Pride

Ombudsmanka Patakyová: Práva LGBTI neohrozujú manželstvo

15.07.2018 19:00

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdí, že od minulého roka sa nič nezmenilo a štát stále nerešpektuje právo na uznanie a ochranu práv párov rovnakého pohlavia.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 171
Celková čítanosť: 364814x
Priemerná čítanosť článkov: 2133x

Autor blogu

Kategórie