Založ si blog

Žijeme v rovine podozrení

Všetci sme na jednej lodi s menom Slovensko. Páni Bugár, Danko, Fico, Kollár, Matovič, Sulík i my ostatní. Vybrali sme si ich v slobodných demokratických voľbách. Aj pána Kisku sme si vybrali, aj on má právo dovládnuť.

Mnohí dnes majú plné ústa slov o láske ku Slovensku. Neuvedomujú si, že veľa hovoriť a veľa povedať nie je to isté. Ich slová pripomínajú neustále opakovaný reklamný slogan, ktorý nás k niečomu vyzýva. Potom niekto vysloví podozrenie. Potom príde niekto iný s ďalším podozrením a nakoniec je tých podozrení neúrekom. Neustále ich omieľajú, vylepšujú, pridávajú a odoberajú, prispôsobujú aktuálnej situácii. Verejnosť začína klebetiť, ohovárať, navzájom sa osočovať.

Keď dušu bežných ľudí začínajú nahlodávať pochybností, pre štváčov to znamená, že sú pripravení. Stačí dať pokyn a ulice sa zaplnia. Nahlodané dušičky počúvajú o láske, o spravodlivosti, potom príde niekoľko konkrétnych bežných ľudí, aby si vyliali svoje žiale. Stačí malinká poznámočka, ktorá na niekoho ukáže a vinník je jasný.

Predstavte si kamarátov, do ktorých zasejete semienka pochybností. Prihnojíte, zalejete a semienkam sa darí jedna radosť, stačí ich živiť do chvíle, až kým sa z kamarátov stane svorka besných psov. A čo potom?

Čo mám urobiť, keď si neprajem, aby mi Remišová, Nicholsonová, Matovič a Sulík robili hovorkyne, hovorcov? Želanie asi nestačí. Mám ísť do ulíc, aby som prejavila opačný názor? Aký ohlas to v dave vyvolá?

Vo voľbách som dala hlas strane SMER-SD a priala by som si, aby vládla celé volebné obdobie. A či im dám hlas aj v novom volebnom období, to ešte neviem, ale ak budú predčasné voľby, môj hlas znovu dostane SMER-SD.

Z prázdnych rečí, grafov a kompromitujúcich fotografií sa nenajeme. Pán Ľupták mi iste odpustí, že som jeho myšlienku rozvinula a prispôsobila som ju aktuálnej situácii.

Momentálne je všetko v rovine podozrení, kým sa podozrenia nevyšetria, netreba robiť závery.

Rétorika pána Kisku sa nezmenila

16.12.2018

V nedeľnej relácii V politike som sa nič nové nedozvedela. Pán prezident vždy koná v dobrom úmysle, je najpopulárnejšou politickou osobnosťou na Slovensku a usilovne pracuje pre dobro svojho viac »

Biely dom, Kremeľ, Ukrajina, my a zlaté prasiatko

15.12.2018

Keďže sa všeličo zmenilo a pred sviatkami nedávame pokoj zbraniam, štrajkujeme, hašteríme sa a nevieme s tým prestať, rozhodla som sa, že aj môj predvianočný blog sa ponesie v trochu inom viac »

Andrej Kiska = Miroslav Lajčák?

05.12.2018

Uvediem niekoľko faktov, ktoré ma o tom presviedčajú. Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma môžete presvedčiť, že sa mýlim. Som prístupná argumentom. Je pravda, že všeličo musí preveriť viac »

Japonsko, hokkaido, sapporo, výbuch, reštaurácia

Viac ako 40 ľudí utrpelo zranenia pri výbuchu reštaurácie v Japonsku

16.12.2018 16:39

Polícia uviedla, že zatiaľ nemá k prípadu ďalšie podrobnosti.

Jemen, Hudajda, boje, vojna, vojaci, povstalci, bojovníci

V prístave Hudajda zaznamenali aj napriek prímeriu prudké boje

16.12.2018 16:00

Vyslanec OSN Griffiths naliehavo vyzval súperiace strany v Jemene, aby rešpektovali dohodu o prímerí.

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 435761x
Priemerná čítanosť článkov: 2293x

Autor blogu

Kategórie