Založ si blog

Žijeme v rovine podozrení

Všetci sme na jednej lodi s menom Slovensko. Páni Bugár, Danko, Fico, Kollár, Matovič, Sulík i my ostatní. Vybrali sme si ich v slobodných demokratických voľbách. Aj pána Kisku sme si vybrali, aj on má právo dovládnuť.

Mnohí dnes majú plné ústa slov o láske ku Slovensku. Neuvedomujú si, že veľa hovoriť a veľa povedať nie je to isté. Ich slová pripomínajú neustále opakovaný reklamný slogan, ktorý nás k niečomu vyzýva. Potom niekto vysloví podozrenie. Potom príde niekto iný s ďalším podozrením a nakoniec je tých podozrení neúrekom. Neustále ich omieľajú, vylepšujú, pridávajú a odoberajú, prispôsobujú aktuálnej situácii. Verejnosť začína klebetiť, ohovárať, navzájom sa osočovať.

Keď dušu bežných ľudí začínajú nahlodávať pochybností, pre štváčov to znamená, že sú pripravení. Stačí dať pokyn a ulice sa zaplnia. Nahlodané dušičky počúvajú o láske, o spravodlivosti, potom príde niekoľko konkrétnych bežných ľudí, aby si vyliali svoje žiale. Stačí malinká poznámočka, ktorá na niekoho ukáže a vinník je jasný.

Predstavte si kamarátov, do ktorých zasejete semienka pochybností. Prihnojíte, zalejete a semienkam sa darí jedna radosť, stačí ich živiť do chvíle, až kým sa z kamarátov stane svorka besných psov. A čo potom?

Čo mám urobiť, keď si neprajem, aby mi Remišová, Nicholsonová, Matovič a Sulík robili hovorkyne, hovorcov? Želanie asi nestačí. Mám ísť do ulíc, aby som prejavila opačný názor? Aký ohlas to v dave vyvolá?

Vo voľbách som dala hlas strane SMER-SD a priala by som si, aby vládla celé volebné obdobie. A či im dám hlas aj v novom volebnom období, to ešte neviem, ale ak budú predčasné voľby, môj hlas znovu dostane SMER-SD.

Z prázdnych rečí, grafov a kompromitujúcich fotografií sa nenajeme. Pán Ľupták mi iste odpustí, že som jeho myšlienku rozvinula a prispôsobila som ju aktuálnej situácii.

Momentálne je všetko v rovine podozrení, kým sa podozrenia nevyšetria, netreba robiť závery.

Od bicykla ku chalupe

01.07.2018

Dnešný blog som napísala aj preto, že som si spomenula na otázku, ktorá mi nejde z mysle: „A ti sebe mišľiš, že nam, običajnim ľudzom na valaľe treba špecialnu trasu na bicigeľ?“ Sama viac »

Na traktoroch na Bratislavu

24.06.2018

Tak rada by som vedela, kto dostal ten skvostný nápad, aby poľnohospodári nasadli do traktorov a zbrázdili nielen cesty naprieč celým Slovenskom, ale aj ulice Bratislavy. Veď každému bolo od viac »

Sviatok pálenia špinavej bielizne

20.06.2018

Vráťme sa o niekoľko rokov dozadu. Spomínate si? Je jeseň v roku 2015. Členovia skupiny ZTOHOVEN sa rozhodli pre recesiu. Terčom ich záujmu sa stal Pražský hrad – Hrad českých kráľov, československých viac »

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Vladimir Putin, Viktor Orbán

Putin a Orbán hovorili v Moskve o futbale, energetike a hospodárskych vzťahoch

15.07.2018 19:27

Majstrovstvá sveta vo futbale, investície do energetiky a hospodárske vzťahy boli témami stretnutia ruského prezidenta Putina a maďarského premiéra Orbána.

Mária Patakyová, Pride

Ombudsmanka Patakyová: Práva LGBTI neohrozujú manželstvo

15.07.2018 19:00

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdí, že od minulého roka sa nič nezmenilo a štát stále nerešpektuje právo na uznanie a ochranu práv párov rovnakého pohlavia.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 171
Celková čítanosť: 364810x
Priemerná čítanosť článkov: 2133x

Autor blogu

Kategórie