Založ si blog

Žijeme v rovine podozrení

Všetci sme na jednej lodi s menom Slovensko. Páni Bugár, Danko, Fico, Kollár, Matovič, Sulík i my ostatní. Vybrali sme si ich v slobodných demokratických voľbách. Aj pána Kisku sme si vybrali, aj on má právo dovládnuť.

Mnohí dnes majú plné ústa slov o láske ku Slovensku. Neuvedomujú si, že veľa hovoriť a veľa povedať nie je to isté. Ich slová pripomínajú neustále opakovaný reklamný slogan, ktorý nás k niečomu vyzýva. Potom niekto vysloví podozrenie. Potom príde niekto iný s ďalším podozrením a nakoniec je tých podozrení neúrekom. Neustále ich omieľajú, vylepšujú, pridávajú a odoberajú, prispôsobujú aktuálnej situácii. Verejnosť začína klebetiť, ohovárať, navzájom sa osočovať.

Keď dušu bežných ľudí začínajú nahlodávať pochybností, pre štváčov to znamená, že sú pripravení. Stačí dať pokyn a ulice sa zaplnia. Nahlodané dušičky počúvajú o láske, o spravodlivosti, potom príde niekoľko konkrétnych bežných ľudí, aby si vyliali svoje žiale. Stačí malinká poznámočka, ktorá na niekoho ukáže a vinník je jasný.

Predstavte si kamarátov, do ktorých zasejete semienka pochybností. Prihnojíte, zalejete a semienkam sa darí jedna radosť, stačí ich živiť do chvíle, až kým sa z kamarátov stane svorka besných psov. A čo potom?

Čo mám urobiť, keď si neprajem, aby mi Remišová, Nicholsonová, Matovič a Sulík robili hovorkyne, hovorcov? Želanie asi nestačí. Mám ísť do ulíc, aby som prejavila opačný názor? Aký ohlas to v dave vyvolá?

Vo voľbách som dala hlas strane SMER-SD a priala by som si, aby vládla celé volebné obdobie. A či im dám hlas aj v novom volebnom období, to ešte neviem, ale ak budú predčasné voľby, môj hlas znovu dostane SMER-SD.

Z prázdnych rečí, grafov a kompromitujúcich fotografií sa nenajeme. Pán Ľupták mi iste odpustí, že som jeho myšlienku rozvinula a prispôsobila som ju aktuálnej situácii.

Momentálne je všetko v rovine podozrení, kým sa podozrenia nevyšetria, netreba robiť závery.

Od obedov k bičom a obuškom

20.09.2018

Za čias socializmu sa hovorilo, že deti sú živé kvety zeme. Záleží predovšetkým na dospelých, aké plody prinesú. Niektoré sú skromné malé fialôčky ukryté v tieni stromov, iné prekrásne viac »

Sirôtka

03.09.2018

Existujú drobné, na prvý pohľad nepodstatné epizódky v živote, ktoré si zapamätáme na celý život a nechápeme prečo. Niektoré sa nečakane aj niekoľkokrát objavia. Možno nám chcú niečo viac »

Diabol sa skrýva v detailoch

02.09.2018

Na blahorečenie mladučkej Anny Kolesárovej sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Ten môj má mnoho nezodpovedaných otázok, na ktoré hľadám odpoveď. Babka ma zobrala na cintorín. Bola som viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 388228x
Priemerná čítanosť článkov: 2193x

Autor blogu

Kategórie