Založ si blog

Žijeme v rovine podozrení

Všetci sme na jednej lodi s menom Slovensko. Páni Bugár, Danko, Fico, Kollár, Matovič, Sulík i my ostatní. Vybrali sme si ich v slobodných demokratických voľbách. Aj pána Kisku sme si vybrali, aj on má právo dovládnuť.

Mnohí dnes majú plné ústa slov o láske ku Slovensku. Neuvedomujú si, že veľa hovoriť a veľa povedať nie je to isté. Ich slová pripomínajú neustále opakovaný reklamný slogan, ktorý nás k niečomu vyzýva. Potom niekto vysloví podozrenie. Potom príde niekto iný s ďalším podozrením a nakoniec je tých podozrení neúrekom. Neustále ich omieľajú, vylepšujú, pridávajú a odoberajú, prispôsobujú aktuálnej situácii. Verejnosť začína klebetiť, ohovárať, navzájom sa osočovať.

Keď dušu bežných ľudí začínajú nahlodávať pochybností, pre štváčov to znamená, že sú pripravení. Stačí dať pokyn a ulice sa zaplnia. Nahlodané dušičky počúvajú o láske, o spravodlivosti, potom príde niekoľko konkrétnych bežných ľudí, aby si vyliali svoje žiale. Stačí malinká poznámočka, ktorá na niekoho ukáže a vinník je jasný.

Predstavte si kamarátov, do ktorých zasejete semienka pochybností. Prihnojíte, zalejete a semienkam sa darí jedna radosť, stačí ich živiť do chvíle, až kým sa z kamarátov stane svorka besných psov. A čo potom?

Čo mám urobiť, keď si neprajem, aby mi Remišová, Nicholsonová, Matovič a Sulík robili hovorkyne, hovorcov? Želanie asi nestačí. Mám ísť do ulíc, aby som prejavila opačný názor? Aký ohlas to v dave vyvolá?

Vo voľbách som dala hlas strane SMER-SD a priala by som si, aby vládla celé volebné obdobie. A či im dám hlas aj v novom volebnom období, to ešte neviem, ale ak budú predčasné voľby, môj hlas znovu dostane SMER-SD.

Z prázdnych rečí, grafov a kompromitujúcich fotografií sa nenajeme. Pán Ľupták mi iste odpustí, že som jeho myšlienku rozvinula a prispôsobila som ju aktuálnej situácii.

Momentálne je všetko v rovine podozrení, kým sa podozrenia nevyšetria, netreba robiť závery.

Čo je človek a či kto je človek

04.04.2018

Telo je ako kožené vrece plné kostí, krvi, moču, výkalov a iných „príťažlivých“ vecí. Táto veta ma inšpirovala, aby som napísala tento blog. Priblížim vám obsah jednej kapitoly z viac »

Kedy sa nôž vo vrecku otvára?

01.04.2018

Obľúbený výraz môjho bývalého kolegu zo začiatku sedemdesiatych rokov. Jemu sa nôž vo vrecku otváral vždy, keď počul slovo komunista. Iste chápete, že neprešiel „čistiacou komisiou“, viac »

Let s prestreleným krídlom

28.03.2018

Kedysi dávno, za hlbokého socializmu, sa rozprával vtip, na ktorý som si spomenula, keď som počúvala poslanca za SaS Ľubomíra Galka, ktorému sa nesplnil sen o predčasných parlamentných voľbách. viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 163
Celková čítanosť: 335672x
Priemerná čítanosť článkov: 2059x

Autor blogu

Kategórie