Založ si blog

Kto akou zbraňou bojuje, takou umiera

Nechápem, prečo sa Lucia Ďuriš Nicholsonová tak veľmi bojí Róberta Kaliňáka. Ak by v nedeľnej diskusnej relácii trval ich dialóg o päť minút dlhšie, možno by sme sa to dozvedeli. Bola s nervami v koncoch. A vôbec som ju neľutovala.

Jeden môj bývalý kolega, ak mu niekto niečo vyčítal, zvykol povedať: „Prepáč, že som sa narodil.“  Ktovie, či by to pani poslankyňu upokojilo, ak by jej to pán minister po toľkých obvineniach povedal.

Počúvala som ju s otvorenými ústami. Vodopád obvinení, ktoré človek nestačil registrovať. Najprv pozícia sily a neskôr niečo nedefinovateľné – neistota, strach? Z čoho? Myslím si, že v tejto debate bol víťazom minister Kaliňák.

Nedá mi, aby som nedopísala myšlienku: Tá fotografia peknej nahej ženy „nemala chybu“. Lucia Ďuriš Nicholsonová je hrdinka – zosmiešnila inú ženu pred celým Slovenskom bez akýchkoľvek morálnych zábran, nech už tá žena je, kto je.

Hovorí sa, kto akou zbraňou bojuje, takou umiera. Dočkáme času, jak hus klasu, lebo pravda vždy vypláva na povrch. Postavila sa do prvého šíku novodobých revolucionárov, ale revolúcia zvykne požierať svoje deti.

Rétorika pána Kisku sa nezmenila

16.12.2018

V nedeľnej relácii V politike som sa nič nové nedozvedela. Pán prezident vždy koná v dobrom úmysle, je najpopulárnejšou politickou osobnosťou na Slovensku a usilovne pracuje pre dobro svojho viac »

Biely dom, Kremeľ, Ukrajina, my a zlaté prasiatko

15.12.2018

Keďže sa všeličo zmenilo a pred sviatkami nedávame pokoj zbraniam, štrajkujeme, hašteríme sa a nevieme s tým prestať, rozhodla som sa, že aj môj predvianočný blog sa ponesie v trochu inom viac »

Andrej Kiska = Miroslav Lajčák?

05.12.2018

Uvediem niekoľko faktov, ktoré ma o tom presviedčajú. Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma môžete presvedčiť, že sa mýlim. Som prístupná argumentom. Je pravda, že všeličo musí preveriť viac »

Jemen, Hudajda, boje, vojna, vojaci, povstalci, bojovníci

V prístave Hudajda zaznamenali aj napriek prímeriu prudké boje

16.12.2018 16:00

Vyslanec OSN Griffiths naliehavo vyzval súperiace strany v Jemene, aby rešpektovali dohodu o prímerí.

Mochovce, elektráreň

Tretí blok Mochoviec podstúpi dôležitú skúšku

16.12.2018 13:45

Slovenské elektrárne pokračovali s dostavbou tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce aj počas jesenných dní.

Kažimír

Kažimír: Vyrovnaný rozpočet si môžeme dovoliť aj s istými rezervami

16.12.2018 13:21

Víťazmi rozpočtu na rok 2019 sú podľa ministra financií rezort obrany a zdravotníctva.

Pavel Brunovský

Vo veku 84 rokov zomrel matematik Pavel Brunovský

16.12.2018 12:48

Matematik a vysokoškolský pedagóg, profesor Brunovský zomrel po ťažkej chorobe.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 435696x
Priemerná čítanosť článkov: 2293x

Autor blogu

Kategórie