Založ si blog

Kto akou zbraňou bojuje, takou umiera

Nechápem, prečo sa Lucia Ďuriš Nicholsonová tak veľmi bojí Róberta Kaliňáka. Ak by v nedeľnej diskusnej relácii trval ich dialóg o päť minút dlhšie, možno by sme sa to dozvedeli. Bola s nervami v koncoch. A vôbec som ju neľutovala.

Jeden môj bývalý kolega, ak mu niekto niečo vyčítal, zvykol povedať: „Prepáč, že som sa narodil.“  Ktovie, či by to pani poslankyňu upokojilo, ak by jej to pán minister po toľkých obvineniach povedal.

Počúvala som ju s otvorenými ústami. Vodopád obvinení, ktoré človek nestačil registrovať. Najprv pozícia sily a neskôr niečo nedefinovateľné – neistota, strach? Z čoho? Myslím si, že v tejto debate bol víťazom minister Kaliňák.

Nedá mi, aby som nedopísala myšlienku: Tá fotografia peknej nahej ženy „nemala chybu“. Lucia Ďuriš Nicholsonová je hrdinka – zosmiešnila inú ženu pred celým Slovenskom bez akýchkoľvek morálnych zábran, nech už tá žena je, kto je.

Hovorí sa, kto akou zbraňou bojuje, takou umiera. Dočkáme času, jak hus klasu, lebo pravda vždy vypláva na povrch. Postavila sa do prvého šíku novodobých revolucionárov, ale revolúcia zvykne požierať svoje deti.

Od obedov k bičom a obuškom

20.09.2018

Za čias socializmu sa hovorilo, že deti sú živé kvety zeme. Záleží predovšetkým na dospelých, aké plody prinesú. Niektoré sú skromné malé fialôčky ukryté v tieni stromov, iné prekrásne viac »

Sirôtka

03.09.2018

Existujú drobné, na prvý pohľad nepodstatné epizódky v živote, ktoré si zapamätáme na celý život a nechápeme prečo. Niektoré sa nečakane aj niekoľkokrát objavia. Možno nám chcú niečo viac »

Diabol sa skrýva v detailoch

02.09.2018

Na blahorečenie mladučkej Anny Kolesárovej sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Ten môj má mnoho nezodpovedaných otázok, na ktoré hľadám odpoveď. Babka ma zobrala na cintorín. Bola som viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 388214x
Priemerná čítanosť článkov: 2193x

Autor blogu

Kategórie