Založ si blog

Kto akou zbraňou bojuje, takou umiera

Nechápem, prečo sa Lucia Ďuriš Nicholsonová tak veľmi bojí Róberta Kaliňáka. Ak by v nedeľnej diskusnej relácii trval ich dialóg o päť minút dlhšie, možno by sme sa to dozvedeli. Bola s nervami v koncoch. A vôbec som ju neľutovala.

Jeden môj bývalý kolega, ak mu niekto niečo vyčítal, zvykol povedať: „Prepáč, že som sa narodil.“  Ktovie, či by to pani poslankyňu upokojilo, ak by jej to pán minister po toľkých obvineniach povedal.

Počúvala som ju s otvorenými ústami. Vodopád obvinení, ktoré človek nestačil registrovať. Najprv pozícia sily a neskôr niečo nedefinovateľné – neistota, strach? Z čoho? Myslím si, že v tejto debate bol víťazom minister Kaliňák.

Nedá mi, aby som nedopísala myšlienku: Tá fotografia peknej nahej ženy „nemala chybu“. Lucia Ďuriš Nicholsonová je hrdinka – zosmiešnila inú ženu pred celým Slovenskom bez akýchkoľvek morálnych zábran, nech už tá žena je, kto je.

Hovorí sa, kto akou zbraňou bojuje, takou umiera. Dočkáme času, jak hus klasu, lebo pravda vždy vypláva na povrch. Postavila sa do prvého šíku novodobých revolucionárov, ale revolúcia zvykne požierať svoje deti.

Od bicykla ku chalupe

01.07.2018

Dnešný blog som napísala aj preto, že som si spomenula na otázku, ktorá mi nejde z mysle: „A ti sebe mišľiš, že nam, običajnim ľudzom na valaľe treba špecialnu trasu na bicigeľ?“ Sama viac »

Na traktoroch na Bratislavu

24.06.2018

Tak rada by som vedela, kto dostal ten skvostný nápad, aby poľnohospodári nasadli do traktorov a zbrázdili nielen cesty naprieč celým Slovenskom, ale aj ulice Bratislavy. Veď každému bolo od viac »

Sviatok pálenia špinavej bielizne

20.06.2018

Vráťme sa o niekoľko rokov dozadu. Spomínate si? Je jeseň v roku 2015. Členovia skupiny ZTOHOVEN sa rozhodli pre recesiu. Terčom ich záujmu sa stal Pražský hrad – Hrad českých kráľov, československých viac »

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Vladimir Putin, Viktor Orbán

Putin a Orbán hovorili v Moskve o futbale, energetike a hospodárskych vzťahoch

15.07.2018 19:27

Majstrovstvá sveta vo futbale, investície do energetiky a hospodárske vzťahy boli témami stretnutia ruského prezidenta Putina a maďarského premiéra Orbána.

Mária Patakyová, Pride

Ombudsmanka Patakyová: Práva LGBTI neohrozujú manželstvo

15.07.2018 19:00

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdí, že od minulého roka sa nič nezmenilo a štát stále nerešpektuje právo na uznanie a ochranu práv párov rovnakého pohlavia.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 171
Celková čítanosť: 364812x
Priemerná čítanosť článkov: 2133x

Autor blogu

Kategórie