Založ si blog

Stanú sa z nich kandidátky na prezidentku?

Všimla som si, že niektorí ľudia už začali uvažovať o žene prezidentke. Vedela by som si v tejto funkcii predstaviť hneď niekoľko žien. Prvý, ktorého som o tom počula hovoriť, bol predseda parlamentu Andrej Danko. Isteže má predstavu, kto konkrétne by to mal byť, ale zatiaľ nič neprezradil.

Popustím uzdu svojej fantázie. Monika Flašíková-Beňová kedysi veľmi dávno pripúšťala možnosť, že raz bude prezidentkou, ale akosi sa na to zabudlo. Je spoluzakladateľkou strany SMER, ktorá pevne zakorenila. Monika asi nie. Pomaly sa na ňu zabúda. Bol by to veľkolepý návrat.

Lucia Ďuriš Nicholsonová si tiež vie predstaviť, že bude prezidentovať. Sociálne cítenie má, v ľudských právach sa vyzná a politika je pre ňu na prvom mieste. Podporovatelia vo vlastnej strane sa asi tiež nájdu. A entuziazmu má na rozdávanie.

Netreba zabúdať ani na bývalú diplomatku a političku, ktorá má tiež svojich priaznivcov.  Magda Vášáryová je pre mňa viac herečkou ako političkou, ale čo už. Jej vyjadrenia k politickým udalostiam sa objavujú častejšie na českých stránkach ako na slovenských.

Ani KDH netreba vynechať.  Anna Záborská má vyhranené konzervatívne  názory a mnohí ľudia ju majú radi. Aj keď je poslankyňou Európskeho parlamentu, možno o nej povedať, že svoju prácu berie vážne.

Spomenula som si ešte na jednu političku – Gabriela Matečná. S tou by iste súhlasil aj Andrej Danko. Slovenská rodná hruda mu predsa leží na srdci. Myslím si, že sa jej na jej poste darí. Pani ministerka sa narodila v Poprade a to je dobrá devíza.

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská pôsobí pokojne a je mostom, ktorým spája  brehy nielen politickej scény. Viem si ju predstaviť ako prezidentku.

Nakoniec dve kandidátky, ktoré asi majú najväčšiu šancu dostať sa do druhého kola prezidentských volieb: Iveta Radičová a Brigita Schmögnerová. Pravica a či ľavica? Ako sme na tom na Slovensku?

Zoznam by sa dal doplniť o ďalšie mená, ale začať o tom aspoň uvažovať a diskutovať, možno nie je až také zbytočné.

 

Od bicykla ku chalupe

01.07.2018

Dnešný blog som napísala aj preto, že som si spomenula na otázku, ktorá mi nejde z mysle: „A ti sebe mišľiš, že nam, običajnim ľudzom na valaľe treba špecialnu trasu na bicigeľ?“ Sama viac »

Na traktoroch na Bratislavu

24.06.2018

Tak rada by som vedela, kto dostal ten skvostný nápad, aby poľnohospodári nasadli do traktorov a zbrázdili nielen cesty naprieč celým Slovenskom, ale aj ulice Bratislavy. Veď každému bolo od viac »

Sviatok pálenia špinavej bielizne

20.06.2018

Vráťme sa o niekoľko rokov dozadu. Spomínate si? Je jeseň v roku 2015. Členovia skupiny ZTOHOVEN sa rozhodli pre recesiu. Terčom ich záujmu sa stal Pražský hrad – Hrad českých kráľov, československých viac »

Diciotti, migranti, Taliansko

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 migrantov z rybárskej lode

15.07.2018 21:51

Španielsko a Portugalsko prijmú 100 zo 450 migrantov, ktorých minulý týždeň zachránila loď a ktorí čakajú pri Sicílii na povolenie vstúpiť do Európy.

Trump, Putin

Čo povie Trump Putinovi o Kryme?

15.07.2018 20:00

Možno sa skamarátia, možno sa pohádajú a možno sa budú na seba raz usmievať a chvíľami zazerať. Obaja však ubezpečujú, že im ide o zlepšenie vzťahov.

Vladimir Putin, Viktor Orbán

Putin a Orbán hovorili v Moskve o futbale, energetike a hospodárskych vzťahoch

15.07.2018 19:27

Majstrovstvá sveta vo futbale, investície do energetiky a hospodárske vzťahy boli témami stretnutia ruského prezidenta Putina a maďarského premiéra Orbána.

Mária Patakyová, Pride

Ombudsmanka Patakyová: Práva LGBTI neohrozujú manželstvo

15.07.2018 19:00

Verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová tvrdí, že od minulého roka sa nič nezmenilo a štát stále nerešpektuje právo na uznanie a ochranu práv párov rovnakého pohlavia.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 171
Celková čítanosť: 364799x
Priemerná čítanosť článkov: 2133x

Autor blogu

Kategórie