Založ si blog

Stanú sa z nich kandidátky na prezidentku?

Všimla som si, že niektorí ľudia už začali uvažovať o žene prezidentke. Vedela by som si v tejto funkcii predstaviť hneď niekoľko žien. Prvý, ktorého som o tom počula hovoriť, bol predseda parlamentu Andrej Danko. Isteže má predstavu, kto konkrétne by to mal byť, ale zatiaľ nič neprezradil.

Popustím uzdu svojej fantázie. Monika Flašíková-Beňová kedysi veľmi dávno pripúšťala možnosť, že raz bude prezidentkou, ale akosi sa na to zabudlo. Je spoluzakladateľkou strany SMER, ktorá pevne zakorenila. Monika asi nie. Pomaly sa na ňu zabúda. Bol by to veľkolepý návrat.

Lucia Ďuriš Nicholsonová si tiež vie predstaviť, že bude prezidentovať. Sociálne cítenie má, v ľudských právach sa vyzná a politika je pre ňu na prvom mieste. Podporovatelia vo vlastnej strane sa asi tiež nájdu. A entuziazmu má na rozdávanie.

Netreba zabúdať ani na bývalú diplomatku a političku, ktorá má tiež svojich priaznivcov.  Magda Vášáryová je pre mňa viac herečkou ako političkou, ale čo už. Jej vyjadrenia k politickým udalostiam sa objavujú častejšie na českých stránkach ako na slovenských.

Ani KDH netreba vynechať.  Anna Záborská má vyhranené konzervatívne  názory a mnohí ľudia ju majú radi. Aj keď je poslankyňou Európskeho parlamentu, možno o nej povedať, že svoju prácu berie vážne.

Spomenula som si ešte na jednu političku – Gabriela Matečná. S tou by iste súhlasil aj Andrej Danko. Slovenská rodná hruda mu predsa leží na srdci. Myslím si, že sa jej na jej poste darí. Pani ministerka sa narodila v Poprade a to je dobrá devíza.

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská pôsobí pokojne a je mostom, ktorým spája  brehy nielen politickej scény. Viem si ju predstaviť ako prezidentku.

Nakoniec dve kandidátky, ktoré asi majú najväčšiu šancu dostať sa do druhého kola prezidentských volieb: Iveta Radičová a Brigita Schmögnerová. Pravica a či ľavica? Ako sme na tom na Slovensku?

Zoznam by sa dal doplniť o ďalšie mená, ale začať o tom aspoň uvažovať a diskutovať, možno nie je až také zbytočné.

 

Čo je človek a či kto je človek

04.04.2018

Telo je ako kožené vrece plné kostí, krvi, moču, výkalov a iných „príťažlivých“ vecí. Táto veta ma inšpirovala, aby som napísala tento blog. Priblížim vám obsah jednej kapitoly z viac »

Kedy sa nôž vo vrecku otvára?

01.04.2018

Obľúbený výraz môjho bývalého kolegu zo začiatku sedemdesiatych rokov. Jemu sa nôž vo vrecku otváral vždy, keď počul slovo komunista. Iste chápete, že neprešiel „čistiacou komisiou“, viac »

Let s prestreleným krídlom

28.03.2018

Kedysi dávno, za hlbokého socializmu, sa rozprával vtip, na ktorý som si spomenula, keď som počúvala poslanca za SaS Ľubomíra Galka, ktorému sa nesplnil sen o predčasných parlamentných voľbách. viac »

Rastislavice, pavol klinka, pole, kombajn

Najprv pôdu prenajmú, potom ju chcú späť z noci na ráno

22.04.2018 20:00

Napätie medzi malými a veľkými farmármi na východnom Slovensku nepoľavuje.

Salzburg, Rakúsko

Ľudovci sú jasným víťazom volieb v Salzbursku, zelení utrpeli debakel

22.04.2018 19:54

ÖVP získala 37,8 percenta hlasov, čo je o 8,7 percenta viac ako v roku 2013. V 36-člennom krajinskom parlamente bude mať 15 kresiel.

Koliba, počasie, jeseň, turisti

Apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom letných dní

22.04.2018 19:51

Tohtoročný apríl je netypický ustáleným počasím a vysokým počtom dní, keď teplota vzduchu vystúpila nad 25 a viac stupňov Celzia.

bielorusko, lukašenko

Srbsko dostalo od Lukašenka štyri stíhačky MiG-29

22.04.2018 19:49

Bielorusko vopred avizovalo, že chce v roku 2018 poskytnúť Srbsku osem migov a dva raketové systémy Buk pod podmienkou, že Belehrad uhradí náklady za ich modernizáciu.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 163
Celková čítanosť: 335696x
Priemerná čítanosť článkov: 2059x

Autor blogu

Kategórie