Založ si blog

Stanú sa z nich kandidátky na prezidentku?

Všimla som si, že niektorí ľudia už začali uvažovať o žene prezidentke. Vedela by som si v tejto funkcii predstaviť hneď niekoľko žien. Prvý, ktorého som o tom počula hovoriť, bol predseda parlamentu Andrej Danko. Isteže má predstavu, kto konkrétne by to mal byť, ale zatiaľ nič neprezradil.

Popustím uzdu svojej fantázie. Monika Flašíková-Beňová kedysi veľmi dávno pripúšťala možnosť, že raz bude prezidentkou, ale akosi sa na to zabudlo. Je spoluzakladateľkou strany SMER, ktorá pevne zakorenila. Monika asi nie. Pomaly sa na ňu zabúda. Bol by to veľkolepý návrat.

Lucia Ďuriš Nicholsonová si tiež vie predstaviť, že bude prezidentovať. Sociálne cítenie má, v ľudských právach sa vyzná a politika je pre ňu na prvom mieste. Podporovatelia vo vlastnej strane sa asi tiež nájdu. A entuziazmu má na rozdávanie.

Netreba zabúdať ani na bývalú diplomatku a političku, ktorá má tiež svojich priaznivcov.  Magda Vášáryová je pre mňa viac herečkou ako političkou, ale čo už. Jej vyjadrenia k politickým udalostiam sa objavujú častejšie na českých stránkach ako na slovenských.

Ani KDH netreba vynechať.  Anna Záborská má vyhranené konzervatívne  názory a mnohí ľudia ju majú radi. Aj keď je poslankyňou Európskeho parlamentu, možno o nej povedať, že svoju prácu berie vážne.

Spomenula som si ešte na jednu političku – Gabriela Matečná. S tou by iste súhlasil aj Andrej Danko. Slovenská rodná hruda mu predsa leží na srdci. Myslím si, že sa jej na jej poste darí. Pani ministerka sa narodila v Poprade a to je dobrá devíza.

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská pôsobí pokojne a je mostom, ktorým spája  brehy nielen politickej scény. Viem si ju predstaviť ako prezidentku.

Nakoniec dve kandidátky, ktoré asi majú najväčšiu šancu dostať sa do druhého kola prezidentských volieb: Iveta Radičová a Brigita Schmögnerová. Pravica a či ľavica? Ako sme na tom na Slovensku?

Zoznam by sa dal doplniť o ďalšie mená, ale začať o tom aspoň uvažovať a diskutovať, možno nie je až také zbytočné.

 

Od obedov k bičom a obuškom

20.09.2018

Za čias socializmu sa hovorilo, že deti sú živé kvety zeme. Záleží predovšetkým na dospelých, aké plody prinesú. Niektoré sú skromné malé fialôčky ukryté v tieni stromov, iné prekrásne viac »

Sirôtka

03.09.2018

Existujú drobné, na prvý pohľad nepodstatné epizódky v živote, ktoré si zapamätáme na celý život a nechápeme prečo. Niektoré sa nečakane aj niekoľkokrát objavia. Možno nám chcú niečo viac »

Diabol sa skrýva v detailoch

02.09.2018

Na blahorečenie mladučkej Anny Kolesárovej sa dá pozerať z rôznych uhlov pohľadu. Ten môj má mnoho nezodpovedaných otázok, na ktoré hľadám odpoveď. Babka ma zobrala na cintorín. Bola som viac »

sója - strukoviny

USA počas leta ovládli dovoz sóje do Európy

20.09.2018 22:00

Spojené štáty sa stali hlavným dodávateľom sóje do Európy, pričom dosiahli 52-percentný podiel v porovnaní s vlaňajšími 25 percentami.

Gibraltár

Španielsko chce do októbra dosiahnuť dohodu s Britániou ohľadom Gibraltáru

20.09.2018 21:58

Gibraltár, zámorské teritórium Británie na južnom cípe Pyrenejského polostrova, opustí EÚ spoločne s Britániou budúci rok 29. marca.

Ukrajina, Doneck

Pušilin ohlásil kandidatúru na post lídra Doneckej ľudovej republiky

20.09.2018 21:22

Od novembra 2014 slúži ako vyslanec DĽR na rokovaniach Trilaterálnej kontaktnej skupiny o Ukrajine v bieloruskej metropole Minsk.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 177
Celková čítanosť: 388198x
Priemerná čítanosť článkov: 2193x

Autor blogu

Kategórie