Založ si blog

Stanú sa z nich kandidátky na prezidentku?

Všimla som si, že niektorí ľudia už začali uvažovať o žene prezidentke. Vedela by som si v tejto funkcii predstaviť hneď niekoľko žien. Prvý, ktorého som o tom počula hovoriť, bol predseda parlamentu Andrej Danko. Isteže má predstavu, kto konkrétne by to mal byť, ale zatiaľ nič neprezradil.

Popustím uzdu svojej fantázie. Monika Flašíková-Beňová kedysi veľmi dávno pripúšťala možnosť, že raz bude prezidentkou, ale akosi sa na to zabudlo. Je spoluzakladateľkou strany SMER, ktorá pevne zakorenila. Monika asi nie. Pomaly sa na ňu zabúda. Bol by to veľkolepý návrat.

Lucia Ďuriš Nicholsonová si tiež vie predstaviť, že bude prezidentovať. Sociálne cítenie má, v ľudských právach sa vyzná a politika je pre ňu na prvom mieste. Podporovatelia vo vlastnej strane sa asi tiež nájdu. A entuziazmu má na rozdávanie.

Netreba zabúdať ani na bývalú diplomatku a političku, ktorá má tiež svojich priaznivcov.  Magda Vášáryová je pre mňa viac herečkou ako političkou, ale čo už. Jej vyjadrenia k politickým udalostiam sa objavujú častejšie na českých stránkach ako na slovenských.

Ani KDH netreba vynechať.  Anna Záborská má vyhranené konzervatívne  názory a mnohí ľudia ju majú radi. Aj keď je poslankyňou Európskeho parlamentu, možno o nej povedať, že svoju prácu berie vážne.

Spomenula som si ešte na jednu političku – Gabriela Matečná. S tou by iste súhlasil aj Andrej Danko. Slovenská rodná hruda mu predsa leží na srdci. Myslím si, že sa jej na jej poste darí. Pani ministerka sa narodila v Poprade a to je dobrá devíza.

Ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská pôsobí pokojne a je mostom, ktorým spája  brehy nielen politickej scény. Viem si ju predstaviť ako prezidentku.

Nakoniec dve kandidátky, ktoré asi majú najväčšiu šancu dostať sa do druhého kola prezidentských volieb: Iveta Radičová a Brigita Schmögnerová. Pravica a či ľavica? Ako sme na tom na Slovensku?

Zoznam by sa dal doplniť o ďalšie mená, ale začať o tom aspoň uvažovať a diskutovať, možno nie je až také zbytočné.

 

Pán Fico, vaša kartečka še už obraca

18.02.2018

Tak sa hovorí u nás na východe, keď nastáva zmena. Dnes som si prvýkrát všimla, že sa v televíznych debatách čosi zmenilo - rétorika vládnucich a opozičných strán sa mení. Málinko, ale viac »

Bude sa prezident Kiska sťahovať?

06.02.2018

Náš prezident je najpopulárnejší politik na Slovensku. Po blate, čo na neho nahádzali, zostali škvrny, ktorých sa ťažko zbaví. Je na výslní a tam tie škvrny priam oslepujú zrak. Neustále viac »

Mágia v českých prezidentských voľbách

28.01.2018

Aká bola účasť v českých prezidentských voľbách? Magická - 66,6 % Keby boli Česi Bardejovčanmi, možno by si voľby zopakovali a ktovie ako by to dopadlo. Možno by vyhral pán Drahoš! Náš viac »

Zbrane, násilie, deti

Od zbrojárskych firiem v USA sa odvracia čoraz viac partnerov, znepokojení sú aj ich akcionári

23.02.2018 22:12

Štatistiky dokazujú súvislosť medzi rozšírenosťou zbraní medzi obyvateľstvom a počtom obetí streleckých útokov. Prezident Trump chce problém riešiť tak, že rozdá zbrane učiteľom.

trump

Bývalý člen Trumpovho tímu sa priznal v rámci vyšetrovania zásahov Ruska

23.02.2018 22:10

Gates sa priznal k trestným činom sprisahania a nepravdivých výpovedí v rámci vyšetrovania údajných ruských zásahov do amerických volieb v roku 2016.

rohing, rohingovia, utecenci

Mjanmarský parlament schválil financovanie múru na hranici s Bangladéšom

23.02.2018 21:41

K hromadnému úteku moslimských Rohingov z Mjanmarska do Bangladéša došlo po násilnostiach, ktoré vypukli v Jakchainskom štáte vlani 25. augusta.

Andrej Babiš

Babiš naznačil, že Česko nemá problém ratiifikovať Istanbulský dohovor

23.02.2018 21:37

Babiš to naznačil po skončení neformálneho summitu EÚ v Bruseli.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 149
Celková čítanosť: 292848x
Priemerná čítanosť článkov: 1965x

Autor blogu

Kategórie