Založ si blog

Bude sa prezident Kiska sťahovať?

Náš prezident je najpopulárnejší politik na Slovensku. Po blate, čo na neho nahádzali, zostali škvrny, ktorých sa ťažko zbaví. Je na výslní a tam tie škvrny priam oslepujú zrak. Neustále sa nimi niekto zaoberá, rozoberá ich do posledného kolieska, skladá a znovu rozoberá a škvŕn pribúda.

Teraz, na prvý pohľad, o niečom inom. Naša vláda vynakladá nesmierne veľa úsilia na to, aby sa ľudia sťahovali do tých častí republiky, kde im vytvorila pracovné príležitostí. Nedarí sa jej. Slováci pevne zakorenili na svojom rodnom grunte a tu sa cítia bezpečne. Nebudem to doširoka rozoberať, to každý vie, okrem vlády.

Aj náš pán prezident je východniar. Hovorí sa síce, že po Poprad „pada dišč“ a od Popradu prší dážď, ale my ho máme za svojho. Aký-taký, ale náš, hovorí sa. Bratislavčania ho vraj milujú. Prečo sa teda neodsťahuje za prácou do Bratislavy? Prečo sa drží Popradu ako kliešť? Má tam silné rodinné zázemie a priateľov? Miluje svoj rodný kraj a rodný dom so všetkým, čo k nemu patrí? To nikto nevie.

Je najpopulárnejším politikom, mnohí sa v ňom vidia a túžia byť ako on. Pán prezident sa nechce presťahovať, tak sa nesťahujú ani východniari. Dumajú a dumajú, až vydumali, že pán prezident má vážny dôvod, prečo sa nepresťahuje za prácou z východu na západ, ale nesmie ho prezradiť.

Našej vláde neostáva nič iné, jednoducho sa musí s pánom prezidentom dohodnúť, ak chce, aby východniari opustili svoje domovy a sťahovali sa na západ republiky. Východniari sú už takí, a nielen východniari! Hovoria: „Ak je niekto školovaný, bol bohatým podnikateľom, teraz je prezidentom a znovu bude bohatým podnikateľom, ten vie, čo robí a treba sa od neho učiť – ak sa on neodsťahuje, neodsťahujeme sa ani my ostatní.“

Na dokreslenie filozofie jednoduchých ľudí uvediem príklad z môjho života. Po rokoch som sa vrátila do svojej rodnej dedinky. Stretla som mamu svojej kamarátky, ktorú som nevidela hádam dvadsať rokov. Prihovorila sa mi a vykala mi. Spýtala som sa jej prečo mi vyká, veď jej dcéra je moja kamarátka, videla predsa, ako som rástla a aj ona vo mne zanechala stopy, radila mi, ako si mám poradiť s niektorými problémami, jednoducho – aj ona ma vychovávala. Jej odpoveď bola jednoduchá: „Sce školovane, buľi sce ve švece, ňeška znace vecej jak ja, ta še patri, žebi mi vam vikala.“

Jednoducho povedané: Ak by prezident Kiska nechodil do Bratislavy na týždňovky, ale by sa tam presťahoval so svojou rodinou, jeho príklad by nasledovali aj ďalší východniari. Je prezident – je autorita, nech už sa o ňom hovorí čokoľvek. Tak to berie bežný človek. Krčmové reči na tom nič nezmenia.

Braňo Dobšinský, skúste to so stranou Smer-SD

11.10.2018

Sobotné dialógy s Braňom Dobšinským boli pre niekoho úžasným zážitkom. Počúvať neomylného moderátora, ktorý psychicky deptá politika, ktorému nedovolí prejaviť názor, ba ani dokončiť viac »

Andrej Kiska First

02.10.2018

Vo Valnom zhromaždení OSN už zaznelo a udialo sa všeličo. V ostatnom čase v mnohých ušiach rezonujú slová slovenského prezidenta Andreja Kisku, ktoré adresoval americkému prezidentovi Donaldovi viac »

Od obedov k bičom a obuškom

20.09.2018

Za čias socializmu sa hovorilo, že deti sú živé kvety zeme. Záleží predovšetkým na dospelých, aké plody prinesú. Niektoré sú skromné malé fialôčky ukryté v tieni stromov, iné prekrásne viac »

francúzsko, polícia, útok, páska,

Vo Francúzsku zadržali šesť osôb v súvislosti s marcovým terorom na juhu krajiny

16.10.2018 22:52

Útoky, ktoré spáchal Radouan Lakdim v mestách Carcassonne a Trebes si vyžiadali štyri obete.

Trump Putin Summit

Trump varoval Honduras pred prerušením pomoci, ak nezastaví migračný tok

16.10.2018 21:18

Trump tento rok už Honduras varoval v súvislosti s rozvetvením inej karavány, ktorá skôr, ako sa vytratila, smerovala k USA.

stíhačka, Ukrajina

Havária stíhačky na Ukrajine si vyžiadala životy dvoch pilotov

16.10.2018 20:23

K nešťastiu došlo počas medzinárodného vojenského cvičenia vzdušných síl členských krajín NATO Čisté nebo 2018.

Ropa, ťažba, nafta, benzín, ropný vrt

Saudská Arábia prelomila tabu, pohrozila ropou

16.10.2018 20:22

Ak by Saudská Arábia využila ropu ako zbraň, tak by destabilizovala trhy tak, že obchodný konflikt Spojených štátov a Číny by vyzeral ako stolná hra.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 398054x
Priemerná čítanosť článkov: 2224x

Autor blogu

Kategórie