Založ si blog

Bude sa prezident Kiska sťahovať?

Náš prezident je najpopulárnejší politik na Slovensku. Po blate, čo na neho nahádzali, zostali škvrny, ktorých sa ťažko zbaví. Je na výslní a tam tie škvrny priam oslepujú zrak. Neustále sa nimi niekto zaoberá, rozoberá ich do posledného kolieska, skladá a znovu rozoberá a škvŕn pribúda.

Teraz, na prvý pohľad, o niečom inom. Naša vláda vynakladá nesmierne veľa úsilia na to, aby sa ľudia sťahovali do tých častí republiky, kde im vytvorila pracovné príležitostí. Nedarí sa jej. Slováci pevne zakorenili na svojom rodnom grunte a tu sa cítia bezpečne. Nebudem to doširoka rozoberať, to každý vie, okrem vlády.

Aj náš pán prezident je východniar. Hovorí sa síce, že po Poprad „pada dišč“ a od Popradu prší dážď, ale my ho máme za svojho. Aký-taký, ale náš, hovorí sa. Bratislavčania ho vraj milujú. Prečo sa teda neodsťahuje za prácou do Bratislavy? Prečo sa drží Popradu ako kliešť? Má tam silné rodinné zázemie a priateľov? Miluje svoj rodný kraj a rodný dom so všetkým, čo k nemu patrí? To nikto nevie.

Je najpopulárnejším politikom, mnohí sa v ňom vidia a túžia byť ako on. Pán prezident sa nechce presťahovať, tak sa nesťahujú ani východniari. Dumajú a dumajú, až vydumali, že pán prezident má vážny dôvod, prečo sa nepresťahuje za prácou z východu na západ, ale nesmie ho prezradiť.

Našej vláde neostáva nič iné, jednoducho sa musí s pánom prezidentom dohodnúť, ak chce, aby východniari opustili svoje domovy a sťahovali sa na západ republiky. Východniari sú už takí, a nielen východniari! Hovoria: „Ak je niekto školovaný, bol bohatým podnikateľom, teraz je prezidentom a znovu bude bohatým podnikateľom, ten vie, čo robí a treba sa od neho učiť – ak sa on neodsťahuje, neodsťahujeme sa ani my ostatní.“

Na dokreslenie filozofie jednoduchých ľudí uvediem príklad z môjho života. Po rokoch som sa vrátila do svojej rodnej dedinky. Stretla som mamu svojej kamarátky, ktorú som nevidela hádam dvadsať rokov. Prihovorila sa mi a vykala mi. Spýtala som sa jej prečo mi vyká, veď jej dcéra je moja kamarátka, videla predsa, ako som rástla a aj ona vo mne zanechala stopy, radila mi, ako si mám poradiť s niektorými problémami, jednoducho – aj ona ma vychovávala. Jej odpoveď bola jednoduchá: „Sce školovane, buľi sce ve švece, ňeška znace vecej jak ja, ta še patri, žebi mi vam vikala.“

Jednoducho povedané: Ak by prezident Kiska nechodil do Bratislavy na týždňovky, ale by sa tam presťahoval so svojou rodinou, jeho príklad by nasledovali aj ďalší východniari. Je prezident – je autorita, nech už sa o ňom hovorí čokoľvek. Tak to berie bežný človek. Krčmové reči na tom nič nezmenia.

Prečo chcem, aby prezident Kiska znovu kandidoval

17.05.2018

Andrej Kiska sa rozhodol, že v nasledujúcich prezidentských voľbách nebude kandidovať. Prečo asi? Veď je najpopulárnejší politik v novodobej histórii. Dosvedčujú to rôzne prieskumy. Žiaden viac »

Čo je človek a či kto je človek

04.04.2018

Telo je ako kožené vrece plné kostí, krvi, moču, výkalov a iných „príťažlivých“ vecí. Táto veta ma inšpirovala, aby som napísala tento blog. Priblížim vám obsah jednej kapitoly z viac »

Kedy sa nôž vo vrecku otvára?

01.04.2018

Obľúbený výraz môjho bývalého kolegu zo začiatku sedemdesiatych rokov. Jemu sa nôž vo vrecku otváral vždy, keď počul slovo komunista. Iste chápete, že neprešiel „čistiacou komisiou“, viac »

Australia Church Abuse

Austrálsky arcibiskup vinný z krytia pedofílie odstúpil

23.05.2018 07:04

Wilson, 67-ročný arcibiskup z Adelaide, svoju vinu zo zatajenia sexuálneho zneužívania detí v 70. rokoch, neuznal. Rozhodol sa však odstúpiť. Vraj je to vhodné.

euro, peniaze, mince

Bulharsko ešte neplní všetky kritériá pre prijatie eura

23.05.2018 07:00

Bulharsko, ktoré dúfa v skoré zavedenie eura, ešte neplní všetky kritériá potrebné pre prijatie jednotnej európskej meny.

benzín, pumpa, tankovanie, nafta

Palivá na pumpách zdraželi. Ropa láme rekordy

23.05.2018 07:00

Aj keď ceny ropy nateraz dosiahli svoj vrchol a môžu klesnúť, motoristi sa z toho zatiaľ tešiť nemôžu. Ďalšiu vlnu zdražovania palív môže priniesť oproti euru silný dolár.

kldr, korea, severna korea

Juhokórejskí novinári napokon pôjdu na demontáž jadrovej strelnice v KĽDR

23.05.2018 06:28

Novinári zo sveta by mali pokrývať demontáž jadrového testovacieho areálu Pchunggje, ktorá je naplánovaná na 23. až 25. mája.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 343423x
Priemerná čítanosť článkov: 2094x

Autor blogu

Kategórie