Založ si blog

Mágia v českých prezidentských voľbách

Aká bola účasť v českých prezidentských voľbách? Magická – 66,6 % Keby boli Česi Bardejovčanmi, možno by si voľby zopakovali a ktovie ako by to dopadlo.

Možno by vyhral pán Drahoš! Náš pán prezident Kiska by si konečne našiel priateľa medzi európskymi prezidentmi.  S Čechmi by sme kráčali po spoločnej ceste a uberali by sme sa jedným smerom – smerom na západ. Žiadna víchrica, žiaden mráčik nad našimi hlavami, žiarilo by na nás teplučké slniečko a chránila by nás mocná Amerika.

Politik je mág, ktorý dokáže aj z mála vykúzliť napríklad víťazstvo vo voľbách. Ináč povedané – Česi si zvolili za prezidenta pána Zemana. Sľúbil, že sa polepší. Tomu neverím. Na jeho prezidentovanie sa teším. Slovákov má rád a sme na dostrel. Nie je to skvelé, že nám občas nastaví zrkadlo, v ktorom sa nespoznávame? My takého politika nemáme – brutálne inteligentného.

Ešte malé vysvetlenie k druhej vete na začiatku blogu. V poradí 666. jarmok sa v Bardejove nekonal, lebo pán primátor Boris Hanuščak (zo strachu pred temnými silami) sa rozhodol, že zasiahne do číslovania. Bardejovčania budú mať dva jarmoky s poradovým číslom 667. Jeden bol v roku 2017 a druhý bude v roku 2018. Aj takto sa dá zapísať do histórie mesta.

Vyháňanie satana z úradu, magické čísla 666 a 13 pri ktorých sa tvárime, že neexistujú. A to máme tretie tisícročie! Tajná organizácia, tajná cirkev, … Len tak mimochodom, viete čo znamená slovo yakuza, mnohí z vás odpovedia: E-shop, prišlo s ním aj niečo viac? Žeby tetovanie? Pomýlila som sa, nie na východ sa treba pozerať, ale na západ. Aj Česi sú na západ od nás.

 

Prečo chcem, aby prezident Kiska znovu kandidoval

17.05.2018

Andrej Kiska sa rozhodol, že v nasledujúcich prezidentských voľbách nebude kandidovať. Prečo asi? Veď je najpopulárnejší politik v novodobej histórii. Dosvedčujú to rôzne prieskumy. Žiaden viac »

Čo je človek a či kto je človek

04.04.2018

Telo je ako kožené vrece plné kostí, krvi, moču, výkalov a iných „príťažlivých“ vecí. Táto veta ma inšpirovala, aby som napísala tento blog. Priblížim vám obsah jednej kapitoly z viac »

Kedy sa nôž vo vrecku otvára?

01.04.2018

Obľúbený výraz môjho bývalého kolegu zo začiatku sedemdesiatych rokov. Jemu sa nôž vo vrecku otváral vždy, keď počul slovo komunista. Iste chápete, že neprešiel „čistiacou komisiou“, viac »

Australia Church Abuse

Austrálsky arcibiskup vinný z krytia pedofílie odstúpil

23.05.2018 07:04

Wilson, 67-ročný arcibiskup z Adelaide, svoju vinu zo zatajenia sexuálneho zneužívania detí v 70. rokoch, neuznal. Rozhodol sa však odstúpiť. Vraj je to vhodné.

euro, peniaze, mince

Bulharsko ešte neplní všetky kritériá pre prijatie eura

23.05.2018 07:00

Bulharsko, ktoré dúfa v skoré zavedenie eura, ešte neplní všetky kritériá potrebné pre prijatie jednotnej európskej meny.

benzín, pumpa, tankovanie, nafta

Palivá na pumpách zdraželi. Ropa láme rekordy

23.05.2018 07:00

Aj keď ceny ropy nateraz dosiahli svoj vrchol a môžu klesnúť, motoristi sa z toho zatiaľ tešiť nemôžu. Ďalšiu vlnu zdražovania palív môže priniesť oproti euru silný dolár.

kldr, korea, severna korea

Juhokórejskí novinári napokon pôjdu na demontáž jadrovej strelnice v KĽDR

23.05.2018 06:28

Novinári zo sveta by mali pokrývať demontáž jadrového testovacieho areálu Pchunggje, ktorá je naplánovaná na 23. až 25. mája.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 164
Celková čítanosť: 343424x
Priemerná čítanosť článkov: 2094x

Autor blogu

Kategórie