Založ si blog

Mágia v českých prezidentských voľbách

Aká bola účasť v českých prezidentských voľbách? Magická – 66,6 % Keby boli Česi Bardejovčanmi, možno by si voľby zopakovali a ktovie ako by to dopadlo.

Možno by vyhral pán Drahoš! Náš pán prezident Kiska by si konečne našiel priateľa medzi európskymi prezidentmi.  S Čechmi by sme kráčali po spoločnej ceste a uberali by sme sa jedným smerom – smerom na západ. Žiadna víchrica, žiaden mráčik nad našimi hlavami, žiarilo by na nás teplučké slniečko a chránila by nás mocná Amerika.

Politik je mág, ktorý dokáže aj z mála vykúzliť napríklad víťazstvo vo voľbách. Ináč povedané – Česi si zvolili za prezidenta pána Zemana. Sľúbil, že sa polepší. Tomu neverím. Na jeho prezidentovanie sa teším. Slovákov má rád a sme na dostrel. Nie je to skvelé, že nám občas nastaví zrkadlo, v ktorom sa nespoznávame? My takého politika nemáme – brutálne inteligentného.

Ešte malé vysvetlenie k druhej vete na začiatku blogu. V poradí 666. jarmok sa v Bardejove nekonal, lebo pán primátor Boris Hanuščak (zo strachu pred temnými silami) sa rozhodol, že zasiahne do číslovania. Bardejovčania budú mať dva jarmoky s poradovým číslom 667. Jeden bol v roku 2017 a druhý bude v roku 2018. Aj takto sa dá zapísať do histórie mesta.

Vyháňanie satana z úradu, magické čísla 666 a 13 pri ktorých sa tvárime, že neexistujú. A to máme tretie tisícročie! Tajná organizácia, tajná cirkev, … Len tak mimochodom, viete čo znamená slovo yakuza, mnohí z vás odpovedia: E-shop, prišlo s ním aj niečo viac? Žeby tetovanie? Pomýlila som sa, nie na východ sa treba pozerať, ale na západ. Aj Česi sú na západ od nás.

 

„A predsa sa točí! “ . .. alebo netočí?

12.08.2018

Včera pred polnocou vzbudila moju pozornosť debata na TV Lux. Bola zaujímavá. Nebudem ju rozoberať do najmenších podrobností, ale pozastavím sa pri otázkach, ktoré ma zaujali. Ak človek fajčí, viac »

Symboly možno nájsť aj v SaSsss. . .

04.08.2018

Je uhorková sezóna. Zrodili sa uhorky podľa nariadení Európskej únie, ale aj všelijako pokrivené. Mlčať a hovoriť sa dá o všeličom. Čo vyslovíme a čo zamlčíme, je len na nás. Aj tak viac »

Od bicykla ku chalupe

01.07.2018

Dnešný blog som napísala aj preto, že som si spomenula na otázku, ktorá mi nejde z mysle: „A ti sebe mišľiš, že nam, običajnim ľudzom na valaľe treba špecialnu trasu na bicigeľ?“ Sama viac »

Islamský štát, džihád

V Nemecku obvinili muža z plánovania útoku na klzisko v Karlsruhe

14.08.2018 23:08

Muž podstúpil výcvik ostreľovača u Islamského štátu v Iraku v roku 2016, potom sa v roku 2017 vrátil do Nemecka.

Erdogan

Ignorujte iPhone. Erdogan žiada od Turkov bojkot elektroniky z USA

14.08.2018 22:46

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok vyhlásil bojkot elektroniky zo Spojených štátov.

maduro

V súvislosti s pokusom o atentát na Madura zatkli generála

14.08.2018 20:43

Podľa venezuelských predstaviteľov boli pri pokuse o atentát využité dva drony naložené plastickými trhavinami.

Jozef Roháč

Jozef Roháč sa priznal k vražde, za ktorú si odpykáva trest iný človek

14.08.2018 20:27

Slovák sa priznal k vražde podnikateľa Józsefa Prisztása, pričom súd pred dvoma rokmi právoplatne odsúdil za tento skutok Istvána Hatvaniho.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 372583x
Priemerná čítanosť článkov: 2154x

Autor blogu

Kategórie