Založ si blog

Mágia v českých prezidentských voľbách

Aká bola účasť v českých prezidentských voľbách? Magická – 66,6 % Keby boli Česi Bardejovčanmi, možno by si voľby zopakovali a ktovie ako by to dopadlo.

Možno by vyhral pán Drahoš! Náš pán prezident Kiska by si konečne našiel priateľa medzi európskymi prezidentmi.  S Čechmi by sme kráčali po spoločnej ceste a uberali by sme sa jedným smerom – smerom na západ. Žiadna víchrica, žiaden mráčik nad našimi hlavami, žiarilo by na nás teplučké slniečko a chránila by nás mocná Amerika.

Politik je mág, ktorý dokáže aj z mála vykúzliť napríklad víťazstvo vo voľbách. Ináč povedané – Česi si zvolili za prezidenta pána Zemana. Sľúbil, že sa polepší. Tomu neverím. Na jeho prezidentovanie sa teším. Slovákov má rád a sme na dostrel. Nie je to skvelé, že nám občas nastaví zrkadlo, v ktorom sa nespoznávame? My takého politika nemáme – brutálne inteligentného.

Ešte malé vysvetlenie k druhej vete na začiatku blogu. V poradí 666. jarmok sa v Bardejove nekonal, lebo pán primátor Boris Hanuščak (zo strachu pred temnými silami) sa rozhodol, že zasiahne do číslovania. Bardejovčania budú mať dva jarmoky s poradovým číslom 667. Jeden bol v roku 2017 a druhý bude v roku 2018. Aj takto sa dá zapísať do histórie mesta.

Vyháňanie satana z úradu, magické čísla 666 a 13 pri ktorých sa tvárime, že neexistujú. A to máme tretie tisícročie! Tajná organizácia, tajná cirkev, … Len tak mimochodom, viete čo znamená slovo yakuza, mnohí z vás odpovedia: E-shop, prišlo s ním aj niečo viac? Žeby tetovanie? Pomýlila som sa, nie na východ sa treba pozerať, ale na západ. Aj Česi sú na západ od nás.

 

Pán Fico, vaša kartečka še už obraca

18.02.2018

Tak sa hovorí u nás na východe, keď nastáva zmena. Dnes som si prvýkrát všimla, že sa v televíznych debatách čosi zmenilo - rétorika vládnucich a opozičných strán sa mení. Málinko, ale viac »

Stanú sa z nich kandidátky na prezidentku?

11.02.2018

Všimla som si, že niektorí ľudia už začali uvažovať o žene prezidentke. Vedela by som si v tejto funkcii predstaviť hneď niekoľko žien. Prvý, ktorého som o tom počula hovoriť, bol predseda viac »

Bude sa prezident Kiska sťahovať?

06.02.2018

Náš prezident je najpopulárnejší politik na Slovensku. Po blate, čo na neho nahádzali, zostali škvrny, ktorých sa ťažko zbaví. Je na výslní a tam tie škvrny priam oslepujú zrak. Neustále viac »

Zbrane, násilie, deti

Od zbrojárskych firiem v USA sa odvracia čoraz viac partnerov, znepokojení sú aj ich akcionári

23.02.2018 22:12

Štatistiky dokazujú súvislosť medzi rozšírenosťou zbraní medzi obyvateľstvom a počtom obetí streleckých útokov. Prezident Trump chce problém riešiť tak, že rozdá zbrane učiteľom.

trump

Bývalý člen Trumpovho tímu sa priznal v rámci vyšetrovania zásahov Ruska

23.02.2018 22:10

Gates sa priznal k trestným činom sprisahania a nepravdivých výpovedí v rámci vyšetrovania údajných ruských zásahov do amerických volieb v roku 2016.

rohing, rohingovia, utecenci

Mjanmarský parlament schválil financovanie múru na hranici s Bangladéšom

23.02.2018 21:41

K hromadnému úteku moslimských Rohingov z Mjanmarska do Bangladéša došlo po násilnostiach, ktoré vypukli v Jakchainskom štáte vlani 25. augusta.

Andrej Babiš

Babiš naznačil, že Česko nemá problém ratiifikovať Istanbulský dohovor

23.02.2018 21:37

Babiš to naznačil po skončení neformálneho summitu EÚ v Bruseli.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 149
Celková čítanosť: 292846x
Priemerná čítanosť článkov: 1965x

Autor blogu

Kategórie