Založ si blog

Mágia v českých prezidentských voľbách

Aká bola účasť v českých prezidentských voľbách? Magická – 66,6 % Keby boli Česi Bardejovčanmi, možno by si voľby zopakovali a ktovie ako by to dopadlo.

Možno by vyhral pán Drahoš! Náš pán prezident Kiska by si konečne našiel priateľa medzi európskymi prezidentmi.  S Čechmi by sme kráčali po spoločnej ceste a uberali by sme sa jedným smerom – smerom na západ. Žiadna víchrica, žiaden mráčik nad našimi hlavami, žiarilo by na nás teplučké slniečko a chránila by nás mocná Amerika.

Politik je mág, ktorý dokáže aj z mála vykúzliť napríklad víťazstvo vo voľbách. Ináč povedané – Česi si zvolili za prezidenta pána Zemana. Sľúbil, že sa polepší. Tomu neverím. Na jeho prezidentovanie sa teším. Slovákov má rád a sme na dostrel. Nie je to skvelé, že nám občas nastaví zrkadlo, v ktorom sa nespoznávame? My takého politika nemáme – brutálne inteligentného.

Ešte malé vysvetlenie k druhej vete na začiatku blogu. V poradí 666. jarmok sa v Bardejove nekonal, lebo pán primátor Boris Hanuščak (zo strachu pred temnými silami) sa rozhodol, že zasiahne do číslovania. Bardejovčania budú mať dva jarmoky s poradovým číslom 667. Jeden bol v roku 2017 a druhý bude v roku 2018. Aj takto sa dá zapísať do histórie mesta.

Vyháňanie satana z úradu, magické čísla 666 a 13 pri ktorých sa tvárime, že neexistujú. A to máme tretie tisícročie! Tajná organizácia, tajná cirkev, … Len tak mimochodom, viete čo znamená slovo yakuza, mnohí z vás odpovedia: E-shop, prišlo s ním aj niečo viac? Žeby tetovanie? Pomýlila som sa, nie na východ sa treba pozerať, ale na západ. Aj Česi sú na západ od nás.

 

Braňo Dobšinský, skúste to so stranou Smer-SD

11.10.2018

Sobotné dialógy s Braňom Dobšinským boli pre niekoho úžasným zážitkom. Počúvať neomylného moderátora, ktorý psychicky deptá politika, ktorému nedovolí prejaviť názor, ba ani dokončiť viac »

Andrej Kiska First

02.10.2018

Vo Valnom zhromaždení OSN už zaznelo a udialo sa všeličo. V ostatnom čase v mnohých ušiach rezonujú slová slovenského prezidenta Andreja Kisku, ktoré adresoval americkému prezidentovi Donaldovi viac »

Od obedov k bičom a obuškom

20.09.2018

Za čias socializmu sa hovorilo, že deti sú živé kvety zeme. Záleží predovšetkým na dospelých, aké plody prinesú. Niektoré sú skromné malé fialôčky ukryté v tieni stromov, iné prekrásne viac »

francúzsko, polícia, útok, páska,

Vo Francúzsku zadržali šesť osôb v súvislosti s marcovým terorom na juhu krajiny

16.10.2018 22:52

Útoky, ktoré spáchal Radouan Lakdim v mestách Carcassonne a Trebes si vyžiadali štyri obete.

Trump Putin Summit

Trump varoval Honduras pred prerušením pomoci, ak nezastaví migračný tok

16.10.2018 21:18

Trump tento rok už Honduras varoval v súvislosti s rozvetvením inej karavány, ktorá skôr, ako sa vytratila, smerovala k USA.

stíhačka, Ukrajina

Havária stíhačky na Ukrajine si vyžiadala životy dvoch pilotov

16.10.2018 20:23

K nešťastiu došlo počas medzinárodného vojenského cvičenia vzdušných síl členských krajín NATO Čisté nebo 2018.

Ropa, ťažba, nafta, benzín, ropný vrt

Saudská Arábia prelomila tabu, pohrozila ropou

16.10.2018 20:22

Ak by Saudská Arábia využila ropu ako zbraň, tak by destabilizovala trhy tak, že obchodný konflikt Spojených štátov a Číny by vyzeral ako stolná hra.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 179
Celková čítanosť: 398044x
Priemerná čítanosť článkov: 2224x

Autor blogu

Kategórie