Založ si blog

Brutálna inteligencia

Premiér Róbert Fico v nedeľnej diskusnej relácii V politike, ktorú odvysielala TA3 14. januára povedal, že český prezident Miloš Zeman je brutálne inteligentný človek. Zaujímavé slovné spojenie slov – brutálny a inteligentný. Toto by mi nikdy nenapadlo.

V KSSJ sa píše, že inteligencia je duševná vyspelosť charakterizovaná chápavosťou a súdnosťou a slovo brutálny znamená surový, hrubý. Ako to ide dokopy? Pán Fico sa asi nevedel rozhodnúť, ktoré z tých slov má vysloviť, preto ich spojil. Alebo to bolo trochu ináč?

Možno reagoval spontánne. Začal slovom brutálny (hrubý, surový, divoký – sú aj ďalšie synonyma), lebo asi bol nazlostený. Bleskovo si uvedomil, že premiér si také niečo nemôže dovoliť a tak pridal aj slovko inteligentný. Nuž a vznikol z toho výraz, ktorý znie zaujímavo – brutálne inteligentný. Aj vlk sa nasýtil, aj ovca zostala celá.

O ktorom slovenskom politikovi môžeme povedať, že je brutálne inteligentný? Ináč povedané, ktorý sa najviac podobá prezidentovi Milošovi Zemanovi? Povedala by som, že tu platí, že „podľa seba, súdim teba“.

Obludy na politickej scéne

14.01.2019

V nedeľnej relácii „O päť minút dvanásť“ som sa dozvedela, kto sú obludy na slovenskej politickej scéne, aj že v slovenskom parlamente sedia fašisti. Ficofóbia pôsobiaca na niektorých viac »

Vytrhnuté z mojej diplomovky

10.01.2019

Gustáv Husák sa narodil v 10. januára 1913. Utrela som prach z kníh, ktoré som dlhšie nezobrala do rúk a padol mi zrak na moju diplomovú prácu. Ako to súvisí s posledným prezidentom éry socializmu? viac »

Nezabudnuteľný prezident Policajného zboru

06.01.2019

Žije si svoj pokojný život a myslí si, že bežný človek, ako som napríklad ja, na neho zabudol. Nie je to tak. Robila som novoročné upratovanie v počítači a objavila som niekoľko myšlienok viac »

zdravotnícka škola košice, sestričky

Nemocnice kritizujú škrty na školách

16.01.2019 18:35

So znižovaním počtu žiakov na stredných zdravotníckych školách zásadne nesúhlasí Asociácia nemocníc Slovenska.

igor matovič

Matovič dostal od prezidentských kandidátov košom

16.01.2019 18:25

Opoziční kandidáti sa spájať nechcú. Tábor môže navyše rozdrobiť aj Veronika Remišová.

Sýria, manbidž, útok, výbuch, reštaurácia, dom, teroristický

Pri atentáte v Sýrii zahynulo 18 ľudí, vrátane amerických vojakov

16.01.2019 18:23

Útočník sa odpálil pri medzinárodnej hliadke v meste Manbidž.

Pawel Adamowicz

Poslanci Sejmu si uctili starostu Gdanska, pohreb bude mať v sobotu

16.01.2019 18:16

Adamowicz bol starostom mesta Gdansk od roku 1998.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 196
Celková čítanosť: 462857x
Priemerná čítanosť článkov: 2362x

Autor blogu

Kategórie