Založ si blog

Brutálna inteligencia

Premiér Róbert Fico v nedeľnej diskusnej relácii V politike, ktorú odvysielala TA3 14. januára povedal, že český prezident Miloš Zeman je brutálne inteligentný človek. Zaujímavé slovné spojenie slov – brutálny a inteligentný. Toto by mi nikdy nenapadlo.

V KSSJ sa píše, že inteligencia je duševná vyspelosť charakterizovaná chápavosťou a súdnosťou a slovo brutálny znamená surový, hrubý. Ako to ide dokopy? Pán Fico sa asi nevedel rozhodnúť, ktoré z tých slov má vysloviť, preto ich spojil. Alebo to bolo trochu ináč?

Možno reagoval spontánne. Začal slovom brutálny (hrubý, surový, divoký – sú aj ďalšie synonyma), lebo asi bol nazlostený. Bleskovo si uvedomil, že premiér si také niečo nemôže dovoliť a tak pridal aj slovko inteligentný. Nuž a vznikol z toho výraz, ktorý znie zaujímavo – brutálne inteligentný. Aj vlk sa nasýtil, aj ovca zostala celá.

O ktorom slovenskom politikovi môžeme povedať, že je brutálne inteligentný? Ináč povedané, ktorý sa najviac podobá prezidentovi Milošovi Zemanovi? Povedala by som, že tu platí, že „podľa seba, súdim teba“.

„A predsa sa točí! “ . .. alebo netočí?

12.08.2018

Včera pred polnocou vzbudila moju pozornosť debata na TV Lux. Bola zaujímavá. Nebudem ju rozoberať do najmenších podrobností, ale pozastavím sa pri otázkach, ktoré ma zaujali. Ak človek fajčí, viac »

Symboly možno nájsť aj v SaSsss. . .

04.08.2018

Je uhorková sezóna. Zrodili sa uhorky podľa nariadení Európskej únie, ale aj všelijako pokrivené. Mlčať a hovoriť sa dá o všeličom. Čo vyslovíme a čo zamlčíme, je len na nás. Aj tak viac »

Od bicykla ku chalupe

01.07.2018

Dnešný blog som napísala aj preto, že som si spomenula na otázku, ktorá mi nejde z mysle: „A ti sebe mišľiš, že nam, običajnim ľudzom na valaľe treba špecialnu trasu na bicigeľ?“ Sama viac »

Islamský štát, džihád

V Nemecku obvinili muža z plánovania útoku na klzisko v Karlsruhe

14.08.2018 23:08

Muž podstúpil výcvik ostreľovača u Islamského štátu v Iraku v roku 2016, potom sa v roku 2017 vrátil do Nemecka.

Erdogan

Ignorujte iPhone. Erdogan žiada od Turkov bojkot elektroniky z USA

14.08.2018 22:46

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v utorok vyhlásil bojkot elektroniky zo Spojených štátov.

maduro

V súvislosti s pokusom o atentát na Madura zatkli generála

14.08.2018 20:43

Podľa venezuelských predstaviteľov boli pri pokuse o atentát využité dva drony naložené plastickými trhavinami.

Jozef Roháč

Jozef Roháč sa priznal k vražde, za ktorú si odpykáva trest iný človek

14.08.2018 20:27

Slovák sa priznal k vražde podnikateľa Józsefa Prisztása, pričom súd pred dvoma rokmi právoplatne odsúdil za tento skutok Istvána Hatvaniho.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 173
Celková čítanosť: 372581x
Priemerná čítanosť článkov: 2154x

Autor blogu

Kategórie