Založ si blog

Prečo chcem, aby Miloša Zemana zvolili za českého prezidenta

Chcem ho aj naďalej počúvať a premýšľať o tom, prečo mal takú veľkú radosť z toho, že sa americký prezident Donald Trump rozhodol uznať  Jeruzalem za hlavné mesto Izraela, aj ako bude za tento svoj sen bojovať. Prečo českému prezidentovi na tom až tak veľmi záleží?

Iste si spomínate na jeho rôzne vyjadrenia o prezidentovi Tisovi, o Židoch, o Dubčekovi a tiež o Slovákoch a Slovensku, dávnejšie aj o slovenskom pive. Každý sa musí nejako odreagovať. Je pod tlakom – Jeruzalem, prezidentské voľby a ktovie, čo všetko ho trápi. Možno rozmýšľa aj o Vysočine.

Hovorí sa, že ak chceš vedieť o človeku pravdu, počúvaj, čo hovorí, keď v strese, keď je nazlostený na niečo alebo niekoho. Všetky tieto jeho vyjadrenia sú podľa mňa nepodstatné, sú iba dôsledkom niečoho dôležitého, na čom mu skutočne záleží. Momentálne mu najviac leží na srdci jeho budúce prezidentovanie,  a záleží mu na tom, aby bol Jeruzalem hlavným mestom Izraela. Tak veľmi sa z toho tešil, aj keď je to záležitosť Izraela a Palestíny.

Myslela som, že si odpoveď na moju otázku niekde prečítam, ale nestalo sa tak. Mnohé pravdy sa zvyčajne odhalia až neskôr. Ak náhodou Miloša Zemana nezvolia za českého prezidenta a vráti sa na svoju milovanú Vysočinu, už sa nič nedozviem, ale taký je život.

Vrátim sa ešte k dvom pánom  – prezidentovi Tisovi a politikovi Dubčekovi. Prečo práve týchto dvoch si vybral český prezident. Generácia, ktorá prežila fašistický slovenský štát, mala prezidenta Tisa rada. Netvrdím, že všetci. Táto generácia neskôr zistila, že nebolo všetko tak, ako sa im zdalo. Hovorím o jednoduchých ľuďoch, ktorých politika nezaujíma. Aj populárny pán Dubček mal a má svojich oponentov, ale tí radšej mlčia, lebo verejná mienka je verejná mienka, načo si budú robiť problémy. Preto, zo strany pána prezidenta Zemana, zaznelo iba jemné štuchnutie a vidíte, akú odozvu to vyvolalo.

Nedávno vysvetlil, medzi iným, prečo chce byť českým prezidentom. Vraj aby nestratil kontakt s novinármi. Zabáva sa na nich. Hodí im „kostičku“ a oni ju skúmajú zo všetkých strán a nakoniec ju opíšu tak, aby sa zapáčili svojmu chlebodarcovi.

Porovnajme si teraz nášho prezidenta Andreja Kisku a českého prezidenta Miloša Zemana. Každý z nich zabáva svoj národ svojským nenapodobiteľným spôsobom. Sú momentálne na politickom javisku. Sú také silné osobnosti, že hrajú vlastné predstavenie, alebo každý z nich má svojho režiséra a musia sa podriadiť?

Ešte sa spýtam, kto režíruje prezidenta Putina a prezidenta Trumpa a kto vodcu Kim Čong-una? A čo naši európski vodcovia, radšej lídri, kto tých režíruje?

 

Spolky sú k majetku volky

21.03.2018

Štyria organizátori hromadenia ľudí na námestiach požiadali prezidenta Kisku o stretnutie. Na prijatie nečakali dlho. Po ich návšteve pán prezident pookrial na duši, čo odhalilo jeho krátke viac »

Vymeňme aj prezidenta

20.03.2018

Mám niekoľko hypotetických otázok. Keby sa prezidentské voľby konali dnes, volili by ste za prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku? Ako by to dopadlo? Dá sa to v zmysle zákonov uskutočniť? viac »

Jedovaté pľuvance Milana Kňažka

18.03.2018

Rozdávali sa ceny pre osobností televíznej obrazovky - OTO. Do Siene slávy poslali Milana Kňažka. Očakávala som peknú ďakovnú reč, možno aj nejakú slzičku dojatia. Nestalo sa tak. OTO bol viac »

dve percentá dane, Pravda, 2%

Detská organizácia Bratislavský Fénix

22.03.2018 23:22

Sme detská organizácia, ktorá napĺňa voľný čas detí bohatou, zaujímavou a dobrodružnou činnosťou.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Športovo strelecký klub - Strelecká akadémia PaedDr. Štefana Bumbála Nové Mesto nad Váhom

22.03.2018 23:19

Športovo strelecký klub so 60 ročnou tradíciou, ktorý chce vychovávať mladých športových strelcov.

tusk

Za útokom na Sergeja Skripaľa je Rusko. Zhodli sa krajiny Európskej únie na summite v Bruseli

22.03.2018 23:13

Neexistuje žiadne iné prijateľné vysvetlenie, uviedol na Twitteri Donald Tusk.

maringota, CVJ Barák

CVJ Barák

22.03.2018 23:03

Občianske združenie CVJ Barák už 7 rokov organizuje kultúrne podujatia v priestoroch bývalého lomu uprostred tradičných skalických vinohradov.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 160
Celková čítanosť: 325412x
Priemerná čítanosť článkov: 2034x

Autor blogu

Kategórie