Založ si blog

Prečo chcem, aby Miloša Zemana zvolili za českého prezidenta

Chcem ho aj naďalej počúvať a premýšľať o tom, prečo mal takú veľkú radosť z toho, že sa americký prezident Donald Trump rozhodol uznať  Jeruzalem za hlavné mesto Izraela, aj ako bude za tento svoj sen bojovať. Prečo českému prezidentovi na tom až tak veľmi záleží?

Iste si spomínate na jeho rôzne vyjadrenia o prezidentovi Tisovi, o Židoch, o Dubčekovi a tiež o Slovákoch a Slovensku, dávnejšie aj o slovenskom pive. Každý sa musí nejako odreagovať. Je pod tlakom – Jeruzalem, prezidentské voľby a ktovie, čo všetko ho trápi. Možno rozmýšľa aj o Vysočine.

Hovorí sa, že ak chceš vedieť o človeku pravdu, počúvaj, čo hovorí, keď v strese, keď je nazlostený na niečo alebo niekoho. Všetky tieto jeho vyjadrenia sú podľa mňa nepodstatné, sú iba dôsledkom niečoho dôležitého, na čom mu skutočne záleží. Momentálne mu najviac leží na srdci jeho budúce prezidentovanie,  a záleží mu na tom, aby bol Jeruzalem hlavným mestom Izraela. Tak veľmi sa z toho tešil, aj keď je to záležitosť Izraela a Palestíny.

Myslela som, že si odpoveď na moju otázku niekde prečítam, ale nestalo sa tak. Mnohé pravdy sa zvyčajne odhalia až neskôr. Ak náhodou Miloša Zemana nezvolia za českého prezidenta a vráti sa na svoju milovanú Vysočinu, už sa nič nedozviem, ale taký je život.

Vrátim sa ešte k dvom pánom  – prezidentovi Tisovi a politikovi Dubčekovi. Prečo práve týchto dvoch si vybral český prezident. Generácia, ktorá prežila fašistický slovenský štát, mala prezidenta Tisa rada. Netvrdím, že všetci. Táto generácia neskôr zistila, že nebolo všetko tak, ako sa im zdalo. Hovorím o jednoduchých ľuďoch, ktorých politika nezaujíma. Aj populárny pán Dubček mal a má svojich oponentov, ale tí radšej mlčia, lebo verejná mienka je verejná mienka, načo si budú robiť problémy. Preto, zo strany pána prezidenta Zemana, zaznelo iba jemné štuchnutie a vidíte, akú odozvu to vyvolalo.

Nedávno vysvetlil, medzi iným, prečo chce byť českým prezidentom. Vraj aby nestratil kontakt s novinármi. Zabáva sa na nich. Hodí im „kostičku“ a oni ju skúmajú zo všetkých strán a nakoniec ju opíšu tak, aby sa zapáčili svojmu chlebodarcovi.

Porovnajme si teraz nášho prezidenta Andreja Kisku a českého prezidenta Miloša Zemana. Každý z nich zabáva svoj národ svojským nenapodobiteľným spôsobom. Sú momentálne na politickom javisku. Sú také silné osobnosti, že hrajú vlastné predstavenie, alebo každý z nich má svojho režiséra a musia sa podriadiť?

Ešte sa spýtam, kto režíruje prezidenta Putina a prezidenta Trumpa a kto vodcu Kim Čong-una? A čo naši európski vodcovia, radšej lídri, kto tých režíruje?

 

Sviatok pálenia špinavej bielizne

20.06.2018

Vráťme sa o niekoľko rokov dozadu. Spomínate si? Je jeseň v roku 2015. Členovia skupiny ZTOHOVEN sa rozhodli pre recesiu. Terčom ich záujmu sa stal Pražský hrad – Hrad českých kráľov, československých viac »

Nie je ti trápne, že ťa živím?

17.06.2018

Rozprávajú sa dvaja mladí ľudia. Obaja skončili vysokú školu. Aký je medzi nimi rozdiel? Jeden pracuje a druhý je evidovaný na úrade práce. Tu je rozhovor dvoch ľudí a ich odlišnom prístupe viac »

Vyženieme z úradu prezidenta Andreja Kisku?

15.06.2018

Správa prezidenta o stave republiky to asi nebola. Bola to správa o vraždách vo Veľkej Mači. Ani to nie je presné. Bola to správa o práci polície a ďalších spríbuznených inštitúcii. Najpresnejšie viac »

cigara, cigareta, drinh, fajčenie, alkohol, koňak, whisky, popolník

Guvernér Kentucky sa neobáva o whisky, clami si podľa neho EÚ kope peňažný hrob

23.06.2018 07:30

Guvernér amerického štátu Kentucky Matt Bevin znevažuje vplyv európskych ciel na tamojších výrobcov whisky.

počasie, ochladenie,

Po horúčavách prišla vlna búrok, blesk spôsobil obrovský požiar

23.06.2018 06:00

Štvrtkové počasie bolo takmer vražedné. Počas dňa na niektorých miestach teploty prekročili tridsiatky, v noci na piatok sa Slovenskom prehnala vlna búrok.

Lifeline

Taliani aj Malta odmietli prijať ďalšiu loď s migrantmi. Neľudské, znie z Ríma

22.06.2018 21:27

Taliansky minister dopravy Danilo Toninelli oznámil, že Malta odmietla prijať záchrannú loď Lifeline s 224 migrantmi na palube.

Izrael Palestínčania Gaza protesty zranení

V pásme Gazy sa opäť protestovalo, najmenej 20 Palestínčanov sa zranilo

22.06.2018 21:06

Najmenej 20 Palestínčanov utrpelo zranenia počas ďalšieho zo série protestov na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 358350x
Priemerná čítanosť článkov: 2120x

Autor blogu

Kategórie