Založ si blog

Prečo chcem, aby Miloša Zemana zvolili za českého prezidenta

Chcem ho aj naďalej počúvať a premýšľať o tom, prečo mal takú veľkú radosť z toho, že sa americký prezident Donald Trump rozhodol uznať  Jeruzalem za hlavné mesto Izraela, aj ako bude za tento svoj sen bojovať. Prečo českému prezidentovi na tom až tak veľmi záleží?

Iste si spomínate na jeho rôzne vyjadrenia o prezidentovi Tisovi, o Židoch, o Dubčekovi a tiež o Slovákoch a Slovensku, dávnejšie aj o slovenskom pive. Každý sa musí nejako odreagovať. Je pod tlakom – Jeruzalem, prezidentské voľby a ktovie, čo všetko ho trápi. Možno rozmýšľa aj o Vysočine.

Hovorí sa, že ak chceš vedieť o človeku pravdu, počúvaj, čo hovorí, keď v strese, keď je nazlostený na niečo alebo niekoho. Všetky tieto jeho vyjadrenia sú podľa mňa nepodstatné, sú iba dôsledkom niečoho dôležitého, na čom mu skutočne záleží. Momentálne mu najviac leží na srdci jeho budúce prezidentovanie,  a záleží mu na tom, aby bol Jeruzalem hlavným mestom Izraela. Tak veľmi sa z toho tešil, aj keď je to záležitosť Izraela a Palestíny.

Myslela som, že si odpoveď na moju otázku niekde prečítam, ale nestalo sa tak. Mnohé pravdy sa zvyčajne odhalia až neskôr. Ak náhodou Miloša Zemana nezvolia za českého prezidenta a vráti sa na svoju milovanú Vysočinu, už sa nič nedozviem, ale taký je život.

Vrátim sa ešte k dvom pánom  – prezidentovi Tisovi a politikovi Dubčekovi. Prečo práve týchto dvoch si vybral český prezident. Generácia, ktorá prežila fašistický slovenský štát, mala prezidenta Tisa rada. Netvrdím, že všetci. Táto generácia neskôr zistila, že nebolo všetko tak, ako sa im zdalo. Hovorím o jednoduchých ľuďoch, ktorých politika nezaujíma. Aj populárny pán Dubček mal a má svojich oponentov, ale tí radšej mlčia, lebo verejná mienka je verejná mienka, načo si budú robiť problémy. Preto, zo strany pána prezidenta Zemana, zaznelo iba jemné štuchnutie a vidíte, akú odozvu to vyvolalo.

Nedávno vysvetlil, medzi iným, prečo chce byť českým prezidentom. Vraj aby nestratil kontakt s novinármi. Zabáva sa na nich. Hodí im „kostičku“ a oni ju skúmajú zo všetkých strán a nakoniec ju opíšu tak, aby sa zapáčili svojmu chlebodarcovi.

Porovnajme si teraz nášho prezidenta Andreja Kisku a českého prezidenta Miloša Zemana. Každý z nich zabáva svoj národ svojským nenapodobiteľným spôsobom. Sú momentálne na politickom javisku. Sú také silné osobnosti, že hrajú vlastné predstavenie, alebo každý z nich má svojho režiséra a musia sa podriadiť?

Ešte sa spýtam, kto režíruje prezidenta Putina a prezidenta Trumpa a kto vodcu Kim Čong-una? A čo naši európski vodcovia, radšej lídri, kto tých režíruje?

 

Rétorika pána Kisku sa nezmenila

16.12.2018

V nedeľnej relácii V politike som sa nič nové nedozvedela. Pán prezident vždy koná v dobrom úmysle, je najpopulárnejšou politickou osobnosťou na Slovensku a usilovne pracuje pre dobro svojho viac »

Biely dom, Kremeľ, Ukrajina, my a zlaté prasiatko

15.12.2018

Keďže sa všeličo zmenilo a pred sviatkami nedávame pokoj zbraniam, štrajkujeme, hašteríme sa a nevieme s tým prestať, rozhodla som sa, že aj môj predvianočný blog sa ponesie v trochu inom viac »

Andrej Kiska = Miroslav Lajčák?

05.12.2018

Uvediem niekoľko faktov, ktoré ma o tom presviedčajú. Nemusíte so mnou súhlasiť, ale ma môžete presvedčiť, že sa mýlim. Som prístupná argumentom. Je pravda, že všeličo musí preveriť viac »

Marián Kočner

Prokurátor sa nemôže vyjadriť k návrhu na sprísnenie väzby pre Kočnera

17.12.2018 11:28

O väzobnom stíhaní podnikateľa rozhodol 28. júna Najvyšší súd SR.

Jemenský konflikt, tank

Prímerie v jemenskej Hudajde začne platiť od pondelkovej polnoci

17.12.2018 11:23

Uviedol to predstaviteľ OSN, ktorý si neželal byť menovaný.

koľajnice, zmena

Pri zrážke rýchlika s autom zomrela žena s dcérou

17.12.2018 10:45

39-ročná žena a jej 11-ročná dcéra boli spolujazdkyne v aute, ktoré vošlo na nechránené železničné priecestie.

poplatok, dane, odvody, peniaze, banka

Harmonizovaná inflácia v novembri spomalila tempo na 2 percentá

17.12.2018 10:33

Harmonizovaná inflácia dosiahla na Slovensku v novembri 2 %. V porovnaní s októbrom sa spomalila o 0,5 percentuálneho bodu.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 190
Celková čítanosť: 437470x
Priemerná čítanosť článkov: 2302x

Autor blogu

Kategórie