Založ si blog

Zdochýnajúca kobyla najviac kope

Zvykneme hovoriť … za istých okolností. Nedávno taká okolnosť (podľa mojej mienky) nastala – vyskytla sa. Pri tejto vete z titulku mi vždy prebehne mysľou rozhovor s jedným malým dievčatkom, ktoré mi kedysi dávno vysvetľovalo, prečo má rada kone.

„Sú to veľké, nádherné zvieratá, ktoré majú takú istú dušu ako človek. Najradšej sú, keď žijú v prírode na veľkých pastvinách, ale nie vždy sa to dá.

Niektoré musia usilovne pracovať na poli a v lese. Pomáhajú ľuďom pri ich ťažkej práci. Ľudia sa im zato odmenia tak, že ich ošetrujú, nakŕmia ich, postavia im peknú stajňu, aby nemokli na daždi a v zime nemrzli.

Niektoré koníky chcú dokázať, že sú nielen pekné, ale aj rýchle. Usilovne sa pripravujú na preteky.  Rovnako ako ľudia, aj oni sa tešia, že si nájdu nových kamarátov, ktorých tiež zaujíma pretekanie. Spoznávajú všelijaké krajiny, lebo preteky sú všade na svete.

Sú aj také koníky, ktoré sa radi predvádzajú v cirkuse. Aj tým ľudia pomôžu, aby sa páčili. A keď sa zapáčia a ľudia im tlieskajú, dostanú aj kocku cukru.

Niektorí ľudia hovoria, že zdochýnajúci kôň kope, lebo trpí. Keď sa mu už nedá pomôcť, dostane ranu z milosti. Viete, čo to znamená?“ spýtala sa ma a zosmutnela. Chápala to tak, ako to vedela pochopiť jej detská dušička.

Dnes je dospelá a iste vie čítať aj medzi riadkami, aj dávať vecí do súvislostí. Chápať rôzne významy nielen viet, ale aj slov, čítať myšlienky z očí, mimiky tváre, …

3930
313
Posledný 06. 10. 2017, 17:38:40

Sviatok pálenia špinavej bielizne

20.06.2018

Vráťme sa o niekoľko rokov dozadu. Spomínate si? Je jeseň v roku 2015. Členovia skupiny ZTOHOVEN sa rozhodli pre recesiu. Terčom ich záujmu sa stal Pražský hrad – Hrad českých kráľov, československých viac »

Nie je ti trápne, že ťa živím?

17.06.2018

Rozprávajú sa dvaja mladí ľudia. Obaja skončili vysokú školu. Aký je medzi nimi rozdiel? Jeden pracuje a druhý je evidovaný na úrade práce. Tu je rozhovor dvoch ľudí a ich odlišnom prístupe viac »

Vyženieme z úradu prezidenta Andreja Kisku?

15.06.2018

Správa prezidenta o stave republiky to asi nebola. Bola to správa o vraždách vo Veľkej Mači. Ani to nie je presné. Bola to správa o práci polície a ďalších spríbuznených inštitúcii. Najpresnejšie viac »

cigara, cigareta, drinh, fajčenie, alkohol, koňak, whisky, popolník

Guvernér Kentucky sa neobáva o whisky, clami si podľa neho EÚ kope peňažný hrob

23.06.2018 07:30

Guvernér amerického štátu Kentucky Matt Bevin znevažuje vplyv európskych ciel na tamojších výrobcov whisky.

počasie, ochladenie,

Po horúčavách prišla vlna búrok, blesk spôsobil obrovský požiar

23.06.2018 06:00

Štvrtkové počasie bolo takmer vražedné. Počas dňa na niektorých miestach teploty prekročili tridsiatky, v noci na piatok sa Slovenskom prehnala vlna búrok.

Lifeline

Taliani aj Malta odmietli prijať ďalšiu loď s migrantmi. Neľudské, znie z Ríma

22.06.2018 21:27

Taliansky minister dopravy Danilo Toninelli oznámil, že Malta odmietla prijať záchrannú loď Lifeline s 224 migrantmi na palube.

Izrael Palestínčania Gaza protesty zranení

V pásme Gazy sa opäť protestovalo, najmenej 20 Palestínčanov sa zranilo

22.06.2018 21:06

Najmenej 20 Palestínčanov utrpelo zranenia počas ďalšieho zo série protestov na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom.

Hedviga Imrová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 169
Celková čítanosť: 358384x
Priemerná čítanosť článkov: 2121x

Autor blogu

Kategórie